Два мата Ђурђевића и почетничка грешка голмана Радника Чанчаревића за нову победу Партизана (ВИДЕО)

23

Црно-бели кључну предност стекли у првих десетак минута када су за деведесет секунди постигли два гола

Радник – Партизан 1:3 (0:2)

Сурдулица - Стадион: Градски. Гледалаца: 3.200. Судија: Лазар Лукић (Ресник). Помоћници: Немања Петровић (Ужице) и Владимир Јовановић (Чачак). Жути картони: Гојковић, Николић, Павловић, Златановић, Миловановић (Радник), Леонардо, Ђурђић (Партизан). Стрелци: 0:1 Урош Ђурђевић у 9. минуту, 0:2 Леонардо Соуза у 11. минуту, 1:2 Игор Златановић у 47. минуту, 1:3 Урош Ђурђевић у 76. минуту.

РАДНИК: Чанчаревић, Миловановић, Влаховић (од 88. Ђорић), Адамовић, Николић, Керемех, Радовић (од 83. Јовановић), Павловић, Гојковић, Вуковић, Златановић (од 73. Станковић). Тренер: Нешко Миловановић.

ПАРТИЗАН: Кљајић, Радин, Балажиц, Миленковић, Милетић, Евертон, Марјановић, Стевановић (од 84. Јанковић), Леонардо (од 89. Ђурђић), Божинов (од 75. Илић), Ђурђевић. Тренер: Марко Николић.

Партизан је са два брзопотезна гола на почетку меча стекао убедљиву предност и на крају дошао до нове победе.

Домаћини је кренуо жестоко, мада му је први опасан налет прекинуо судија Лукић у првом нападу. Но, већ наредни напад могао је домаћину да донесе предност.

Керемех је на тридесетак метара добио лопту, био је сам у средини, а онда је одложио лопту на десну страну Николи Радовићу који се сјурио у казнени Партизана, покушао је са 15-ак метара искоса јаким шутом под пречку, али је лопта ишла директно у голмана Кљајића, који је избоксовао у корнер.

А, онда блицкриг црно-белих, за деведесет секунди два гола.

Радник је напао, али тактички лоше, на терену Сурдуличана није остао ниједан одбрамбени фудбалер. Лопта је са леве стране била убачена у казнени где је главом избио Балажиц на тридесетак метара, ту је дочекао Божинов и одмах испуцао напред, где није било одбрамбених играча домаћина, а на лопту су се сјурили Леонардо и Ђурђевић и умало сударили.

Ипак, млади репрезентативац Србије је био бржи, покупио лопту, повукао до ивице казненог Радника одакле је послао поред голмана Огњена Чанчаревића у мрежу - 0:1.

Било је то на истеку деветог минута, а већ у следећем нападу у 11. минуту предност је дуплирана.

Напад је кренуо по десној страни, на капици казненог лопту је од Божинова петом добио Стевановић, из прве је ка средини проследио до Ђурђевића, а он је уз међудодир послао лево ка самом Леонарду, који је скоро са истог места и на исти начин поново матирао Чанчаревића - 0:2.

Радник је могао да преполиви предност црно-белих у 17. минуту после фаула на левој страни, недалеко од корнера. Адамовић је покушао из слободног ударца, лопту су сви промашили и умало је изненадила голмана Партизана Кљајића, али је он крајњим напором избио, но само до Керемеха, чији је покушај са осам метара изблокиран.

Нешто касније, у 26. минуту шанса за Партизан, и то већа него када су постизани голови. Леонардо је са десне стране убацио лопту на десетак метара од гола где је сам био и прихватио је Божинов, остао је очи у очи са Чанчаревићем, али га је овај осујетио у намери да затресе мрежу, као и Леонарда после одбитка.

Керемех је у 34. минуту пробао са ивице казненог, али опет је шутирао директно у Кљајића, чак и не превише снажно. Много боља шанса два минута касније за домаће, са шест метара из окрета пробао је Николић, али је неко закачио лопту и она је завршила изнад пречке, у корнеру.

А, два минута јасније у 38. минуту умало гол за Партизан, луцидно је на прву са двадесетак метара захватио Леонардо, лобовао голмана Чанчаревића, али је погодио само пречку.

Почетка другог полувремена донео је радост за домаћина. Напад по десној страни, центаршут по земљи Миловановића на прву стативу где је најбржи и најспретнији био Игор Златановић, пласирао је лопту у мрежу за смањење резултата у 47. минуту - 1:2.

У 55. минуту Божинов је пред казненим нашао Ђурђевића, који је ушао унутра, али је отишао сувише десно и није надмудрио Чанчаревића иако је био очи у очи са њим.

Двадесетак минута пре краја две солидне шансе за Радник, али на крају Вуковић није упео да матира Кљајића, са пет метара је набачену лопту слабо ударио главом.

А, онда поново пет минута великог пада концентрације домаћих када је све решено.

