Звезда у седмој брзини у Лазаревцу, шампион дао шест голова за полувреме (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде победили су у Лазаревцу екипу Колубаре са убедљивих 7:1, у утакмици 13. кола Супер лиге Србије

Екипа Дејана Станковића уписала је девету победу у шампионату и друга је на табели са 29 бодова, односно има два бода мање од Партизана. На другој страни, Колубара је доживела осми пораз и налази се на 12. позицији са 13 бодова.

Звезда је добру игру и иницијативу „наплатила” већ у првом полувремену када је постигла свих шест голова.

Голеаду је започео Александар Драговић у деветом минуту када је лепо захватио лопту после асистенције Милана Родића, који је био асисент и у 16. минуту када је Ел Фарду Бен са петерца погодио за 2:0.

Само три минута касније у стрелце се уписао и Мирко Иванић ударцем са двадесетак метара, да би у 24. минуту Милан Павков искористио грешку голмана Колубаре и повећао резултат на 4:0.

Неколико минута касније Гелор Канга није искористио једанаестерац, али се црвено-бели нису зауставили па су до краја првог полувремена још по једном мрежу домаћег тима затресли Иванић и Павков, у 36. и 44. минуту.

Утешан погодак за Колубару постигао је Богдан Младеновић у 87. минуту, а коначан резултат је минут касније поставио Марко Лазетић који је тако постигао свој првенац у сениорском тиму.

Фудбалери Црвене звезде у четвртак гостују Митјиланду у Лиги Европа, док ће у наредном колу Супер лиге дочекати нишки Раднички. Екипа Колубаре у 14. колу игра гостује Младости.

Семафор 13. кола Супер лиге Србије:
Нови Пазар – Спартак 0:1 (Туфегџић 71)
Вождовац – Напредак 0:0
Колубара – Црвена звезда 1:7 (Младеновић 87 - Драговић 9, Бен 16, Иванић 19, 36, Павков 24, 44, Лазетић 88)
Чукарички – Војводина 1:1 (Тошић 67 – Мркаић 45)
17,00: Партизан – Радник
19,05: Пролетер (НС) – ТСЦ
15,00: Раднички (Ниш) – Раднички 1923
17,00: Металац – Младост