Гомеш од три прилике искористио једну за минималац Партизана против Земуна

Црно-бели се вратили на треће место елите, Раднички им бежи четири бода

Партизан – Земун 1:0 (1:0)

Београд - Стадион: Партизана. Гледалаца: 1.500. Судија: Лазар Лукић (Београд). Помоћници: Драган Богићевић (Београд) и Горан Станојевић (Београд). Жути картони: Здјелар, Пантић (Партизан), Аземовић, Мркаић, Стојковић, Ђаловић (Земун). Стрелац: 1:0 Рикардо Гомеш у 27. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Н. Р. Милетић, Валиенте, Марковић, Н. Г. Милетић, Здјелар, Ивановић (од 82. Шћекић), Пантић, Закарић, Николић (од 71. Тошић), Гомеш. Тренер: Зоран Мирковић.

ЗЕМУН: Милошевић, Тошевски, Вукадиновић, Живковић, Аземовић, Мркаић (од 80. Сомаеб), Милутиновић, Томић (од 69. Ковачевић), Стојковић (од 59. Подунавац), Трајковић, Ђаловић. Тренер: Дејан Ђурђевић.

Почело је оштро. Лоше изведен слободан ударац Томића са 17 метара за Земун, црно-бели су кренули у контру, Милутиновић је "покосио" ривала, али му је судија Лукић опростио, уз последње упозорење.

Ипак, већ до седмог минута у Лукићевој бележници били су Аземовић и Мркаић са жутим картонима.

Прву прилику имао је Земун, Вукадиновић је у 9. минуту улетео у казнени искоса са леве стране, шутирао, али је Стојковић парадом одбранио полувисоку лопту.

Црно-бели су до првог зицера дошли у 16. минуту. Рикардо се као на вртешци на седам метара окренуо око Трајковића и опалио, Милошевић је одбранио зицер, тачније лопта га је погодила у главу.

Гомеш је са ивице казненог гађао по земљи даљи доњи угао, али је Милопевић и то одбранио у 23. минуту. Два касније Закарић је на три метра трзнуо главом после убацивања са десне стране, али је био за мало непрецизан.

Гол је пао у 27. минуту. Поново је пробијена десна страна одбране Земунаца, репрезентативац Милетић је дошао до голаут линије, убацио лопту на 13 метара где је волеј ухватио Гомеш и „поцепао“ мрежу, голман Милошевић је докачио лопту, али је ударац био прејак - 1:0.

Уследело је 15-ак минута без озбиљније акције, а онда је са ивице казненог пробао Закарић, али је био непрецизан у 44. минуту, лопта је прошла неколико метара од десних рашљи.

У 55. минуту је "пожутела" Партизанова 55-ица, Данило Пантић. На другој страни истом мером санкционисан је Стојковић, а већ у наредном прекиду заменио га је Подунавац.

На терену се ништа битније није десило 25 минута, више "акције" је било на трибинама, две бакљаде Партизанових навијача, по једна од сваке групе, оне на истоку и оне на југу.

Ђаловић је добио жути картон јер је раније ушао у игру, пре него му је судија Лукић дозволио повратак после интервенције лекара.

У другом полувремену прва велика шанса виђена је тек у 72. минуту, и опет је у центру пажње био Гомеш, главом је добио пас у фор, ушао је у казнени, шутирао, али је Милошевић прво једном, па другом ногом одбранио зицер нападачу црно-белих.

У 77. минуту су Марковић и Милетић промашили лопту па се указала шанса Вукадиновићу, али је из прве лоше шутирао са 18 метара искоса.

Пет минута пре краја Закарић је у скоку руком ударио Аземовића, коме је била неопходна помоћ лекара због крварења. Судија није досудио фаул за Земун.

У "сиромашном" другом полувремену Партизан је до другог гола могао у надокнади, Тошић је остао сам на десној страни, ушао је у казнени, дошао на десетак метара искоса и шутирао, али је Милошевић и његов покушај зауставио.

Семафор 19. кола Супер лиге Србије:

Среда:

Чукарички – ОФК Бачка 3:0 (Мудрински 27, 53, Кајевић 51)

Вождовац – Раднички (Ниш) 0:1 (Станисављевић 63. једанаестерац)

Младост – Динамо (Вр) 2:0 (Пејовић 35. једанаестерац, Радивојевић 75)

Напредак – Пролетер (НС)  1:1 (Вулић 40. једанаестерац - Вујаклија 58)

Радник Рад 1:0 (Пантелић 37)

Спартак – Црвена звезда 1:3 (Чечарић 90 - Гобељић 36, Бен 41. једанаестерац, 69)

Војводина – Мачва 1:1 (Арсић 27 - Јовановић 87)

Партизан – Земун 1:0 (Гомеш 27)