Почетна / Фудбал / Супер лига

Партизан бољи од Металца за осам бодова предности у односу на Звезду

Фудбалери Партизана победили су вечерас на свом терену екипу Металца са 3:1, у заосталој утакмици петог кола Супер лиге Србије.

Партизан је повео голом Рикарда Гомеша у седмом минуту, изједначио је Филип Ступаревић у 29, а победу домаћем тиму донео је Бибрас Натхо головима у 52. минуту са пенала и у 68. минуту.

Црно-бели су уписали 13. победу од почетка шампионата и први су на табели са 40 бодова, односно имају осам бодова више од Црвене звезде која има меч мање. На другој страни, Металац је претпоследњи са 12 освојених бодова.

Изабраници Александра Станојевића повели су већ у седмом минуту голом Рикарда Гомеша.

После грешке играча Металца на средини терена уследио је контранапад Партизана, Рикардо је изашао сам испред голмана Матеје Масларевића, предриблао га је, али је његов ударац зауставио Филип Бачкуља. Међутим, Рикардо је из другог покушаја погодио мрежу и довео црно-беле у вођство.

Металац је запретио само два минута касније када је Ступаревић погодио пречку, али се искупио у 29. минуту. Он је тада искористио грешку Синише Саничанина и поравнао резултат на 1:1.

Црно-бели су заиграли боље у наставку и повели су у 52. минуту, а стрелац је био Натхо са пенала. Претходно је велику грешку направио голман Металца, који је лоше реаговао и практично поклонио лопту Рикарду, а потом га и оборио.

Домаћи тим је након тог гола пропустио неколико добрих прилика, али је питање победника решио у 68. минуту другим голом Натха, а после асистенције Јојића.

Партизан ће у наредном колу Супер лиге Србије дочекати Чукарички, док ће Металац угостити Напредак.