Spartak se pobedom u Novom Sadu učvrstio na trećem mestu (VIDEO)

7

Subotočani ponovo očitali lekciju na „Karađorđu” i sa šest bodova u dva poslednja susreta drže poziciju koja vodi u Evropu

Vojvodina – Spartak 0:2 (0:1)

Novi Sad - Stadion: Karađorđe. Gledalaca: 1.500. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Srđan Milutinović i Jovan Grujić (svi iz Niša). Žuti karton: Radovanović (Vojvodina). Strelci: 0:1 Noboru Šimura u 28, 0:2 Nemanja Nikolić u 81. minutu.

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Veselinović, Radovanović, Lazarević, Jovančić, Putinčanin (od 21. Vukasović), Avramovski (od 76. Subotić), Zličić (od 50. Mihajlović), Mesarović, Eze.

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Tekijački, Vukčević, Jočić, Đuričin (od 88. Torbica), Čečarić (od 90+1. Dunđerski), Šimura (od 76. Glavčić), Savković, Nikolić.

Na prethodnom gostovanju, Spartak je Vojvodinu na „Karađorđu” razbio na paramparčad (5:0), a sada nije bilo tako ubedljivo, ali opet je odneo tri boda kući.

Nisu Subotičani tako blistali, kao kada su zabeležili pomenutu „petardu”, ali je za trijumf bila dovoljna sasvim prosečna igra, otrilike na nivou našeg superligaškog fudbala. Vojvodina slaba, jalova i bezopasna. Takav tim nije mogao da izbegne poraz.

Što se gostiju tiče, izuzimajući pogodak u 28. minutu, oni su zahvaljujući Aleksandru Radovanoviću, doskorašnjem prvotimcu, u 5. minutu opasno zapretili čuvaru mreže Vojvodine Emilu Rockovu. U nameri da otkloni opasnost ispred svog gola, Radovanović je glavom zahvatio loptu i pogodio prečku sopstvenog gola. Subotičani su do vođstva došli u 28. minutu.

Ni ovo iznenadno Spartakovo vođstvo nije posebno razdrmalo domaćinove redove. Vojvodina je i dalje pokušavala mlakom igrom da anulira minus, a najbliža tome bila je u 42. minutu. Zličić i Avramovski odigrali su dupli pas i nakon toga Avramovski se našao u idealnoj situaciji. Šut, međutim, nije bio opasan, završio se pravo u dobro postavljenog čuvara mreže gostiju, Miloša Ostojića.

Jedan gol prednosti  Subotičana iz prvog poluvremena za slabu  Vojvodinu je bio nedostižan.

Prednost je duplirana posle udarca iz ugla u 81. minutu kada je Nikolić bio spretan – 0:2. Treba još reći da je u samom finišu Čečarić pogodio prečku novosadskog gola.

Semafor 2. kola plej-ofa Super lige:

Voždovac – Napredak 1:0 (Stuparević 7)

Radnički (Niš) – Crvena zvezda 1:3 (Pavkov 43 - Krstičić 7, Pešić 57. jedanaesterac, El Fardu 60)

Vojvodina – Spartak 0:2 (Šimura 28, Nikolić 81)

Partizan – Čukarički 2:1 (Tošić 18, 81 - Belaković 46)