Spektakularan duel u Kruševcu, Vulić majstorijom u nadoknadi srušio Spartak

6

Fudbalska Super liga Srbije nastavljena je posle dvomesečne pauze, a prva utakmica 23. kola donela je mnogo uzbuđena i čak sedam golova

Napredak je u Kruševcu pobedio Spartak iz Subotice sa 4:3 u utakmici s mnogo lepih poteza i golova.

Pobednik susreta odlučen je u sudijskoj nadoknadi vremena i to samo nekoliko sekundi pošto je Spartak došao do izjednačenja.

Spartak je poveo već u trećem minutu golom Mileta Savkovića, ali su Kruševljani vrlo brzo stigli do preokreta. Prvo je Ibrahim Ndiaje u 20. doveo Napredak do izjednačenja, da bi samo tri minuta kasnije Đuro Zec preokrenuo.

Delovalo je da će Napredak u prednosti otići na poluvreme, ali je ipak Spartak sjajnim golom, udarcem sa oko 30 metara Bojana Čečarića u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena došao do izjednačenja.

Kruševljani su ponovo u 73. minutu pogotkom Stefana Nikolića došli do prednosti, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade vremena Savković doveo Subotičane do izjednačenja.

Prethodno Napredak je u 83. minutu imao šansu da reši pitanje pobednika, ali Nikolić iz jedanaesterca nije savladao Miloša Ostojića.

Kada je delovalo da će utakmica biti završena bez pobednika, Napredak je ipak uspeo da dođe do još jednog gola, a strelac je u 92. minutu bio Miloš Vulić.

Napredak je posle večerašnje pobede šesti sa 37 bodova, dok je Spartak treći sa 40.

Semafor 23. kola Super lige:
Napredak - Spartak 4:3 (Ndiaje 20, Zec 23, Nikolić 73, Vulić 90+2 – Savković 4, 90+1, Čečarić 45)
14,00: Zemun - Borac
14,30: Crvena zvezda - Javor
17,00: Vojvodina - Voždovac
17,00: Rad - Radnik
17,00: Čukarički - Mačva
13,00: Radnički - Bačka
14,00: Mladost - Partizan