Нови Пазар сигуран против Пролетера, два гола Вукадиновића у тријумфу Војводине

3

Победама Новог Пазара и Војводине комплетирано је 18. коло Супер лиге Србије

Фудбалери Новог Пазара победили су на домаћем терену тим Пролетера из Новог Сада са 2:0 у мечу 18. кола Супер лиге Србије.

Пазар је остварио тријумф у првенству после скоро два и по месеца захваљујући головима Данка Киковића у 19. и Стефана Димића у 25. минуту.

Око 1.000 гледалаца на Градском стадиону пратило је утакмицу, пре чијег почетка је одата почаст некадашњим играчима Новог Пазара Идризу Бихорцу и Гмитру Вукадиновићу.

Пролетер је 10. на суперлигашкој табели са 21 бодом, док је Пазар сада на претпоследњем, 15. месту и има 15 бодова.

Новопазарци у 19. колу гостују Партизану, а Новосађани дочекују екипу Металца.

Фудбалери Војводине победили су на свом терену Младост са 3:1 у последњој утакмици кола.

Новосадски тим повео је у 31. минуту голом Дејана Зукића из једанаестерца, а минут касније предност је удвостручио Миљан Вукадиновић. Коначан резултат и свој други гол на утакмици, Вукадиновић је постигао у 77. минуту.

Војводина има осам победа и 29 бодова на четвртом месту на табели.

Екипа из Лучана је претрпела трећи узастопну пораз, укупно 11. у лиги и заузима 13. место на табели са 17 бодова.

У следећем колу Војводина ће играти у Београду против Вождовца, а Младост у Суботици против Спартака.

Семафор 18. кола Супер лиге:

Нови Пазар – Пролетер 2:0 (Киковић 19, Димић 25)

Војводина – Младост 3:1 (Зукић  пенал 31, Вукадиновић 32, 77 – Јовановић 68)

Раднички 1923 – Напредак 1:2 (Видовић 2 – Јовановић аутогол 28, Марјановић 65)

Металац – Чукарички 0:3 (Ракоњац 32, Кајевић 54, Мијаиловић 73)

Колубара – ТСЦ 2:1 (Ђурановић 60, Николић 80 - Вукић 18)

Раднички (Ниш) – Радник 3:0 (Томић 37, 80, Митровић 39)

Црвена звезда – Спартак 3:0 (Гајић 9, Бен 46, 72)

Вождовац – Партизан 0:3 (Мениг 40, Рикардо 50, Пантић 55)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kоментари (3)

007

Da nema Vukadinovića i Simića koji su dali po 6 golova i 3 asistencije i činie 70 posto tima Vojvodina bi se borila u plej autu. Ovako bez igre na individualni kvalitet igrača koji mogu da igraju u najjačim Evro ligama Vojvodina drži mesto u Evropi i čuvaju svima fotelje u Vojvodini od trenera preko direktora do uprave. Zašto i gde se povredio Topić. Zašto ne igraju Miletić Kabić i ostali Mladi koji su bolji od ovih koji su došli letos što su pokazali za 10 m pred kraj. Jel to promocija mladih najavljena početkom godine. Nema igre tečnosti povezanosti a to je sve do sposobnosti trenera i sportskog direktora koji sastavljaju tim i igru. Mnogo igrača koji su došli letos treba da ode a mnogo bar 4 treba da dođe u Januaru 2022 kao i novi trener znalac i direktor sposoban sa upravom da dovede zaista Prava pojačanja

'Ej...

Sve si rekao kao jeste.

Napred Plavi

Konacno da se i Pazaru posreci jer igraju odlican fudbal u poslednjih 5 - 6 kola !