У 76. минуту Евертон је гурнуо лопту у простор ка Ђурђевићу, бржи је био голман Радника Чанчаревић, али је промашио на 35 метара, нападач Партизана је узео и одшетао до празног гола - 1:3.

Пет минута касније нови кикс домаћих, Павловићу је у петерцу лопту отео Ђурђевић, саплео се, али је она остала на зицеру Радину, који је натрчао и промашио цео гол.

У 82. минуту пробио је по десној страни Станковић, вратио на петерац лопту Павловићу, али је овај лоше захватио и није смањио предност Партизана.

На крају још два узбуђења у надокнади времена. Марјановић је одлично шутирао по земљи у 91. минуту, али се Чанчаревић опружио колико је дуг и одбранио.

У 92. минуту Ђурђић, који је ушао три минута раније, сам је истрчао пред Чанчаревића, прошао га, а онда пао и добио жути картон за симулирање.

Семафор 14. кола Супер лиге:

Радник – Партизан 1:3 (Златановић 47 – Ђурђевић 9, 76, Леонардо 11)

@zuk

Jel kao grobari sto ostavljaju da je svaka zvezdina pobeda sklanjalica?

naravno da jeste svaka vasa pobeda

Koga vi jos mozete da pobedite a da vam se ne skolone.Odigrali ste samo par postenih utakmica i sve ste pogubili u evropi i protiv partizana jer nismo hteli da vam se sklonimo

Trancer

Sva tri gola su smejurija nevijdena.

Labud

Drugi gol nema tima u Srbiji koji bi tako na prvu umeo da odigra. Onaj sut Leonarda sto je zavrsio na precki takodje nema umetnika do Leonarda koji bi umeo da izvede. Uplakani!

Miki-Gvelf

Kaze covek koji je dosada dao 127 golova u Prvenstvu....

grobar sa Grofove izjave

Kao da ne zna ko će pobediti i kako znalo se i pre odigravanja ove utakmice.

Brandon

Nikolic nije bolji samo gori,sladi se na malim klubovima,Zvezda je jos uvek na plus 6,he,he,he,he,partizani.....skinite tu zvezdu,kada vam ne svidja sa dresa,stavite cocardu....

srele

Drugi gol remek delo kakav čak i " naša Barsa" odnosno unaprijed poznati prvak ni na treningu ne može da postigne!!!!!!!

nemam pojma

Leonardo pokazuje da je najbolji igrač prvenstva, šteta za onu prečku. Takve igrače treba zaštititi od grubih startova, a ne da ih sudija kažnjava žutim kartonom kad protestuje od prljavog faula protivnika. Ali sudija zna zašto tako sudi, kao što i igrači iz surdulice znaju zašto su igrali pregrubo, a protiv zvezdane igraju prijateljski meč.

Brandon

Takve ste vi mnoge sklonili,kostolomci,zaboravili,ha,ha,ha,ha,ha....

sone

golmanu radnika pod hitno zabraniti da vise stane na go ono sto je on uradio je za svaku osudu smesno ispisnica

Sasulo pa u timu rasulo

@sone Pa po tebi je onda Jovici Vasilicu, beku Novog Pazara,trebalo da se zabrani da dolazi i na utakmice da gleda,a ne da igra,posle onog sto je uradio,kada je Rendulic. postigao gol za komsinicu.

Nikoliću

Na zimu dovedite stankovića iz radnika u partizan.

Brandon

I moju babu da vam brani,,,,,mozda postanete prvaci...u Evropi....

Klasicna Namestaljka

golman domacih Namerno Promasuje loptu samo da bi tadicev klub "umuljao" koji gol vise od domacina... PROVIDNO!!

jsd lopovluk

golman Namerno masa loptu samo da bi igokeja dobila utakmicu.. SRAMOTA!

SMESNO!

ja ovakvu NAMESTALJKU nisam video u zadnjih 30god koliko pratim fudbal.. ovo je BRUKA i SRAMOTA za ceo srpski fudbal! golman domacina celo prvenstvo jedan od najboljih a sa jsd-om odjednom ne zna da sutne loptu... SMESNO!!

Brozovi blizanci sa Topcidera

@SMESNO Kako se stima Brozovim blizancima sa Topcidera,nije bruka samo za srpski, nego i evropski fudbal. Pa oba blizanca igraju namjestaljke vise od 50 godina. Ti si naveo primer Partizana, i ovu utakmicu od juce. A pogledaj utakmicu 7.kola Novi Pazar --Zvezda,kada jedan od najboljih bekova nase lige i igrac Novog Pazara Jovica Vasilic,odjednom protiv Brozovog mezimceta, zaboravlja kako se igra fudbal i naravno taj BRATSKI i NAMJESTENI poklon Orlandic, pretvara u sramni pogodak.

ljubo

uzmi papir i olovku u ruke sastavi prijavu javnu ili anonimnu objasni koji su detalji koji dokazuju namestenu utakmicu pribavi dokaze i sve to posalji na adres u uefa