Почетна / Фудбал / Супер лига

Милић за три минута на терену донео победу Звезди у Новом Саду (ВИДЕО)

Војводина повела голом Арсића, београдски црвено-бели преокренули головима Радоњића и Милића
Војводина – Црвена звезда 1:2 (1:1)
Стрелци: 1:0 – Арсић у 23, 1:1 – Радоњић у 38, 1:2 – Милић у 74. минуту.
Стадион: „Карађорђе”. Гледалаца: 7.000. Судија: Новица Анђеловски. Помоћници: Горан Станојевић и Бојан Бановић.
ВОЈВОДИНА: Роцков, Лазаревић, Веселиновић, Саничанин, Антић, Путинчанин, Аврамовски (од 63. Нешковић), Јованчић, Арсић (од 83. Зличић), Месаровић (од 74. Влајић), Езе.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Ле Талек, Фримпонг, Родић (од 52. Хајдин), Рачић, Крстичић, Л. Илић (од 61. Срнић), Радоњић, Бен, Јовељић (од 71. Милић).

У мечу лишеног претераног резултатског значаја на стадиону „Карађорђе” виђен је добар фудбал и победа Црвене звезде.

Додуше, у првих 20 минута није било много узбуђења, чак ни конкретних шанси, али је други део првог полувремена био одличан.

Прва је запретила Војводина, у 20. минуту Месаровић је снажно шутирао са двадесетак метара, Борјан је успео да укроти лопту.

Два минута касније први покушај београдских црвено-белих, Крстичић и Радоњић су покушали да изведу уиграну акцију из слободног ударца, Радоњић је побегао одбрани Војводине и добио је лопту, међутим његов шут је изблокиран.

Само минут касније гол за Војводину! И то веома леп, у режији Лазара Арсића, који је са ивице казненог простора шутирао и погодио мрежу немоћно Борјана – 1:0.

Петнаест минута касније Црвена звезда је изједначила, а Немања Радоњић је наставио са сјајном голгетерском формом. Била је то прва изгледна прилика Звезде и одмах гол!

Радоњић је прихватио лопту у казненом простору после центаршута Гобељића, успео је да превари Лазаревића и снажно шутирао у ближи угао – 1:1.

Могла је Војводина до новог вођства у 41. минуту, али је Езе из непосредне близине главом шутирао поред стативе!

И првих двадесетак минута другог полувремена није било занимљиво, играло се углавном на средини терена.

У 68. минуту Јовељић се изненада нашао у прилици, али у последњем тренутку лопту му је са ноге склонио Саничанин!

Одлука је пала у 74. минуту. Поново је асистент био Марко Гобељић, а егзекутор овога пута Немања Милић, сао три минута након што је крочио на терен уместо младог Јовељића.

Одлично је Рачић послао лопту на бок ка Гобељићу, уследио је сјајан центаршут за Милића, који из прве шутира и погађа – 1:2.

Семафор шестог, претпоследњег кола плеј-офа Супер лиге:
Војводина – Црвена звезда 1:2 (Арсић 23 – Радоњић 38, Милић 74)
Напредак – Чукарички 3:2 (Ндиаје 10, 42, 61 – Доцић 29, Фофана 78)
Вождовац – Партизан 2:1 (Луковић 76. једанаестерац, Машовић 78 – Јевтовић 52. једанаестерац)
Спартак – Раднички (Ниш) 2:0 (Николић 65. једанаестерац, 79. једанаестерац)
Табела: Црвена звезда 57 бодова, Партизан 40, Спартак 37, Раднички (Ниш) 34, Вождовац 33, Чукарички 32, Напредак 30, Војводина 25.