Партизан повео из пенала досуђеног у дербијима после 22 године, Боаћи изједначио у 84. минуту за реми у 156. вечитом дербију (ВИДЕО)

На стадиону црно-белих у Хумској одигран 156. вечити дерби, Црвена звезда пред зимску паузу сачувала девет бодова предности над Партизаном

Партизан – Црвена звезда 1:1 (0:0)

Београд - Стадион: Партизана. Гледалаца: 14.874. Судија: Милорад Мажић (Врбас). Помоћници: Милован Ристић (Београд) и Далибор Ђурђевић (Крушевац). Жути картони: Тавамба, Остојић, Вулићевић, Евертон (Партизан), Савић, Стојковић, Доналд (Црвена звезда). Стрелци: 1:0 Сејдуба Сума (једанаестерац) у 62, 1:1 Ричмонд Боаћи у 84. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Антонов, Остојић, Н. Р. Милетић, Вулићевић, Евертон, Јевтовић (oд 20. Радин), Пантић, Сума (од 71. Илић), Тавамба, Ожеговић (од 91. Јовановић). Тренер: Мирослав Ђукић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Родић, Ле Талек, Савић, Стојковић, Крстичић, Доналд, Канга (од 92. Милијаш), Срнић (од 63. Јовичић), Пешић, Боаћи (од 89. Гобељић). Тренер: Владан Милојевић.

Вечити дерби 156: Партизан - Црвена звезда 1:1.

На прву какву-такву шансу чекало се чак 15 минута, а онда је двадесетак метара по десној страни лопту вукао Ожеговић, а када је ушао у казнени простор лоше је шутирао, далеко од десне стативе Борјановог гола.

Два минута касније на другој страни шут је окушао Канга.

Повређеног Марка Јевтовића у 20. минуту заменио је Милан Радин.

Први зицер у 29. минуту, лопта убачена са десне стране од Канге на три, четири метра од гола, промашила је комплетна одбрана Партизана, на лопту је натрчао Пешић и на гол линији погодио голмана Стојковића.

У 33. минуту Пешић је пробио по левој страни, пробао из мртвог угла, али је Стојковић из другог покушаја ухватио лопту.

Пред паузу је пробао још једном Ожеговић, гађао је доњи десни уго Звездиног гола, Борјан је лопту избио у корнер.

Прва добра прилика у наставку за Кангу, шут са 18 метара у 56. минуту, али поред стативе.

Последњи пенал у вечитим дербијима за црно-беле свиран је 18. марта 1995. у 99. дербију, реализовао га је Дамир Чакар.

Сада је однос 20-16 за Црвену звезду.

Четири минута касније пенал за Партизан, после 22 године у вечитим дербијима. Ожеговић је на десној страни прошао Ле Талека улетео у казнени, оборио га је Вујадин Савић, а судија Мажић показао је на белу тачку. Остаје само питање зашто Савићу није дао други жути картон...

Са креча сигуран Сума, иако је Борјан био близу да одбрани, али му је лопта прошла кроз руке - 1:0.

Убрзо су уследиле три шансе за Звезду. Прво Пешића са пет метара, али је Стојковић инстинктивно одбранио у 65. минуту. Неколико секунди касније шут Канге, Стојковић несигуран, али је одбранио.

У 67. минуту одбијена лопта на пеналтик, три играча Партизана кренула су ка њој, ипак најбржи је био Крстичић из Звезде, али је шутирао право у Стојковића.

На супротној страни Пантић је у 68. пробао са двадесетак метара, Борјан је једва одбранио.

Уследило је десетак минута затишја, а онда је у 78. минуту Тавамба нашао Ожеговића у казненом, овај је неколико корака повукао лопту унапред, пробао са десетак метара, али је био непрецизан.

"Казна" је уследила у 84. минуту. Гужва у казненом црно-белих, лоше избијена два пута, на крају је дошла на леву страну до Боаћија, који је слабим, али прецизним ударцем послао између четири играча Партизана у Стојковићеву мрежу - 1:1.