Минималац Радника у Земуну, Јавор се прошетао кроз снежни Нови Сад (ВИДЕО)

Раднички бољи од захукталог Чукаричког голом Павкова у финишу са пенала, Шапчани головима у 89. и 92. минуту срушили фењераша Рад на Бањици, Сурдуличани до плена голом Ивановића у 61. минуту, стрелац поцрвенео у надокнади

Војводина – Јавор Матис 0:3 (0:1)

Нови Сад - Стадион: Карађорђе. Гледалаца: 1.000. Судија: Далибор Манојловић. Помоћници: Милан Минић и Бојан Бановић. Жути картон: Месаровић (Војводина). Стрелци: 0:1 Вук Митошевић у 32, 0:2 Алекса Амановић у 53, 0:3 Алија Крнић у 55. минуту.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Саничанин, Л. Зличић (од 57. Суботић), Којашевић, Лакићевић, Месаровић (од 65. Аврамовски), Антић, Вукасовић, Веселиновић, Калезић (од 57. М. Зличић), Михајловић. Тренер: Зоран Васиљевић.

ЈАВОР МАТИС: Глинтић, Ристовски (од 80. Киковић), Каришик, Марчић, Елиомар Силва, Маричић (од 75. Ковачевић), Крнић (од 59. Милановић), Корнелиус, Колаковић, Амановић, Митошевић. Тренер: Владо Јагодић.

Прву шансу на утакмици у Новом Саду пропустио је Којашевић у 16. минуту, када је успео да дође до лопте на око 18 метара од гола Јавора и упути ударац, али је лопта отишла превисоко. У 30. минуту црвено-бели су имали нову прилику за погодак, након што је Антић проиграо Калезића у шеснаестерцу гостију, а он шутирао са десетак метара искоса са леве стране. Ипак, лопта је отишла поред стативе.

На другој страни, Јавор је из своје прве праве прилике дошао до вођства. Митошевић је примио лопту на око 18 метара од гола Војводине, дриблингом се изборио за позицију за шут и прецизним ударцем са ивице шеснаестерца послао лопту у саме рашље гола Војводине - 0:1. С обзиром на то да је поникао управо у редовима “старе даме”, Митошевић није желео да прослави овај погодак.

Војводина је до изједначења могла у 42. минуту после слободног ударца који је извео Којашевић, али је голман Глинтић, након шута са око 25 метара, врховима прстију успео да скрене лопту у корнер, баш као и  49. минуту, када је из знатно боље позиције са око 15 метара шутирао Калезић.

Јавор је за само два минута, од 53. до 55, успео да постигне чак два поготка. Најпре је сјајним ударцем са око 25 метара Амановић успео да савлада Роцкова - 0:2, а потом је и Крнић искористио добар центаршут са десне стране и главом са пет метара проследио лопту у мрежу - 0:3. Само минут касније, Амановић је поново шутирао са око 27 метара, али је овога пута лопта отишла неколико центиметара ван оквира гола.

Иако је питање победника практично већ било решено, фудбалери Војводине покушавали су да дођу до гола и тако врате меч у резултатску неизвесност, а најближи поготку били су након центаршута Суботића у 86. минуту, када је Михајловић упутио ударац главом и погодио пречку. До краја меча, екипа Јавора је успела да сачува своју мрежу и уједно освоји три вредна бода у борби за опстанак.

Семафор 21. кола Супер лиге Србије:

Вождовац – Спартак Ждрепчева крв 2:3 (Филиповић 79, Ћирковић 85 - Савковић 26, 82, Ивановић 52. једанаестерац)

Рад – Мачва 0:2 (Гемовић 89, Милинковић 90+2)

Раднички (Ниш) – Чукарички 1:0 (Павков 86. једанаестерац)

Војводина – Јавор 0:3 (Митошевић 32, Амановић 53, Крнић 55)

Земун – Радник 0:1 (Ивановић 61)

Младост – Бачка 1:0 (Пејовић 72)

14.00: Напредак – Партизан

16.30: Црвена звезда – Борац