Погледајте победу Рада и евроголове Дабића и Михајловића (ВИДЕО)

Врло занимљив меч одигран је на Бањици, а Рад је остварио први тријумф у сезони и уједно нанео први пораз дебитанту у Супер лиги, сурдуличком Раднику

Почело је одлично по Грађевинаре. Већ у петом минуту Рад је водио и то после еврогола Дабића! Млади нападач домаћих опробао је ударац са 25 метара, а лопта је завршила у мрежи немоћног Шејића – 1:0.

Дало је то крила домаћима, који су предност дуплирали већ у 22. минуту и то из једанаестерца. Дабић је био у шанси, али га је са леђа оборио Ћулум, а судија Мајо Вујовић је показао на белу тачку. Прецизан са креча био је Арсенијевић – 2:0.

Радник је сада био у позицији да јури два гола заостатка, за разлику од прошлог викенда, кад је у раној фази меча стекао два гола вишка против Војводине.

И изгледало је да су се Сурдуличани добро снашли у таквој улози, с обзиром да их је голом у 34. минуту у игру вратио Ћулум, који је био највиши у скоку, после асистенције Миловановића – 2:1.

Али, домаћин је дао гас у другом полувремену и заслужено остварио убедљив тријумф. Два гола вишка Раду је вратио у 80. минуту Ненадовић, после одличног центаршута Обрадовића – 3:1.

Само пет минута касније погодио је и Немања Михајловић. Био је ово још један еврогол домаћих. Баиновић је упослио Михајловића, а млади нападач Рада се одлучио на ударац са 25 метара удаљености и поставио коначан резултат – 4:1.