Чукарички преко фењераша Рада до петог места, Раднички победом пристигао трећепласирани Спартак (ВИДЕО)

7

Војводина седам мечева у низу без победе, није далеко ни плеј-аут, Бачка победом над Земунцима све даље од дна, Напредак у серији од три победе и два ремија, Нишлије славиле у Сурдулици

Чукарички – Рад 3:0 (2:0)

Београд - Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 300. Судија: Мајо Вујовић. Помоћници: Светозар Живин и Милан Шутуловић. Жути картони: П. Јовановић, Милојевић (Чукарички), Танасијевић (Рад). Стрелци: 1:0 Петар Бојић у 6, 2:0 Немања Милојевић у 36, 3:0 Марко Доцић (једанаестерац) 72. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Доцић, Дринчић, Мићин (од 72. Адамовић), Бојић (од 77. С. Јовановић), Копитовић, Овусу (од 77. Зорић), Милојевић, Пушкарић, П. Јовановић, Богосавац. Тренер: Ненад Лалатовић.

РАД: Дејановић, Љубинковић, Стојановић (од 65. Маринковић), Гузина (од 65. Милошев), Денић, Младеновић, Петровић, Танасијевић (од 82. Парађина), Шипчић, Вицо, Лукић. Тренер: Слађан Николић.

У малом београдском дербију Чукарички је са 3:0 савладао Рад и оставио га прикованог за дно.

Трећепласирани Спартак ремизирао је у Суботици са Војводином (1:1), Новосађани већ седам кола не знају за победу, још од меча са Радом 28. октобра на београдској Бањици.

Напредак је славио у Ивањици 1:0 голом Ђерића и у серији је од три победе и два ремија, све је ближе плеј-офу.

Нишлије играју све боље, а бодове им као по правилу доноси Милан Павков, тако је било и у Сурдулици, цео плен, три бода, донео је са два гола у 14. и 68. минуту.

У Бачкој Паланци домаћин је голом Дамира Чековића из пенала у 53. минуту дошао до целог плена и побегао седам "корака" последњепласираним београдским Грађевинарима.

Младост је славила у чачку 2:1, Борац је повео преко Филиповића у 19. минуту, непун минут касније изједначио је Голубовић, а цео плен Лучанцима донео је Радивојевић.

Семафор 22. кола Супер лиге Србије:

Среда:

ОФК Бачка – Земун 1:0 (Чековић 52. jeданаестерац)

Спартак – Војводина 1:1 (Хајдин 12 - Суботић 45)

Јавор – Напредак 0:1 (Ђерић 66)

Чукарички – Рад 3:0 (Бојић 6, Милојевић 36, Доцић 72. једанаестерац)

Борац – Младост 1:2 (Филиповић 19 - Голубовић 20, Радивојевић 77)

Радник – Раднички (Ниш) 0:2 (Павков 14, 68)

Мачва – Вождовац 1:1 (Гаврић 34 - Георгијевић 31. једанаестерац)

Партизан – Црвена звезда 1:1 (Сума 62. једанаестерац - Боаћи 84)

Kоментари (7)

Sale

Ne znam kako se drugima čini, ali meni je ovaj sistem takmičenja odvratan! Pre svega zbog trokružnog sistema takmičenja, prvenstvo nije regularno. O podeli bodova da i ne pričam, a naročita glupost mi je 22 kola u jesenjem delu i 15 kola u prolećnom! Bolje bi bilo 16 timova u SL što je 32 kola u odnosu na sadašnjih 37, dvokružni sistem i isti broj utakmica sa svakom ekipom i isti broj utakmica na jesen i proleće. Vratiti baraž za treću ekipu iz PLS i 14. iz SL. Kup treba uvesti da se igra sa revanšima i tako povećati broj odigranih utakmica.

Ниш018

Није првенство нерегуларно због трокружног система,већ због чињенице да клубови не стартују са истим шансама! Да ли је исто када звезда или партизан добију неколико милиона евра од државе или Раднички из Ниша (а слично је и са осталим клубовима) са пола милиона од локалне самоуправе?

Bobi

I sad je 16 timova u SL, a ako bi se igralo dvokruzno to znaci 30, a ne 32 kola :)

Slaninar

Sa 16 ekipa imas 30 kola sto je malo. A sto je nerugularno sa trokruznim sistemom? Pa konacno je nesto zanimljivo.

vidim sve

Liga treba da ima 8 klubova i da se igra dvokružno tako bi se oni najkvalitetniji igrači našli u tih 8 timova ali naravno da sudije ne guraju zvezdu i partizana što se radi decenijama.

Cacanin

Čestitam komšijama na pobedi, a Spasiću, vreme ti je da ideš polako, iskreno sa tobom u drugom delu ne verujem u opstanak. Borac nema u opšte los tim,ali treba nam neki iskusniji da bi uspeli da izborimo opstanak. Uprava sada Ima vremena,da malo stvari dovede u red,počnu pripreme na vreme. Iskreno se nadam opstanku..

Објективна шабачка публика

Свака част за данашњу игру били смо доста бољи али добар је и овај освојени бод. Све у свему задовољавајућа полусезона, само да се добро одради прелазни рок.