Чукарички све јачи: Повратак Стевановића, Ковача и Тошића на терен

0

Чукарички је победио у пријатељском мечу БАСК-а са 3:1 (1:0). Утакмица је одиграна на стадиону Локомотиве у Макишу, по формату од два полувремена по 35 минута

Тренер Саша Илић извео је комбиновани састав, односно предност су имали играчи који су тек изашли из повреда.

Брђани су меч почели у саставу: Белић, Роган, Стевановић, Секулић, Тошић, Ковач, Ергелаш, Чолић, Чоловић, Кембел, Баић. Играли су још: Мићовић, Мартић, Маџаревић, Никчевић.

Илић је меч почео са тројицом рековалесцената Миладином Стевановићем (играо на месту штопера), Немањом Тошићем и Стефаном Ковачем, као и повратником са репрезентативне турнеје, Норманом Кемпбелом.

Брђани су очекивано били доминантни током читавог сусрета, а до прве прилике дошли су већ у шестом минуту, али је голман БАСК-а одбранио ударац Чолића.

Два минута касније запретио је репрезентативац Јамајке Кемпбел, његов први ударац са ивице шеснаестерца је изблокиран, из другог наврата шутирао је преко гола.

Пробао је још једном Чолић у десетом минуту, лопта је прохујала поред стативе гола БАСК-а, а само минут касније Чоловић је најпре са пет метара шутирао право у голмана, али се у наставку акције, после проигравања Баића исправио – 1:0.

Могли су бело-црни да дуплирају вођство у 18. минуту, Кемпбел је све одлично одрадио, упутио лопту ка Баићу, који је из непосредне близине погодио пречку.

У полувремену, шансу је добио још један опорављени играч, Бојица Никчевић, као и двојица момака који су будућност Брђана, Михајлом Маџаревићем (2005. годиште) и Александром Мартићем (2004. годиште).

Друго полувреме је почело у знаку расположених Кемпбела и Чоловића, Јамајканац је у 44. минуту сјајним потезима избацио неколико противничких играча, ушао у шеснаестерац у упутио повратни пас, а бивши играч Дандалка је лако убацио лопту у мрежу БАСК-а, по други пут у овом сусрету – 2:0.

Пет минута касније гол је постигао и члан Српске лиге „Београд“, савладао је Урош Стојановић Новака Мићовића – 2:1.

Ипак, у 51. минуту, после додавања Маџаревића, Никчевић је лако умакао одбрани ривала, заобишао и противничког голмана и лако убацио лопту у тада већ празну мрежу – 3:1.