Све четири победе домаћина, Чукарички и Младост у стопу пратe водећу Звезду, прво славље Војводине (ВИДЕО)

Брђани против Пролетера славили голом капитена Асмира Кајевића у 81. минуту

Чукарички – Пролетер (НС) 1:0 (0:0)

Београд - Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Лазар Трипковић. Помоћници: Павле Пипер и Срђан Минић. Жути картони: М. Стевановић, Кајевић (Чукарички), Букорац, Андрејевић, Красић (Пролетер). Стрелац: 1:0 Асмир Кајевић у 81. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић, М. Стевановић, Копитовић, Шапић, Богосавац, Ђорђевић, Доцић, Овусу, Стојановић (од 56. Кајевић), Бирманчевић (од 68. Зорић), Мудрински (од 56. Тедић).

ПРОЛЕТЕР (НС): Весић, Раденовић, Ламбулић, Андрејевић, Кочовић, Букорац (од 82. Новаковић), Плавшић, Чоловић (од 59. Красић), Јовановић (од 67. Стаменић), Човић, Миросављев.

Чукарички је тешком муком дошао до треће победе у сезони, голом повратника у тим Асмира Кајевића у 81. минуту. Домаћи су наступили без прехлађеног Пушкарића и повређеног Киса, њихова места заузели су Стефан Шапић и повратник у стартну поставу Лука Стојановић.

Прву прилику имао је Чукарички, била је то врло добра полуконтра, повукао је Овусу, после дриблинга проследио је лопту до Стојановића, овај одложио Доцићу, а капитен домаћих је шутирао са 18 метара, за мало поред гола Новосађана. Пет минута касније још један солидан покушај домаћих, после центаршута Ђорђевића главом је шутирао Мудрински, али преко гола гостију.

Узвратили су гости у 11. минуту, одлично је ишла контра Пролетера, на крају је шутирао Чоловић, Немања Стевановић је одбранио, а у наставку акције Јовановић је направио фаул у нападу. Имао је посла голман Чукаричког и после сјајној шута Раденовића са више од 35 метара, али је некако укротио тај ударац.

Сјајну прилику у 28. минуту имао је Мудрински после одличног проигравања Стојановића, главом је са десетак метара пребацио голмана Весића, али и гол Пролетера. У 38. минуту је Пролетер имао одличну позицију, али је Стевановић правовременим истрчавањем спречио гол шансу Пролетера, био је бржи од Миросављева.

На нову шансу чекало се до 43. минута, а до ње је Чукарички дошао после грешке одбране ривала, на лопту је на ивици шеснаестерца натрчао Овусу, али је шутриао веома лоше, високо преко гола Пролетера. Недуго потом ударац је са 20-так метара опробао Ђорђевић, али је и он био непрецизан.

Друго полувреме почело је добром приликом за госте, шутирао је са 18 метара Човић, али је био за мало непрецизан. Могао је домаћин до вођства из корнера, у 53. минуту Доцић је оштро убацио лопту, а она је поред збуњених играча Пролетера погодила ближу стативу Весићевог гола.

Три минута касније Симо Крунић је извршио двоструку измену, на терен је послао повратника у тим Кајевића и младог Тедића, игру су напустили Стојановић и Мудрински. Десетак минута касније тренер Чукаричког је на терен послао и Зорића уместо Бирманчевића.

Одличну прилику имао је у 70. минуту Овусу, сачекао је одбитак на 15 метара од гола, начинио корак и шутирао, али је Весић маестрално интервенисао. Узвратили у гости из прекида, после убацивања из корнера највиши у скоку био је Човић, али је главом шутирао преко гола Чукаричког.

У 81. минуту пала је одлука. Овусу је прошао по левој страни, ушао у шеснаестерац, пребацио истрчалог Весића, а на другој ставити лопту је неометан у мрежу спровео Асмир Кајевић – 1:0.

Два минута касније у доброј прилици био је Овусу, али је шут Сенегалца ишао право у Весића. Покушавали су гости до краја да изједначе, али је све њихове налете одбила одбана Чукаричког за велика три бода.