Спартак у дербију бољи од Радничког, шестица Вождовца, радовали се Чачани и Ивањичани, реми у Шапцу (ВИДЕО)

12

У првом мечу 12. кола Супер лиге Србије у Шапцу није било победника. Мачва је повела голом Лазаревића из једанаестерца већ у десетом минуту

Бачка је у Шапцу поравнала резултат против Мачве у смирај првог полувремена, у 45. минуту прецизан је био Клисура. Гости су у 55. минуту остали са играчем мање, после искључења Варге, али ни то није помогло домаћима да дођу до тријумфа.

У једном од дербија ове рунде Спартак је у Суботици славио против нишког Радничког. Гости су дошли у вођство у четвртом минуту, кад је Павков искористио једанаестерац.

Ипак, у финишу првог полувремена најпре је Ивановић изједначио, а потом је Радовановић у 43. минуту преокренуо. После трећег кола Суботичанима је било далеко лакше, у 48. минуту погодио је и Стојковић.

До краја овог врло ефикасног сусрета великих спортских пријатеља побратимљених навијачима, виђена су још два гола, по један на обе стране.

Вождовац је до ногу потукао Земунце. У првом полувремену Змајеви су постигли чак четири поготка, два су дело Георгијевића, по један Михајлова и Луковића (из једанаестерца).

Борац је у Чачку стигао тек до друге победе у сезони, против Радника из Сурдулице. Домаћин је у првом полувремену стекао два гола вишка, први је дело Бразилца Матеуса. До краја меча оба тима су постигла још по један погодак.

Јавор је славио велики тријумф против Рада, који је два пута водио у Ивањици. Ипак, домаћи су три бода обезбедили голом у 88. минуту.

Семафор 12. кола Супер лиге:
Мачва – Бачка 1:1 (Лазаревић 10. једанаестерац – Клисура 45)
Борац – Радник 3:1 (Матеус 20, 84, Пантелић 41. аутогол – Пуровић 66)
Вождовац – Земун 6:1 (Михајлов 17, Луковић 28. једанаестерaц, 77, Георгијевић 36, 42, 59 – Ласицкас 90)
Јавор – Рад 3:2 (Ивановски 15, Крнић 57, Ковачевић 87 – Волков 12, Ајковић 39)
Спартак – Раднички (Ниш) 4:2 (Ивановић 40, Радовановић 43, 82, Стојковић 48 – Павков 4. једанаестерац, 87)
17,00: Напредак – Црвена звезда
19,00: Партизан – Чукарички
Војводина – Младост 2:0 (Којашевић 82, 89)

Kоментари (12)

SONE

I PORED DANASNJIH POBEDA I BORAC I JAVOR ISPADAJU TZ SUPER LIGE POELO JE NAMESTANJE KOLIKO KOSTAJU TRI BODA