Neuspešna generalka - Kasijera i Mostovoj matirali Zvezdu u Sočiju (VIDEO)

23

Jedini strelac za Zvezdu bio je Katai, za Ruse pogodila Zvezdina želja - Kasijera

Crvena zvezda – Zenit 1:2 (0:0)

Soči - Stadion: Fišt. Gledalaca: 30.334. Žuti kartoni: Dragović, Nikolić (Crvena zvezda). Strelci: Katai u 80. minutu za Crvenu zvezdu, a Mostovoj u 53. i Kasijera u 74. minutu za Zenit.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Pićini (od 55. Rodić), Eraković, Dragović, Gobeljić, Srnić (od 73. Nikolić), Kangva (od 84. Stanković), Kanga, Bukari (od 55. Ivanić), Ibrahim (od 65. Katai), Pavkov (od 65. Ben).

ZENIT: Odojevski (od 46. Keržakov), Santos (od 62. Krugovoj), Alip (od 90. Skrobotov), Čistjakov (od 62. Lovren), Sutormin (od 62. Adamov), Barios (od 71. Kravtsov), Bakaev (od 46. Vendel), Klaudinjo (od 71. Erohin), Malkom (od 46. Kuzjaev), Mostovoj (od 78. Sandračuk), Sergejev (od 71. Kasijera).

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Zenita u generalnoj probi pred početak nove sezone - 1:2 u utakmici odigranoj u Sočiju u izuzetno prijateljskoj atmosferi.

Jedini pogodak na meču za Zvezdu postigao je Aleksandar Katai posle lucidnog dodavanja Mirka Ivanića.

U prvom poluvremenu imao je Mustafa nekoliko prilika posle grešaka odbrane šampiona Rusije, ali ih nije iskoristio.

Golovi su došli u nastavku.

Mostovoj je doveo ekipu Zenita do prednosti posle dobrog udarca sa leve strane u 35. minutu, u bliži ugao, pored bloka Pićinija, Borjan je ostao na kolenima - 1:0.

Zvezdina želja, Kasijera, tek što je ušao je u 74. minutu izašao pred Borjana, dobio je sjajan pas u prostor, i pogodio dalji ugao - 2:0.

Povukao je Nikolić loptu po sredini, odigrao za Ivanića, on između dvojice defanzivaca pronašao Aleksandra Kataija koji je sjajno pogodio dalji ugao dijagonalom - 2:1.

Komentari (23)

Dexim

Svi su ok odigrali osim Picinija i Pavkova.. ono je katastrofa sta oni igraju

ej bre

Ko je skautirao Picinija ...Ovo je blam sta covek igra, koliko vec puta se dovode igraci koji nisu ni za profesionalni fudbal.

@ej

pa nije ni zvezda profesionalni klub, vec drzavni projekat

Heroj na magarcu

Prvo, generalna proba nije uspela! Drugo, mladi igrači Zvezde, Stanković, Stanić, Motika i Lučić, trebaju pod hitno da nađu klubove gde će igrati ove jeseni, jer u Zvezdi neće dobiti šansu u njoj samo gube vreme! Treće, novi afrički “kapitalci” su pokazali da nemaju kvalitet za Zvezdu, ali njih će uporno i dalje forsirati, pa mladi fudbaleri Zvezde moraju što pre naći klubove. Peto, Zvezda i dalje nema sredinu terena! Ono što su danas pokazali Kangva, Bukari i Mustafa je Zvezdina bruka! HITNA PRIVATIZACIJA!

Džo istina

Najjači utisak ostavio komentator Arene u 80 minutu: pošto je Stanković promenio gotovo ceo tim u drugom poluvremenu , čovek ladno izusti " igrači Zvezde su umorni posle priprema". Ovo samo ima kod nas i nigde više. Tuga i žalost!

Djole

Picini bio umoran u sedmom minutu...

RedStar91

Bravo Zvezdo! Ravnopravno sa jakim i bogatim Zenitom. Dok se sve ovo jos malo uigra, bice to jos i bolje. Najbolji smo u Srbiji i bice 34.titula a 6.u nizu. U LŠ 3.mesto u grupi i prelazak u LE a onda do cetvrrfinala,. Napred Zvezdo, svetski i evropski sampione 91!

sta kaze TM

Fenerbahce je skuplji tim od Zenita.

RedStar91@sta kaze TM

A ti navijas za Fenerbahče? Ja ne pratim turski fudbal osim kad igraju sa Zvezdom. Znam samo da je Zvetda njihov najtrofejniji klub, Galatasaraj, dva puta izbacila. P.S. TM kaze i da je Zvezdin tim najakuplji u Srbiji a i da su zvezdini igeaci i pojedinacno u proseku najskuplji.

Peki

A sad UEFA da reaguje jer ruskim timovima su zabranjena sva evropska takmicenja pa i prijateljske utakmice a zvezda je odlucila da prkosi Evropi i svetu. Sad ce da ih izbace a na njihovo mesto da ubace Partizan.

@peki

Potrazi pomoc

Peki

Hoces mi reci da nisam u pravu.

РадС

А ви одиграли пријатељску са браћом из Фенера па сте рахат. Још да одиграте са браћом из ФК Карпати Љвов, па да вас убаце у групну фазу ЛШ.

@Peki

Ako je pravde tako trebe da bude

Srbija zemlja Zvezdaša

A da li ste vi bili uspesni protiv vase brace.

cedo

Dobro su prosli, kako su igrali.

Rsb

Malo poređenje: 7. april 1979. Igrala se prva polufinalna utakmica Kupa UEFA Crvena zvezda - Herta, utakmica koja trebala omogućiti plasman Crvene zvezde u finale Evropskog kupa što je bio san sve generacije zvezdinih navijača, a Nemački protivnik, Crvena zvezda nije mogla računati na nekoliko svojih najboljih fudbalera (Petrović, Blagojević, Šestić, Muslin i mladi Krmpotić), trebalo se igrati i revanš u Nemačku. Crvena zvezda vodila sa 1:0 i onda u 75. minut igre tadašnji trener Crvene zvezde Branko Stanković odlučio da uvede u igru 16 godišnjeg Milka Đurovskog.. 16 minuta polufinalne utakmice Kupa UEFA, Crvena zvezda imala sastav napada - centarfor 23g. Savić i krilni napadači 16g. Milko Đurovski i 19g. Milosavljević. Rezultat ostao 1:0 i kroz revanš Crvena zvezda se plasirala u finale Kupa UEFA! Juče je igrana prijateljska utakmica Zenit - Crvena zvezda a trener Dejan Stanković nije imao hrabrosti uvesti mladog igrača u igri sve do 84. minut, a 4 mladića na klupi nisu dobili šansu..

Kasijera

Svaki kontakt s loptom pokazuje da je dobar igrac. A onaj prljavi Dragovic, delje li delje decka, naravno sve s ledja, u prijateljskoj utakmici...

Neuspesna ali evropska. Prvi gol ide 100% na dusu Borjana, a drugi gol su nam dali kao kad u kraju igraju stariji protiv klinaca, a ni Borjan nije bio na visini. Nedopustivo je da Zvezda primi takav gol.