Други тријумф Чукаричког у Супер лиги, пао и Металац на Брду

Чукарички је забележио и другу првенствену победу, као и против Вождовца Брђани су славили са 2:1 на свом терену
Чукарички – Металац 2:1 (1:0)
Стрелци: 1:0 – Јовановић у 45+1, 2:0 – Савић у 53, 2:1 – Шарић у 76. минуту.
Стадион на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Матија Олајош Нађ и Петар Радић. Жути картони: Роган, Мијаиловић (Чукарички), Николић, Кокир (Металац).
ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Роган (од 46. Никчевић), Тошић, Доцић, Јовановић (од 73. Ендијае), Танасијевић, Мијаиловић (од 46. Кајевић), Чоловић (од 55. Кемпбел), Дрезгић, М. Савић (од 55. Јанковић), Лукић.
МЕТАЛАЦ: С. Савић, Николић, Стојић, Цветковић, Крајишник, Шарић, Одада (од 86. Луковић), Васиљевић, Кокир (од 60. Ђурић), Бачкуља (од 67. Фићовић), Млађовић.

Овога пута је домаћи тим био тај који је имао два гола предности, прецизни су били Јовановић у првом минуту надокнаде првог полувремена и Савић у 53. минуту, док је бивши играч бело-црних Шарић спасао част гостију.

Прву прилику, и то велику, имао је Чукарички у осмом минуту, после комбинације из корнера Савић је главом шутирао са седам метара, али је његов презимењак на голу Металца био сјајан, у наставку акције уследио је још један шут, овога пута ногом младог репрезентативца БиХ, али је голман гостију поново био на висини задатка.

Узвратио је у 15. минуту Крајишник, добио је нешто више простора и врло добро је шутирао са 25 метара, али је Петровић одлично интервенисао. Пет минута касније пробао је Чоловић после соло продора, али је његов ударац био превише слаб за Савића.

Исти играч је започео акцију у 26. минуту, кад је одузео лопту противницима, додао је до Доцића, капитен је шутирао са више од 20 метара, али је био замало непрецизан. Два минута касније, после грешке Мијаиловића, поново је покушао Крајишник, шутирао је са 20-так метара, Петровић је погледом испратио лопту, која је прошла замало изнад његовог гола.

Како се полувреме ближило крају, појачавао је Чукарички притисак, имао је и неколико добрих прилика, али је до одличне шансе дошао и Металац. Умакао је Васиљевић Рогану, који је лоше проценио ситуацију, на 17 метара од гола сустигао га је и оборио Мијаиловић. Крајишник је шутирао из слободног ударца, али је у тој ситуацији одлично реаговао живи зид Брђана.

У првом минуту надокнаде Брђани су повели. После „скраћене игре“ из корнера, Доцић је одлично центрирао, Јовановић је надвисио одбрану Металца и главом закуцао лопту у мрежу Савића – 1:0. Био је ово трећи гол нападача Чукаричког у два меча ове сезоне.

Само што је почело друго полувреме, бело-црни су могли да дуплирају предност. Ипак, после шута Савића лопта је закачила једног играча Металца, а потом је погодила пречку.

Тражили су домаћи и једанаестерац кад је у наставку акције у шеснатестерцу ривала пао Јовановић, али се пиштаљка Симовића, нити ВАР соба нису огласиле у овом случају.

У 53. минуту домаћи су ипак постигли други погодак. Доцић је добио ваздушни дуел на половини терена, Кајевић је главом проследио лопту до Савића, а овај је са 25 метара из прве шутирао левом ногом, био је то еврогол – 2:0.

Успоставио је Чукарички потом апсолутну доминацију, па је до гола могао и Доцић, варком се ослободио чувара и шутирао са 16 метара, али је био непрецизан.

Бивши играч Брђана Шарић је опасно запретио у 65. минуту, примио је лопту и одмах из окрета шутирао, мало је недостајало да савлада Петровића. Пробао је у 69. минуту после соло акције Кемпбел, али је крајњим напором Савић избио лопту у корнер.

Само минут касније пробао је и Дрезгић, али је Савић још једном избацио лопту у корнер. Директно из угла је шутирао Доцић, имали су гости среће, капитен Чукаричког је погодио стативу.

Ипак, најбољи појединац гостију на овом сусрету Шарић је унео неизвесност поготком у 76. минуту, главом је успео да савлада голмана Чукаричког – 2:1. До краја сусрета борбени гости су покушавали да угрозе гол Петровића и да освоје бод, али се Чукарички одбранио и освојио шести бод у овој сезони.