Три гола за три бода Војводине, Којашевић погодио из корнера (ВИДЕО)

Новосађани престигли Вождовац и дошли до коте три, Грађевинари остали у опасној зони уз фењераша Борац

Рад – Војводина 0:3 (0:1)

Београд - Стадион: Краљ Петар I. Гледалаца: 500. Судија: Зоран Широки. Помоћници: Дејан Поточан и Оливер Петровић. Жути картони: Денић, Ајковић (Рад), Михајловић, Антић (Војводина). Стрелци: 0:1 Дамир Којашевић у 21, 0:2 Немања Суботић у 86, 0:3 Ивица Јовановић у 89. минуту.

РАД: Зоговић, Волков, Љубинковић, Денић, Лутовац (од 82. Вујачић), Петровић, Танасијевић, Вицо, Милошев (од 58. Лукић), Ајковић, Маринковић (од 58. Младеновић). Тренер: Слађан Николић.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Саничанин, Којашевић (од 85. Калезић), Лакићевић, Месаровић (од 51. Аврамовски), Суботић, Антић, Вукасовић, Јованчић, Веселиновић, Михајловић (од 80. Јовановић). Тренер: Владимир Буач.

Дамир Којашевић, голом директно из корнера, пронашао је пут до мреже Грађевинара и најавио наставак поста небеско-плавих, са Бањице, иако је Рад имао неколико стопостотних шанси за изједначење. Све дилеме Новосађани су отклонили са два гола у завршници утакмице.

Покушај Јованчића у 14. минуту пробудио је публику, иако није угрозио Зоговића. Претња гостију изнудила је одговор, па је у истом минуту, после котранапада, Милошев избио сам пред Роцкова и, поред сијасет опција, шутирао у голмана Војводине.

Посебно расположен у редовима Новосађана био је Иван Лакићевић. Десни бек константно је претио по левој страни Рада, а у 16. минуту центиметри су га спречили да упише асистенцију. Идеалан центаршут Михајловић је проследио у гол, али је Дејан Поточан оправдано сигнализирао офсајд.

Иницијатива и ударац из угла који је Михајловић изнудио у дуелу са голобрадим Танасијевићем, донели су предност Војводини, па су изабраници Владимира Буача препустили реч домаћину.

Показао је Рад у завршници првог полувремена жељу да на одмор оде без заостатка, имао прилику да то учини преко Волкова после корнера, али је дефанзивац Рада шутирао у голмана.

Наставили су небеско-плави са притиском на последњу линију Војводине и у другом полувремену. Шансу утакмице имао је Александар Лутовац у 49. минуту. Крилни нападач, после акције по левом боку, са два метра, шутирао је преко празног гола.

Зоговић је, после дужег времена, имао прилику да интервенише у 62. минуту. Ударац Вукасовића, ставио је на муке Радовог голмана, али без промене резултата.

Остаће жал на Бањици и за промашајем Богдана Младеновића после центаршута Волкова у 82. минуту.  Убрзо је за промашај уследила казна. Коначан резултат поставио је бивши фудбалер Рада, Ивица Јовановић – 0:3.