ПЕТА У НИЗУ - Звезда шампион Србије са стотком, Партизан, Чукарички и Раднички у Европи (ФОТО, ВИДЕО)

Звезда победила Вождовац 3:1 и освојила 33. титулу, Партизан победио Раднички 2:0, Војводина у гостима савладала ТСЦ 2:0

Црвена звезда – Вождовац 3:1 (1:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Судија: Дејан Трифковић. Стрелац: 1:0 Александар Катаи у 40, 2:0 Мирко Иванић у 54, 2:1 Немања Милојевић у 67, 3:1 Милан Борјан (пенал) у 90+2. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Иванић, Канга, Катаи, Драговић, Родић, Ераковић, Ел Фарду Бен, Саного, Омоиџуанфо. Тренер: Дејан Станковић.

ВОЖДОВАЦ: Крунић, Миловић, Ласицкас, Мијаиловић, Пантовић, Ђорђевић, Милојевић, Пуртић, Ђуришић, Ћирковић, Ивезић. Тренер: Александар Линта.

♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠

Партизан – Раднички (Ниш) 2:0 (1:0)

Београд Стадион: Партизана. Судија: Милан Стефановић. Црвени картон: Лазар Арсић (Раднички Ниш) у 45+5. минуту. Стрелац: 1:0 Рикардо Гомеш (пенал) у 45+3, 2:0 Мбоури Базиле Јамкам (аутогол) у 66. минуту.

ПАРТИЗАН: Стевановић, Вујачић, Мениг, Гомеш, Здјелар, Јевтовић, Миљковић, Терзић, Марковић, Урошевић, Милетић. Тренер: Александар Станојевић.

РАДНИЧКИ (НИШ): Дробњак, Јамкам, Ковачевић, Вујадиновић, Митровић, Касалица, Арсић, Млађовић, Месаровић, Јовановић, Аксентијевић. Tренер: Радослав Батак.

Пала је одлука о титули. Браниоцу круне Црвеној звезди је за пету узастопну титулу био неопходан бод код куће у мечу са Вождовцем, али су црвено-бели играли на победу и дошли су до ње - 3:1

Партизан се надао изненађењу на "Рајку Митићу", али...

Победа над Радничким - 2:0 је била пирова. Упркос поразу више су се радовали играчи Радничког, изборили су Европу, квалификације за Лигу конференција.

Звезда је освојила 33. титулу. Играће квалификације за Лигу шампиона, од 3. кола и биће носилац.

Партизан ће играти квалификације за Лигу Европе. Чукарички и Раднички играће квалификације за Лигу конференција.

ТСЦ је код куће поражен од Војводине 0:2 и остао је без Европе.

На 15 мин пре почетка западна трибина на "Маракани" била је скоро пуна, очекивало се око 35.000 навијача, а било их је 41.300!. Стадион је био обојен у црно-бело, чини се да није било оног ко није имао барјак са бојама домаћина.

Судија Милош Милановић је био у ВАР соби.

1. полувреме:

На Маракани Мирко Иванић је добио дрес са бројем 150 за 150. наступ у дресу Црвене звезде.

Рикардо Гомеш, рекордер Партизана по броју голова у сезони (37), игра 100. меч у црно-белом дресу.

2. минут: Дим је обојио Маракану, игра је заустављена. У Хумској је пробао Марковић, солидан шут, Дробњак је одбранио.

3. минут: Стадионом у Хумској одјекује химна црно-белих, навијача на јужној трибини је неколико стотина.

10. минут: Велика прилика за Звезду, Охи је главом лопту пребацио на даљу стативу, Катаи је са метра ухватио волеј и лопту послао паралелно са гол линијом. На другој страни Топчидерског брда прилика за госте, шут Ковачевића и одбрана Стевановића.

12. минут: Рикардо је искреирао прилику за Менига, који је упропастио шансу очајним ударцем.

18. минут: Вечити нападају, али промене резултата још нема.

22. минут: Митровић је у Хумској неопрезно стартовао на Јевтовића и добио жути картон.

25. минут: Старт Миљковића, нешто грубљи, судија му није показао картон, на то је реаговао тренер Нишлија Батак, па је судија њему дао жути картон због протеста.

29. минут: Тражили су црно-бели пенал. После корнера пао је Рикардо. ВАР је потврдио да пенала нема упркос бурним протестима тренера Партизана Станојевића.

32. минут: Пуртић из Вождовца је због фаула добио жути картон.

34. минут: Катаи је спустио главом лопту Охију на даљу стативу, Норвежанин сам на седам метара, спетљао се у пријему лопте, некако је шутирао, а испало је никако.

40. минут: Катаи је после корнера Канге био највиши у скоку и погодио главом са осам метара - 1:0. То је Александров 24. првенствени гол ове сезоне.

45+3. минут: После центаршута са десне стране и ударца главом Јевтовића лопта је погодила Вујадиновића у руку. Судија је чекао помоћ ВАР-а, а онда је и сам ишао да гледа снимак и показао је на белу тачку. Гомеш је са креча постигао 38. гол у сезони, а 29. првенствени - 1:0.

45+5. минут: Играчи Радничког окружили су судију Стефановића, после неколико минута гуркања судија је искључио Лазара Арсића.

45+9. минут: Трајало је кошкање код клупа, играча оба тима. Тек после неколико минута меч је настављен.

2. полувреме:

46. минут: Јовић је у Партизану заменио Терзића, а у Радничком Пејовић Ковачевића.

49. минут: Контра за Вождовац, Ђорђевић је изашао сам пред голмана Звезде Борјана, који му је одбранио зицер са седам метара.

54. минут: Бен је центрирао левицом са десне стране, Иванић на шест метара главом закуцава лопту у мрежу, његов 19. првенствени гол - 2:0.

На Маракани је присутно 41.300 навијача

58. минут: Слободњак Бена одлично брани голман Вождовца Крунић, у наставку акције лопта је пребачена на десну страну, на десет метара искоса на њу је натрчао бек Гајић и "поломио" пречку.

59. минут: Лопта са леве стране пребачена на десну, ишла је крај стативе, бацио се на њу Бен метар од гола, главом је пробао, али са мале раздаљине није погодио.

60. минут: Панков је код Звезде заменио Охија.

66. минут: На центаршут Менига уследио је аутогол Јамкама, затресао је мрежу Нишлија - 2:0.

67. минут: После слободњака и рикошета на десетак метара у казненом Звезде лопту је боцнуо Немања Милојевић и затресао Борјанову мрежу - 2:1.

72. минут: Миловановић је у Партизану заменио Гомеша.

74. минут: Штулић је заменио Митровића у Радничком, у Хумској је обављено свих десет измена за пола сата.

79. минут: Гајић је зауставио напад Вождовца, на недозвољен начин, и добио жути картон.

85. минут: Крстичић и Павков су заменили Санога и Бена код Звезде.

90+2. минут: Пенал за Звезду у надокнади зобог играња руком. Лопту је узео голман Милан Борјан, капитен, и кроз средину погађа - 3:1.