Голеада на Бањици, Чачани лако са играчем више, Војводина стрепела после 3:0

6

Фудбалери Борца победили су у Чачку екипу Новог Пазара са 3:0, Јагодина је у гостима славила против ОФК Београда са 2:0, а Рад и Спартак одиграли су нерешено 3:3

ОФК Београд – Јагодина 0:2 (0:1)

Стрелци: 1:0 Поповић у 35, 2:0 Кјеремек у 35. минуту.

Београд - Стадион: Омладински. Гледалаца: 200. Судија: Зоран Широки (Смедерево). Помоћници: Владимир Јовановић (Чачак) и Срђан Милутиновић (Ниш). Жути картони: Дамјановић, Пејовић, Планић (ОФК Београд), Недовић, Гашић, Ђ. Николић, Михаиловић (Јагодина). Црвени картон: Зоран Михаиловић (Јагодина) у 90. минуту.

ОФК БЕОГРАД: Чупић, Микић, Планић, Кнежевић (46. Јешић), Игњатијевић, Дамјановић, Стјепановић (67. Пејовић), Јовановић, Денковић (67. Симић), Шкрбић, Субашић.

ЈАГОДИНА: Ђ. Николић, У. Николић, Гашић, Миладиновић, Филиповић, Марић, Недовић, Делетић (77. Антонијевић), Савковић, Ивановић (61. Кјеремех), Поповић (88. Михаиловић).

ОФК Београд је седми пораз у првенству уписао против Јагодине, екипе која је управо на Омладинцу забележила први тријумф у актуелној трци.

Поповић се за претходне промашаје искупио у 35. минуту када је за вођство од 1:0 на сјајан начин искористио корнер Николића.

Последњу шансу да пре одласка на одмор анулира предност ривала имао је Кнежевић. У 45. минуту је упутио сјајан ударац из волеја, али је Николић сјајно интервенисао.

Михаиловић поцрвенео за два минута

Резервиста Зоран Михаиловић на зелени тепих истрчао је у 88. минуту, да би минут касније зарадио жути картон, а после 30 секунди и други, због којег је у рекордном року морао да напусти терен.

У наставку меча Романтичари су заиграли на све или ништа. Прво је запретио Јовановић (46), потом и резервиста Јешић (51), али лопта није хтела у гол.

Свега три минута пошто је истрчао на терен, резервиста Францис Кјеремех, сјајним голом уписао се у листу стрелаца, а како се у наставку испоставило и поставио коначан резултат.

У самом финишу Микић је у шеснаестерцу играо руком. Прилику да са беле тачке увеђа капитал Ћурана имао је Урош Николић, али је његов покушај у 89. минуту блокирао Чупић.

Чачани су забележили четврту победу и поново се приближили горњем делу табеле прескочивши Пазарце.

Суботичани су на Бањици испустили победу против Рада, јер су водили са 3:1, али су у завршници примили два гола и морали да се задовоље ремијем.

Јавор се добрано заљуљао и на Вождовцу, Елиомар и Дражић су трасирали пут ка новој победи.

Војводина је у првом полувремену прегазила Металац (3:0), а онда стала и умало остала без целог плена.

Последњих пола сата Новосађани су имали играча виће после искључења Рнића у 58. минуту, али су чак примили гол и стрепели за победу.

Лучанци су имали три бода у џепу све до последњег минута утакмице, али је Немања Лакић-Пешић био бржи од пиштаљке и голом у 90. минуту донео Нишлијама вредан бод.

Семафор деветог кола Суперлиге:

Чукарички – Радник 2:0 (Срнић 15, 38)

Црвена звезда – Партизан 3:1 (Виеира 27, 49, Катаи 55 - Стевановић 45)

Борац – Нови Пазар 3:0 (Јевтовић 23, 54, Вујаклија 53)

ОФК Београд – Јагодина 0:2 (Поповић 34, Кјеремех 58)

Рад – Спартак 3:3 (Арсенијевић 10, 57. пенал, Ненадовић 88 - Макарић 24, Ковачевић 40, Милић 50)

Раднички (Ни) – Младост 1:1 (Лакић-Пешић 89 - Јовановић 61)

Војводина – Металац 3:2 (Ожеговић 16, Иванић 23, Вукчевић 44 - Мердовић 47, Седлар 78)

Вождовац – Јавор 0:2 (Елиомар 50, Дражић 71)

Kоментари (6)

Budvanin

Posteni Terzin Ofk Bgd,zatvaranje za sledece kolo.

@ Budvanin

A jesu li zatvorili i da bi Zvezda zgazila partizan. Alo bre kad je Zvezda zgazila partizan, zgazice i jagodinu i to ubedljivo!

boža

Sine, Zvezda je samlela partizan....a ti još uvek pišeš gluposti u ko je čak ni ti ne veruješ!

Nele

Jbt., ovi iz Cuke nas izgleda zajebali, dali nam pogresnog Srnica, stopera, a ovaj sto smo ga kupili, ostao tamo i utrpao dva komada. Tako je to sa blizancima.