Партизан има још адута, прорадио и Тавамба, лагана тројка против Металца (ВИДЕО)

Тренери често знају да кажу за утакмице пре и после вечитог дербија да су најопасније. После ремија на стадиону „Рајко Митић”, Партизан је угостио Металац и потврдио да то не мора да буде случај
Партизан – Металац 3:0 (1:0)
Стрелци: 1:0 – Тавамба у 43, 2:0 – Ђурђевић у 61, 3:0 – Ђуричковић у 91. минуту.
Стадион: Партизана. Гледалаца: 1.000. Судија: Зоран Широки (Смедерево). Помоћници: Немања Петровић (Ужице) и Слободан Павловић (Ужице).
ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Остојић, Миленковић, Милетић, Евертон, Косовић, Јанковић, Леонардо, Тавамба, Ђурђевић.
МЕТАЛАЦ: Белић, Никодијевић, Симовић, Допуђ, Бондаренко, Панић, Стојковић, Мијић, Ровчанин, Ћумић, Томић.

Одиграли су црно-бели одличан меч против Металца, створили сијасет прилика и славили важну победу. Додуше, могли су да постигну и много више од два поготка, али памтиће се само победа.

Већ на старту сусрета видело се у ком правцу ће се све одвијати. У другом минуту Партизан је имао прву шансу, после одличног центаршута Вулићевића Тавамба је стигао до лопте пре голмана Белића, захватио је главом, али је шутирао преко гола.

Само три минута касније покушао је главом и Миленковић, али је шутирао право у голмана Металца, који је лопту избио у корнер.

Био је Партизан близу гола и у 14. минуту, али је погодио само стативу. Косовић је одлично реаговао после великог неспоразума голмана Белића и једног одбрамбеног играча Металца, стигао је до лопте пре њих и „заврнуо” је ка голу скоро из мртвог угла, а погодио је стативу на другој страни.

Покушао је Леонардо у 17. минуту да превари истрчалог голмана Металца, шутирао је са 14 метара, али је главом у корнер лопту избио одбрамбени играч Металца.

Минут касније нова прилика за домаће. Јанковић је сјајно прошао чуваре, још боље упослио Ђурђевића, који је шутирао школски, али је Белић маестрално интервенисао.

Помоћник Павловић се обрукао за офсајд

Слободан Павловић, други помоћни судија родом из Ужица, обрукао се у 71. минуту. Асистент Зорана Широког сигнализирао је офсајд после паса Леонарда, иако се Евертон у том тренутку налазио бар метар на половини терена која припада Партизану?!

У 23. минуту поново Косовић и поново Белић. Партизанов Црногорац је врло добро шутирао, голман Металца још боље интервенисао и избио лопту у корнер, после којег су црно-бели имали још једну добру шансу, али нису постигли гол.

Дуго се чекало на нову шансу, све до 40. минута, кад се снажни Тавамба изборио за позицију и шутирао, а одлични Белић је избио лопту у још један корнер.

Ипак, Металац је попустио у смирај првог полувремена, кад се чинило да се мреже до одмора неће затрести. Ипак, у 43. минуту, заслужено су црно-бели повели.

Чекао се само тренутак кад ће капитулирати одбрана Металца, а то се догодило после убацивања из корнера, кад је Тавамба побегао чуварима и главом послао лопту у небрањени део мреже Белића, који је овога пута заиста био немоћан – 1:0.

У истом ритму екипа Марка Николића наставила је у другом полувремену. Прву прилику имао је Косовић, после лоше интервенције одбране Металца, лопта је дошла до овог момка, он је шутирао са десетак метара, али је био за мало непрецизан.

Само минут касније контра Партизана, лопта се после шута Ђурђевића, који је изблокиран, одбила до Тавамбе, овај је покушао из прве, али је Белић био на опрезу.

У 61. минуту Партизан је дуплирао предност. Вулићевић је прошао по десној страни, сјајно центрирао, а Ђурђевић побегао чуварима и ногом рутински затресао мрежу Металца – 2:0.

Тек кад су примили други гол, момци из Горњег Милановца окуражили су се да покушају и они да ураде нешто више у нападу. Али, једино су стварали контре Партизану.

Једну од најбољих прилика до краја меча имао је Ђурђевић, који је у у 85. минуту побегао одбрани Металца, а шутирао је са 20-так метара преко гола Белића.

Могао је да се у листу стрелаца упише и Михајловић у 89. минуту, одлично је испратио убацивање Ђурђевића, шутирао и већ савладао Белића, али је уклизао играч Металца који је спасао сигуран погодак.

Али, одбрана Металца је капитулирала у 91. минуту. Имао је намеру голман гостију Металца да избије лопту у аут због повреде свог саиграча, погодио је Ђуричковића, који то чини се није приметио, те је постигао трећи гол за свој тим – 3:0.

Семафор 25. кола Супер лиге Србије:
Спартак ЖК – Напредак 1:1 (Мудрински 56 - Вукановић 29)
ОФК Бачка – Младост 1:0 (Балабановић 67)
Нови Пазар – Вождовац 0:1 (Филиповић 86)
Партизан – Металац 3:0 (Тавамба 43, Ђурђевић 61, Ђуричковић 90+1)
Чукарички – Рад 1:1 (Обрадовић 57 - Мараш 21)
Јавор – Борац 2:0 (Цветковић 10, Трипковић 44)
Војводина – Црвена звезда 2:3 (Мелег 5, Пушкарић 9 - Плавшић 50, Боаћи 61, Пушкарић 70. аутогол)
Радник – Раднички (Ниш) 1:2 (Јовановић 79 - Којић 18, Стојановић 70)