Звезда убедљива у Бачкој Паланци и поред промашеног пенала, али је са два играча више била безидејна (ВИДЕО)

Црвено-бели направили добру резултатску увертиру за вечити дерби, али игра из другог полувремена брине тренера Миодрага Божовића

ОФК Бачка – Црвена звезда 0:3 (0:2)

Бачка Паланка - Стадион: Славко Малетин Вава. Гледалаца: 5.000. Судија: Милан Илић. Помоћници: Милан Минић и Ивица Стојановић. Жути картони: Клисура x2, Видовић, Мацановић x2 (ОФК Бачка), Фримпонг, Доналд (Црвена звезда). Црвени картони: Марко Клисура (ОФК Бачка) у 51. минуту, Страхиња Мацановић (ОФК Бачка) у 65. минуту. Стрелци: 0:1 Ричмонд Боаћe у 5, 0:2 Ричмонд Боаћe у 37, 0:3 Лука Аџић у 92. минуту.

ОФК БАЧКА: Коновалов, Балабановић, Чековић (од 56. Варга), Илић, Клисура, Луковић, Мацановић, Макарић (од 68. Тривуновић), Николић, Степановић, Видовић (од 46. Бошковић). Тренер: Зоран Говедарица.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Анђелковић, Ал. Луковић, Фримпонг, Петковић, Ле Талек, Канга, Доналд (од 67. Милијаш), Плавшић (од 67. Милић), Руиз (од 72. Аџић), Боаће. Тренер: Миодраг Божовић.

Звезда је лако дошла до победе у Бачкој Паланци, стрелац два гола био је Ричмонд Боаће, који је имао још неколико одличних прилика, а у зауставном времену погодио је и Лука Аџић. Ипак, тренера Божовића може да брине неискоришћен пенал и доста лошија игра са два играча више када је Звезда могла и да прими гол.

Брзо је Звезда дошла до предности, за асистенције расположени Канга је у петом минуту пребацио са ивице казненог, лопту преко одбране Бачкопаланчана, Боаће је примио на десетак метара лопту, а потом послао поред голмана Коновалова у мрежу - 0:1.

Боаћe je у 12. минуту могао да дуплира предност. Доналд је са десне стране, са капице петерца, центрирао Боаћеу на главу, он је са три метра цимнуо главом, али је лопта поред десне стативе голмана отишла у гол-аут.

На сваких 360 секунди Боаћe је имао сјајну шансу, тако је било и у 18. минуту, центаршут Петковића се десне стране по земљи на петерац, тамо је био неометан стрелац првог гола, сам пред голманом Коноваловом, само је поставио ногу, али је промашио гол.

На нови зицер за Звезду чекало се до 31. минута, тада је Канга шутирао са ивице казненог, а Коновалов је помало смушено реаговао, одбио лопту до петерца где је притрчао Ле Талек, био је неометан, имао и времена да бира начин и место за егзекуцију, али је шутирао лоше, у голмана, који је ногом сачувао мрежу.

Непуна четири минута касније нова сјајна шанса за црвено-беле. Канга је пробио до гол-аут линије на левој страни, застао, сачекао, вратио повратну Анђелковићу који је натрчавао, леви бек Звезде је шутирао са капице петерца, али је одлично реаговао Коновалов и избио лопту у корнер.

Непун минут касније Петковић је са капице петерца, али са друге стране, добро шутирао, али исход исти, Коновалов шаље лопту у корнер, тик изнад пречке.

Ипак, и Коновалов је био немоћан у 37. минуту. Канга је упутио лопту у простор, мало искоса са десне стране, најбржи је био Боаћe и лопту поред Коновалова по земљи послао у мрежу - 0:2.

Бачкој, која у првих 45 минута није приказала ништа вредно помена, посао је био отежан још више од 51. минута, када је у казненом простору домаћина Клисура срушио Ле Талека, добио други жути картон, а Звезда пенал.

Лопте се прихватио Доналд, и као у чувеном серијалу "Теска кожа" није промашио, погодио је стативу. А, пошто се лопта одбила до њега судија Илић свирао је индирект.

У 55. минуту са двадесетак метара добро је шутирао Канга, голман Бачке остао је непомичан, али је лопта прохујала тик поред његове леве стативе. Минут касније, центаршут са десне стране, Коновалов је избио лопту на главу Ле Талеку, мрежа је остала небрањена, али је Дамијан лоше шутирао.

У 64. минуту нови црвени картон. Мацановић је кренуо у контру, надмудрио га је Плавшић, убацио се између њега и лопте, а играч Бачке га је повукао. Судија га је искључио због протеста и бацања лопте.

Уследиле су три измене, а онда и нова одлична прилика у 68. минуту за Звезду. Волеј искоса са петнаестак метара ухватио је Петковић, али је лопта ишла близу голмана Коновалова, који је добро реаговао.

Милијаш је са тридесетак метара у 74. минуту загрејао дланове одличног Коновалова. Повратник у црвено-беле редове покушао је одлично и у 83. минуту из слободног ударца, али је Коновалов парадом спречио нови гол београђана.

Једину праву прилику домаћин је створио са два играча мање у 90. минуту, Лука Луковић је сам прошао по десној страни, надмудрио тројицу ривала, шутирао Манојловићу кроз ноге, али је он мало докачио и спречио да уђе у мрежу.

И, онда у зауставном времену, редак добар потез црвено-белих у другом делу. Са петнаестак метара по средини Анђелковић је натрчао на лопту, она је неког закачила у шуми ногу кроз коју је прошла, али је већ савладани Коновалов са земље ногом некако одбранио. Ипак, лопта се одбила на десетак метара где је маказицама Лука Аџић сместио у мрежу.

Семафор 23. кола Супер лиге:

ОФК Бачка – Црвена звезда 0:3 (Боаће 5, 37, Аџић 90+2)

Јавор – Спартак Ждрепчева крв 2:3 (Мфутила 36, Трипковић 72 - Керкез 21, Јововић 58, Мудрински 60. једанаестерац)

Нови Пазар – Металац 0:0

Радник – Младост 1:1 (Арсенијевић 4 - Гаврић 40)

Раднички (Ни) – Вождовац 2:0 (Траванчић 42, Арсић 66)

Чукарички – Напредак 1:0 (Кајевић 73)

Партизан – Борац 2:1 (Косовић 26, Леонардо 34. једанаестерац – Михајловић 66. једанаестерац)

Војводина – Рад 3:2 (Мелег 4, Бабић 37, Малбашић 59 - Лутовац 55, Милошев 76)