Dva mata Đurđevića i početnička greška golmana Radnika Čančarevića za novu pobedu Partizana (VIDEO)

23

Crno-beli ključnu prednost stekli u prvih desetak minuta kada su za devedeset sekundi postigli dva gola

Radnik – Partizan 1:3 (0:2)

Surdulica - Stadion: Gradski. Gledalaca: 3.200. Sudija: Lazar Lukić (Resnik). Pomoćnici: Nemanja Petrović (Užice) i Vladimir Jovanović (Čačak). Žuti kartoni: Gojković, Nikolić, Pavlović, Zlatanović, Milovanović (Radnik), Leonardo, Đurđić (Partizan). Strelci: 0:1 Uroš Đurđević u 9. minutu, 0:2 Leonardo Souza u 11. minutu, 1:2 Igor Zlatanović u 47. minutu, 1:3 Uroš Đurđević u 76. minutu.

RADNIK: Čančarević, Milovanović, Vlahović (od 88. Đorić), Adamović, Nikolić, Keremeh, Radović (od 83. Jovanović), Pavlović, Gojković, Vuković, Zlatanović (od 73. Stanković). Trener: Neško Milovanović.

PARTIZAN: Kljajić, Radin, Balažic, Milenković, Miletić, Everton, Marjanović, Stevanović (od 84. Janković), Leonardo (od 89. Đurđić), Božinov (od 75. Ilić), Đurđević. Trener: Marko Nikolić.

Partizan je sa dva brzopotezna gola na početku meča stekao ubedljivu prednost i na kraju došao do nove pobede.

Domaćini je krenuo žestoko, mada mu je prvi opasan nalet prekinuo sudija Lukić u prvom napadu. No, već naredni napad mogao je domaćinu da donese prednost.

Keremeh je na tridesetak metara dobio loptu, bio je sam u sredini, a onda je odložio loptu na desnu stranu Nikoli Radoviću koji se sjurio u kazneni Partizana, pokušao je sa 15-ak metara iskosa jakim šutom pod prečku, ali je lopta išla direktno u golmana Kljajića, koji je izboksovao u korner.

A, onda blickrig crno-belih, za devedeset sekundi dva gola.

Radnik je napao, ali taktički loše, na terenu Surduličana nije ostao nijedan odbrambeni fudbaler. Lopta je sa leve strane bila ubačena u kazneni gde je glavom izbio Balažic na tridesetak metara, tu je dočekao Božinov i odmah ispucao napred, gde nije bilo odbrambenih igrača domaćina, a na loptu su se sjurili Leonardo i Đurđević i umalo sudarili.

Ipak, mladi reprezentativac Srbije je bio brži, pokupio loptu, povukao do ivice kaznenog Radnika odakle je poslao pored golmana Ognjena Čančarevića u mrežu - 0:1.

Bilo je to na isteku devetog minuta, a već u sledećem napadu u 11. minutu prednost je duplirana.

Napad je krenuo po desnoj strani, na kapici kaznenog loptu je od Božinova petom dobio Stevanović, iz prve je ka sredini prosledio do Đurđevića, a on je uz međudodir poslao levo ka samom Leonardu, koji je skoro sa istog mesta i na isti način ponovo matirao Čančarevića - 0:2.

Radnik je mogao da prepolivi prednost crno-belih u 17. minutu posle faula na levoj strani, nedaleko od kornera. Adamović je pokušao iz slobodnog udarca, loptu su svi promašili i umalo je iznenadila golmana Partizana Kljajića, ali je on krajnjim naporom izbio, no samo do Keremeha, čiji je pokušaj sa osam metara izblokiran.

Nešto kasnije, u 26. minutu šansa za Partizan, i to veća nego kada su postizani golovi. Leonardo je sa desne strane ubacio loptu na desetak metara od gola gde je sam bio i prihvatio je Božinov, ostao je oči u oči sa Čančarevićem, ali ga je ovaj osujetio u nameri da zatrese mrežu, kao i Leonarda posle odbitka.

Keremeh je u 34. minutu probao sa ivice kaznenog, ali opet je šutirao direktno u Kljajića, čak i ne previše snažno. Mnogo bolja šansa dva minuta kasnije za domaće, sa šest metara iz okreta probao je Nikolić, ali je neko zakačio loptu i ona je završila iznad prečke, u korneru.

A, dva minuta jasnije u 38. minutu umalo gol za Partizan, lucidno je na prvu sa dvadesetak metara zahvatio Leonardo, lobovao golmana Čančarevića, ali je pogodio samo prečku.

Početka drugog poluvremena doneo je radost za domaćina. Napad po desnoj strani, centaršut po zemlji Milovanovića na prvu stativu gde je najbrži i najspretniji bio Igor Zlatanović, plasirao je loptu u mrežu za smanjenje rezultata u 47. minutu - 1:2.

U 55. minutu Božinov je pred kaznenim našao Đurđevića, koji je ušao unutra, ali je otišao suviše desno i nije nadmudrio Čančarevića iako je bio oči u oči sa njim.

Dvadesetak minuta pre kraja dve solidne šanse za Radnik, ali na kraju Vuković nije upeo da matira Kljajića, sa pet metara je nabačenu loptu slabo udario glavom.

A, onda ponovo pet minuta velikog pada koncentracije domaćih kada je sve rešeno.

U 76. minutu Everton je gurnuo loptu u prostor ka Đurđeviću, brži je bio golman Radnika Čančarević, ali je promašio na 35 metara, napadač Partizana je uzeo i odšetao do praznog gola - 1:3.

Pet minuta kasnije novi kiks domaćih, Pavloviću je u petercu loptu oteo Đurđević, sapleo se, ali je ona ostala na ziceru Radinu, koji je natrčao i promašio ceo gol.

U 82. minutu probio je po desnoj strani Stanković, vratio na peterac loptu Pavloviću, ali je ovaj loše zahvatio i nije smanjio prednost Partizana.

Na kraju još dva uzbuđenja u nadoknadi vremena. Marjanović je odlično šutirao po zemlji u 91. minutu, ali se Čančarević opružio koliko je dug i odbranio.

U 92. minutu Đurđić, koji je ušao tri minuta ranije, sam je istrčao pred Čančarevića, prošao ga, a onda pao i dobio žuti karton za simuliranje.