Partizan ima još aduta, proradio i Tavamba, lagana trojka protiv Metalca (VIDEO)

9

Treneri često znaju da kažu za utakmice pre i posle večitog derbija da su najopasnije. Posle remija na stadionu „Rajko Mitić”, Partizan je ugostio Metalac i potvrdio da to ne mora da bude slučaj

Partizan – Metalac 3:0 (1:0)
Strelci: 1:0 – Tavamba u 43, 2:0 – Đurđević u 61, 3:0 – Đuričković u 91. minutu.
Stadion: Partizana. Gledalaca: 1.000. Sudija: Zoran Široki (Smederevo). Pomoćnici: Nemanja Petrović (Užice) i Slobodan Pavlović (Užice).
PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković, Leonardo, Tavamba, Đurđević.
METALAC: Belić, Nikodijević, Simović, Dopuđ, Bondarenko, Panić, Stojković, Mijić, Rovčanin, Ćumić, Tomić.

Odigrali su crno-beli odličan meč protiv Metalca, stvorili sijaset prilika i slavili važnu pobedu. Doduše, mogli su da postignu i mnogo više od dva pogotka, ali pamtiće se samo pobeda.

Već na startu susreta videlo se u kom pravcu će se sve odvijati. U drugom minutu Partizan je imao prvu šansu, posle odličnog centaršuta Vulićevića Tavamba je stigao do lopte pre golmana Belića, zahvatio je glavom, ali je šutirao preko gola.

Samo tri minuta kasnije pokušao je glavom i Milenković, ali je šutirao pravo u golmana Metalca, koji je loptu izbio u korner.

Bio je Partizan blizu gola i u 14. minutu, ali je pogodio samo stativu. Kosović je odlično reagovao posle velikog nesporazuma golmana Belića i jednog odbrambenog igrača Metalca, stigao je do lopte pre njih i „zavrnuo” je ka golu skoro iz mrtvog ugla, a pogodio je stativu na drugoj strani.

Pokušao je Leonardo u 17. minutu da prevari istrčalog golmana Metalca, šutirao je sa 14 metara, ali je glavom u korner loptu izbio odbrambeni igrač Metalca.

Minut kasnije nova prilika za domaće. Janković je sjajno prošao čuvare, još bolje uposlio Đurđevića, koji je šutirao školski, ali je Belić maestralno intervenisao.

Pomoćnik Pavlović se obrukao za ofsajd

Slobodan Pavlović, drugi pomoćni sudija rodom iz Užica, obrukao se u 71. minutu. Asistent Zorana Širokog signalizirao je ofsajd posle pasa Leonarda, iako se Everton u tom trenutku nalazio bar metar na polovini terena koja pripada Partizanu?!

U 23. minutu ponovo Kosović i ponovo Belić. Partizanov Crnogorac je vrlo dobro šutirao, golman Metalca još bolje intervenisao i izbio loptu u korner, posle kojeg su crno-beli imali još jednu dobru šansu, ali nisu postigli gol.

Dugo se čekalo na novu šansu, sve do 40. minuta, kad se snažni Tavamba izborio za poziciju i šutirao, a odlični Belić je izbio loptu u još jedan korner.

Ipak, Metalac je popustio u smiraj prvog poluvremena, kad se činilo da se mreže do odmora neće zatresti. Ipak, u 43. minutu, zasluženo su crno-beli poveli.

Čekao se samo trenutak kad će kapitulirati odbrana Metalca, a to se dogodilo posle ubacivanja iz kornera, kad je Tavamba pobegao čuvarima i glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže Belića, koji je ovoga puta zaista bio nemoćan – 1:0.

U istom ritmu ekipa Marka Nikolića nastavila je u drugom poluvremenu. Prvu priliku imao je Kosović, posle loše intervencije odbrane Metalca, lopta je došla do ovog momka, on je šutirao sa desetak metara, ali je bio za malo neprecizan.

Samo minut kasnije kontra Partizana, lopta se posle šuta Đurđevića, koji je izblokiran, odbila do Tavambe, ovaj je pokušao iz prve, ali je Belić bio na oprezu.

U 61. minutu Partizan je duplirao prednost. Vulićević je prošao po desnoj strani, sjajno centrirao, a Đurđević pobegao čuvarima i nogom rutinski zatresao mrežu Metalca – 2:0.

Tek kad su primili drugi gol, momci iz Gornjeg Milanovca okuražili su se da pokušaju i oni da urade nešto više u napadu. Ali, jedino su stvarali kontre Partizanu.

Jednu od najboljih prilika do kraja meča imao je Đurđević, koji je u u 85. minutu pobegao odbrani Metalca, a šutirao je sa 20-tak metara preko gola Belića.

Mogao je da se u listu strelaca upiše i Mihajlović u 89. minutu, odlično je ispratio ubacivanje Đurđevića, šutirao i već savladao Belića, ali je uklizao igrač Metalca koji je spasao siguran pogodak.

Ali, odbrana Metalca je kapitulirala u 91. minutu. Imao je nameru golman gostiju Metalca da izbije loptu u aut zbog povrede svog saigrača, pogodio je Đuričkovića, koji to čini se nije primetio, te je postigao treći gol za svoj tim – 3:0.

Semafor 25. kola Super lige Srbije:
Spartak ŽK – Napredak 1:1 (Mudrinski 56 - Vukanović 29)
OFK Bačka – Mladost 1:0 (Balabanović 67)
Novi Pazar – Voždovac 0:1 (Filipović 86)
Partizan – Metalac 3:0 (Tavamba 43, Đurđević 61, Đuričković 90+1)
Čukarički – Rad 1:1 (Obradović 57 - Maraš 21)
Javor – Borac 2:0 (Cvetković 10, Tripković 44)
Vojvodina – Crvena zvezda 2:3 (Meleg 5, Puškarić 9 - Plavšić 50, Boaći 61, Puškarić 70. autogol)
Radnik – Radnički (Niš) 1:2 (Jovanović 79 - Kojić 18, Stojanović 70)