Роцков пред долазак Партизана у Нови Сад: Олимпијакос их потрошио, вероватно већ сад мисле на Видеотон...

1

Голман Војводине, рачунајући и прошло првенство, у контунитету чува мрежу нетакнутом 634 минута

Војводина је и у Лучанима, против Борца, наставила успешан низ и у прва четири кола остварила максималан учинан. Новосађани су се после ране елиминације из Европе, уз велики труд, вратили на најбољи начин.

Печат успеха са осам голова (два по мечу) дала је навала, али све заслуге за лидерску позицију припадају везном реду и одбрани на челу са одличним голманом Емилом Роцковим. Мрежа Војводине није се затресла 360 минута.

Прибојавали смо се меча са Борцем, највише да не уђемо под паролом „лако ћемо”, јер се најтеже добијају у главама већ добијени сусрети. Нисмо се ни у Лучанима освртали на морање Чачана. Држали смо, од првог минута, конце игре у рукама, не дозволивши Чачанима да се размахну. Доказали смо физичку и психолошку спремност и да успеси нису случајни, већ плод напорног рада – сија од среће млађани Роцков.

Војводина је дошла до предности матом у два потеза.

Знали смо да ће домаћин од првог минута све карте бацити у напад, па смо се определили да умиримо игру и сачекамо прилику да угрозимо гол Бајића. Приликом повратне лопте уочио сам да Бемпах има простора да прође разређену одбрану домаћина, испуцао сам је, Јоја побегао одбрани и постигао гол који нам је дао крила. Могло је да буде и убедљивије, али и голови Бемпаха и Михајловића били су довољни за славље.

И код другог гола, занимљиво, учествовао је Роцков.

Радио сам што се од мене и очекивало. Приметио сам слободног Суботића, који је из прве пронашао Михајловића за 2:0.

У недељу, од 19 часова, на „Карађорђе” стиже Партизан.

За разлику од нас, Партизан је неочекивано изгубио код куће од Вождовца и сигурно ће у Нови Сад доћи да се искупи, покуша да дође до повољног резултата. Београђани су се истрошили у мечевима са Олимпијакосом, а играчи су вероватно већ сада у мислима за први меч са Видеотоном. У резултатском смо налету и уз поштовање према шампиону и у недељу ћемо у меч ући отвореног гарда да докажемо да претходни резултати нису случајност – обећава Роцков.

Kоментари (1)

007

EMIL ROCKOV VRHUNSKI GOLMAN I LJUDINA KLASA 95 SA SERGEJEM,MIJATOM...trenutno NAJBOLJI GOLMAN U LIGI da nije pre tri godine pauzirao celu sezonu zbog povrede već bi bio u reprezentaciji al ni sad nije kasno da ga se selektor seti pa makar da bude treći golman