Звезди прија Спартак, 12. узастопна победа против Суботичана, Бен играо за десетку (ФОТО, ВИДЕО)

Црвена звезда лако дошла до тријумфа против Спартака, најбољи појединац Бен, са два гола и асистенцијом
ФОТОГРАФИЈЕ: М. Рашић
Црвена звезда - Спартак 3:0 (1:0)
Стрелци: 1:0 - Родић у 9, 2:0 - Бен у 46, 3:0 - Бен у 72. минуту. Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 5.286. Судија: Марко Ивковић. Жути картон: Катаи (Црвена звезда).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Драговић, Бен (од 73. Лазетић), Ераковић, Гајић, Иванић, Катаи, Павков (од 46. Фалко), Петровић, Родић (од 64. Гобељић), Срнић (од 64. Станић).
СПАРТАК: Дубљанић, Абрахам, Бијеловић, Богићевић, Бранковић (од 81. Шћепановић), Иванчевић, Милошевић (од 57. Марчић), Николић (од 81. Тодороски), Шимура, Срећковић (од 81. Михајловић), Видаковић.

Црвена звезда је лако савладала Спартак, по 12. пут узастопно црвено-бели су дошли до тријумфа у дуелима са суботичким тимом.

Човек одлуке био је Ел Фарду Бен, који је пре почетка сусрета од спортског директора Митра Мркеле на поклон добио урамљени дрес са бројем 150.

И био је репрезентативац Коморских острва врло расположен, најпре је у деветом минуту асистирао Гајићу, који је лако главом закуцао лопту у противничку мрежу, а потом је постигао два гола у другом полувремену – 3:0.

Ток меча:

1` Добро су гости отворили утакмицу, већ после 25 секунди изборили су корнер, али после ударца из угла није било опасности по гол домаћина.

3` Капитен Спартака Милошевић, некадашњи играч Црвене звезде, пожалио се на повреду, питање је хоће ли моћи да настави сусрет.

9` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Наставио је капитен Спартака меч, али његов тим од деветог минута губи. Слободан ударац искоса са десне стране сјајно је извео Бен, на лопту је натрчао и главом је у мрежу ривала закуцао Родић - 1:0.

19` Није било претерано занимљиво после видећег поготка Звезде, па бележимо кошкање Гајића и Срећковића, али срећом страсти су се брзо смириле.

23` Центрирао је стрелац гола Родић са леве стране, Катаи је пробао главом, из тешке позиције, шутирао је преко пречке Дубљанићевог гола.

25` Опробао је ударац и Павков, Звездин нападач је шутирао ногом са 16 метара, али није било опасности по гол Спартака.

27` Жути картон за Катаија због неопрезног старта на Абрахаму.

31` Бунио се Катаи, имао је шта да каже главном арбитру Ивковићу, који по његовом мишљењу није свирао пркршај. Морао би да буде опрезнији, с обзиром да је већ јавно опоменут.

36` Мирнији део игре, Звезда углавном има посед, а до шансе је дошла кад је Родић шутирао са 20 метара, преслабо за Дубљанића.

43` Оставили су домаћи доста простора Абрахаму, овај се одлучио за ударац са 30 метара, шутирао је под пречку, али је Борјан маестрално интервенисао и спречио изједначење.

45` Судија Ивковић продужио је прво полувреме за минут. У надокнади није било никаквих узбуђења, Звезда са предношћу од једног гола иде на одмор.

46` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Брзо је Звезда дуплирала предност, после испуцане лопте Ераковића Фалко је главом проселдио лопту ка Бену, овај је лако умакао неопрезној одбрани Суботичана, и потом лако матирао Дубљанића - 2:0.

56` Опробао је ударац Његош Петровић, било је то из велике удаљености, али је шутирао замало изнад гола Спартака.

59` Изборио се за позицију и шутирао Фалко, момак који је ушао од старта другог полувремена, унео је Италијан доста живости у Звездине редове. Овога пута Дубњанић је уз мало потешкоћа одбранио његов ударац.

63` Фалко је голом крунисао своју добру игру, одлично му је асистирао Иванић, а Италијан је рутински из прве, левицом, прецизним ударцем савладао Дубљанића. Ипак, судија Ивковић је добио сигнализацију из ВАР собе, спорна је била позиција Бена, који је био у офсајду, питање је да ли је утицао на игру. Према мишљењу судије, гол је поништен.

72` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Ипак, Звезда је недуго потом, чини се, решила све дилеме. Бен је искористио грешку ривала, после судара Бранковића и Дубљанића, лако је сместио лопту у мрежу Спартака - 3:0.

74` Црвено-бели су наставили са добром игром и после трећег гола, па је најпре Драговић имао прилику, али је главом шутирао поред гола Спартака.

76` Одлична шанса за Иванића, лопта је прелетела све играче и дошла до њега на другој стативи, чини се мало га и изненадила, па је шутирао са три метра раздаљине изнад гола Дубљанића.

79` Играло се искључиво пред и у шеснаестерцу Суботичана, па је и Петровић опробао ударац, са ивице шеснаестерца је лепо шутирао, али је Дубљанић био на опрезу.

90` Није било много узбуђења у финишу сусрета, могао је резервиста Лазетић до гола, али му је лопта побегла, стигао је само да је упути у петерац ривала, где није било његових саиграча. Четврти судија је показао три минута надокнаде.

90+3` Најбоља прилика за госте, Тодоровски је извео корнер, Борјан "запливао у празно", а на другој стативи Марчић је главом захватио лопту, али је био непрецизан.