ŽURNAL SAZNAJE: Podneta prijava protiv Novice i Stanislava Tončeva - VAR soba u direktnom prenosu slušala svađu iz sudijske svlačionice

10

Direktor Super lige podneo disciplinsku prijavu protiv Novice i Stanislava Tončeva zbog incidenta u poluvremenu utakmice u Surdulici

Radnik je u sredu pobedio ekipu TSC-a 2:1 (1:0) u odloženoj utakmici 10. kola, ali, susret u Surdulici imaće i treće poluvreme pred disciplinskim organima Fudbalskog saveza Srbije zbog bliskog susreta članova rukovodstva domaćina sa arbitrima!

Direktor takmičenja u Superligi Aleksandar Pivić, na osnovu izveštaja arbitara, podneo je juče disciplinsku prijavu protiv Novice Tončeva, predsednika Regiona Istočna Srbija i člana Izvršnog odbora FSS, kao i protiv Stanislava Tončeva, predsednika Radnika, zbog ulaska u sudijsku svlačionicu u poluvremenu utakmice.

Puno posla imao je Dejan Trifković na utakmici u Surdulici, u prvom poluvremenu posebno. U 23. minutu Uroš Milovanović je neoprezno, s dve noge startovao na Sašu Tomanovića.

Bunili su se i domaći i gostujući fudbaleri, tražili VAR, a kad su se strasti smirile, Trifković je pokazao žuti, zatim i crveni karton Milovanoviću.

Stekao se utisak da je igrač TSC-a takođe neopreznim ulaskom u duel snosio odgovornost za sopstvenu povredu, ali start s dve noge fudbalera Radnika imao je definitivno presudnu ulogu u proceni sudije.

Da je pokazao direktan crveni karton, po pravilima korišćenja VAR tehnologije gledao bi i snimak starta. Kako se VAR soba ne oglašava prilikom izricanja opomene žutim kartonom, izostale su i konsultacije. To je ujedno bio i uvod u ono što se kasnije dešavalo.

Naime po završetku prvog poluvremena, sudija iz VAR sobe Momčilo Marković uspostavio je vezu sa arbitrom Dejanom Trifkovićem i rekao mu da je ispravno postupio prilikom izricanja opomena, a u istom trenutku u sudijsku svlačionicu ušli su Stanislav Tončev, predsednik Radnika i njegov otac Novica Tončev, predsednik Regiona Istočna Srbija i član IO FSS.

NJihovu raspravu sa arbitrom slušali su i svi koji su u tom trenutku bili u VAR sobi u Staroj Pazovi jer su imali otvorenu vezu sa glavnim sudijom Dejanom Trifkovićem.

Sudije su izveštaj sa utakmice dostavili Dejanu Filipoviću, predsedniku Sudijske komisije i Aleksandru Piviću, direktoru takmičenja i detaljno opisale sve što se dešavalo u Surdulici, a pošto se kompletna komunikacija sa VAR sobom snima, disciplinskim organima FSS prosleđen je i audio snimak iz Stare Pazove.

Ulaženje u sudijsku svlačionicu tretira se kao težak prekršaj i zaprećena kazna je od šest meseci do dve godine isključenja iz fudbala.