Почетна / Фудбал / Супер лига

Преокрет Напретка у Крагујевцу, Чукарички убедљив у Горњем Милановцу

Напредак је „уписао“ осму победу од почетка шампионата и тренутно је четврти на табели са 27 бодова, док је Раднички 1923 претпоследњи са 15 освојених бодова. Чукарички је прекинуо низ од четири утакмице без победе и заузима треће место на табели са 31 бодом

Фудбалери Напретка победили су данас у гостима екипу Радничког 1923 са 2:1, у првој утакмици 18. кола Супер лиге Србије.

Крагујевачки тим је повео већ у другом минуту голом Милоша Видовића, Напредак је изједначио после аутогола Ђорђа Јовановића у 28. минуту, а коначан резултат поставио је Саша Марјановић у 65. минуту.

Напредак је „уписао“ осму победу од почетка шампионата и тренутно је четврти на табели са 27 бодова, док је Раднички 1923 претпоследњи са 15 освојених бодова.

Фудбалери Напретка ће у наредном колу Супер лиге Србије дочекати Црвену звезду, док ће Раднички гостовати Раднику.

Металац – Чукарички 0:3 (0:1)

Стрелци: 0:1 – Ракоњац у 32, 0:2 – Кајевић у 53, 0:3 – Мијаиловић у 72. минуту.

Стадион Металца. Гледалаца: 400. Судија: Ненад Минаковић. Помоћници: Светозар Живин и Матија Олајош Нађ. Жути картони: Влалукин (Металац), Мијаиловић, Ендијае, Ергелаш (Чукарички).

МЕТАЛАЦ: Савић, Стојић, Фићовић, Цветковић (од 74. Бачкуља), Крајишник (од 89. Милићевић), Ђурић, Ступаревић (од 46. Шарић), Антонијевић, Бачкуља, Млађовић, Влалукин.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Стевановић, Ракоњац, Танасијевић, Кајевић (од 69. Лукић), Пушкарић, Мијаиловић (од 82. Савић), Јанковић (од 76. Чолић), Ендијае (од 82. Ергелаш), Ковач (од 76. Чоловић), Рогановић.

Чукарички је остварио вредан тријумф на гостовању Металцу у Горње Милановцу, једну од најубедљивијих ове сезоне – 3:0.

Головима Марка Ракоњца у 32, Асмира Кајевића у 53. и Срђана Мијаиловића у 72. минуту Брђани су стигли до прве победе после 22. октобра кад је на Бановом брду савладан Пролетер.

Са много жеље и енергије Чукарички је почео меч, имао је иницијативу и боље шансе у првом полувремену.

Прву, већ у другом минуту, кад је Стевановић одлично центрирао са десне стране, али је Ендијае врло лоше захватио лопту, иако је био у одличној позицији. Недуго потом, на један одбитак на 20 метара од гола натрчао је Мијаиловић, али је његов шут изблокиран, Брђани су добили само корнер.

Тек у 12. минуту први покушај Металца, било је то прилично безопасно, с обзиром да је лопта после шута Крајишника отишла високо преко гола Петровића

У 22. минуту Ракоњац је добро захватио лопту после убацивања Стевановића, али је голман Металца Савић избио у корнер. Одмах потом, сјајно је Ракоњац грудима примио лопту у противничком шеснаестерцу и шутирао је са 14 метара, али је био непрецизан.

Претили су Брђани и са леве стране, па су имали прилику после центаршута Рогановића у 26. минуту, Јанковић је био у прилици и да шутира, желео је несебично да упосли Ракоњца, али је Савић прозрео његову намеру и одличном интервенцијом спречио је бело-црне да дођу до вођства.

Ипак, у 30. минуту Чукарички је повео. И то после катастрофалне грешке голмана Савића, који је желео да дода лопту свом саиграчу, али је упутио ка Ракоњцу, а млади репрезентативац Црне Горе такав поклон није пропустио, рутински је убацио лопту у мрежу тима из Горњег Милановца – 0:1.

У надокнади је Металац могао да изједначи, бивши играч Чукаричког Цветковић је лако избегао офсајд замку и изашао сам испред голмана Петровића, али је врло лоше шутирао из врло добре позиције.

Једнако добру прилику за изједначење домаћи су имали у 48. минуту, и тада је у шанси био бивши играч Чукаричког Шарић, који је погодио стативу.

Брзо су Брђани казнили те промашаје, у 53. минуту Рогановић је извео корнер, Ракоњац главом шутирао и погодио пречку, лопта се одбила до Кајевићеве ноге и одсела у противничкој мрежи. Уследила је ВАР провера, после које је Минаковић показао на центар, с обзиром да Кајевић није био у офсајд позицији – 0:2.

Нису се после тога момци у бело-црним дресовима залетали, чекали су углавном на својој половини, али су били врло опасни кад пређу на противничку половину.

А у 72. минуту Брђани су дошли и до трећег гола, после мајсторије Мијаиловића, који је изузетно прецизним ударцем са 17 метара савладао Савића – 0:3.