ВАР исправио грешку помоћника, Звезда славила у Суботици (ФОТО, ВИДЕО)

После интервенције из ВАР собе признат гол Бена, Звезда дошла до важног тријумфа у Суботици
ФОТОГРАФИЈЕ: Н. Стантић

Црвена звезда није поновила блиставу партију из дуела са Каиратом, али је и оно што је приказала у Суботици било довољно за тријмф против Спартака – 1:2.

На тај начин, црвено-бели су направили лепу увертиру за меч трећег кола квалификација за Лигу шампиона против Шерифа (среда, 21 час), уједно макар на кратко, попели су се на челну позицију на табели Супер лиге.

Звезда је повела већ у петом минуту. Родић и Катаи су разменили дупли пас, овај други је потом упутио повратни пас ка Иванићу, који је прецизним ударцем са 18 метара савладао немоћног Дујмовића – 0:1.

У 18. минуту могао је Иванић да дуплира предност, после одличног убацивања са десне стране Гајића захватио је лопту главом са седам метара, али је она прошла замало поред гола Спартака.

У 26. минуту, први озбиљнији напад Суботичана и одмах изједначење. Добили су домаћи нешто више просотра, Шимура је додао лопту до Срећковића, који је оштро центрирао, а Панков је лоше захватио лопту и савладао је дебитанта на голу Звезде Милоша Гордића – 1:1.

У 32. минуту умало преокрет домаћина, Гордић је после  центаршута Спаратка боксовао лопту, на њу је натрчао Туфегџић, шутирао је снажно са 18 метара, али је на његову несрећу погодио саиграча.

Само три минута касније нова прилика за Суботичане, Бијеловић је дуго вукао лопту, у шеснаестерцу преварио Крстићића, а потом покушао да центрира ка усамљеном Туфегџићу, али је његову намеру прочитао Гордић.

У 40. минуту Звезда је поново повела, и то после интервенције из ВАР собе. Канга је убацио лопту, испоставило се после прегледаног снимка да Бен, који је главом савладао Дујмовића, није био у офсајд позицији, иако је помоћни арбитар високо подигао заставицу – 1:2.

Почетком другог полувремена Звезда је имала добру прилику. Канга је пребацио читаву одбрану ривала, у другом делу шеснаестерца бнио је Катаи, који је упутио лопту ка Крстоивућу, овај је покушао да је захвати петом, али ипак то није учинио на најбољи начин.

У 57. минуту Туфегџић је искористио простор који му се указао, шутирао је са 20 метара, али право у Гордића. Пет минута касније поново акција Звезда Канга – Катаи – Крстовић, Габонац је убацио лопту ка репрезентативцу Србије, овај је опет потражио Крстовића, који је за корак закаснио да лопту убаци у мрежу Спартака.

Имала је који минут касније Звезда много среће, Крстичић је неспретно захватио лопту главом, она је кренула ка голу Гордића, али је скоро на гол-линији Гајић одлично интервенисао и отклонио опасност.

У финишу је Звезда исконтролисала меч, а имала је још некилико добрих прилика. У 74. минуту Катаи је додао лопту Катаију, овај је из прве шутирао, али је Дујмовић успео да избаци лопту у корнер.

У 83. минуту сјајан потез Катаија, после убацивања Гајића маказицама је захватио лопту, која је прошла који сантиметар изнад пречке Дујмовића.

Могла је Зевзда да реши питање победника у 88. минуту, Крстовић је упутио повратни пас ка Катаију, овај је шутирао са 17 метара и погодио стативу, на лопту је поново натрчао црногорски интерналционалац, али је врло лоше реаговао из изгледне позиције, послао је лопту преко гола Спартака.

Оно што није учинио тада, Крстовић јесте три минута касније. Катаи је дуго вукао лопту, ушао је у шеснаестерац ривала, петом је вратио лопту ка Крстовићу, а овај је лако убацио у мрежу Суботичана - 1:3.