Rikardo sa dva gola "potpisao" pobedu Partizana protiv Rada

10

Golman crno-belih Vladimir Stojković povredio se na zagrevanju i nije igrao na Banjici

Rad – Partizan 0:3 (0:2)

Beograd - Stadion: Kralj Petar I. Gledalaca: 600. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija). Pomoćnici: Jovan Grujić (Niš) i Dejan Dimitrijević (Vranje). Žuti kartoni: Lutovac, Kasalica (Rad). Strelci: 0:1 Rikardo Gomeš u 5, 0:2 Nemanja R. Miletić u 10, 0:3 Rikardo Gomeš u 71. minutu.

RAD: D. Marković, Mladenović, Tričković, Lutovac (od 70. Marinković), Petrović, Busnić, Šipčić, Ignjatijević (od 64. Kasalica), Perendija, M. Marković, Jović (od 46. Bainović). Trener: Dragan Stevanović.

PARTIZAN: Kljajić, N. R. Miletić, Valiente, Marković, Urošević, Zdjelar, Ivanović (od 81. Stevanović), Pantić (od 79. Đerlek), Zakarić (od 75. Tošić), Kosović, Gomeš. Trener: Zoran Mirković.

Partizan je slavio na Banjici i pobegao četvrtoplasiranom Čukaričkom četiri boda.

Prva prava prilika donela je i gol. Loše je bila postavljena odbrana Rada u 5. minutu, Zakarić je prebacio zadnju liniju, Gomeš je dobio loptu u for u prazan prostor, povukao je, a kada je ušao u kazneni odlučio se na udarac i loptu je poslao pored golmana Građevinara - 0:1.

Nije se dugo čekalo na novi gol, pet minuta. Ponovo je asistent bio Zakarić, ubacio je iz kornera, lopta je preletela sve, pala na drugu stativu gde je spreman bio reprezentativac Miletić i glavom je poslao u mrežu - 0:2.

Na narednu ozbiljniju priliku čekalo se do 20. minuta kada je sa više od 20 metara šutirao Kosović, lopta je odskočila ispred golmana Markovića, no uspeo je vrhovima prstiju da je skrene u korner.

Ni 120 sekundi kasnije još bolja akcija crno-belih, Ivanović je ušao u kazneni i sa 12 metara šutirao, ali je Marković odbranio njegov udarac. Posle kornera zicer za Parni valjak, lopta je u gužvi na sedam osam metara od gola došla do Gomeša, koji je šutirao kroz "šumu" nogu, ali je na gol liniji bio Šipčić i izbacio je loptu.

Tek u 31. minutu Građevinari su došli do prve prilike, i to posle greške Miletića, bek crno-belih je loše primio loptu pred svojim kaznenim, oteo mu je Šipčić, ušao iskosa sa leve strane u kazneni, ali je udarac sa deseta metara bio preslab, uz to je lopta išla pravo u Kljajića.

Probao je Zdjelar sa više od 30 metara u 36. minutu, ali je lopta otišla visoko iznad prečke.

Dva minuta kasnije u prilici je bio Ivanović, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Dva minuta pre odmora Perendija je napravio faul, a Lutovac je dobio žuti karton zbog prigovora. Umalo iz pomenutog faula da Partizan povisi prednost. Ubačena lopta, Miletić je uklizao na petercu, ali je nije zahvatio, ali jeste na drugoj stativi Valijente, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Na startu drugog poluvremena u timu Rada Jovića je zamenio Bainović.

Ponovo je seriju šansi otvorio Gomeš, zapretio je u 51. minutu sa desetak metara iskosa sa leve strane, ali je Marković odbranio.

Do 67. minuta zatišje, a odličan pas Zdjelara u prostor, Pantić je izbio sam ispred golmana iskosa sa leve strane, ali oklevao je, uklizao je Perendija i u pokušaju da izbije loptu napucao je Pantića od koga se lopta odbila ka mreži, ali je Marković sjajno intervenisao, lopta je ostala u blatu, ali igrač Partizana koji je bio u blizini samo je posmatrao.

Ipak, nešto kasnije novi gol za crno-bele. Ubačena lopta, odlično je reagovao Valijente, šutirao pod prečku, Marković je odbranio krajljim naporom, lopta je potom padala na drugu stativu gde je utrčalo nekoliko igrača tima iz Humske, najsnalažljiviji gomeš, samo je postavio nogu i lopta se od nje odbila u mrežu u 71. minutu - 0:3.

U 81. minutu Miletić je dobro prošao po desnoj strani, ubacio na peterac, lopta je odskočila, probao je kolenom Ivanović, ali je bio neprecizan. Odmah potom zamenio ga je mlađani Stevanović.

Mogao je Gomeš do het-trika u nadoknadi. Napad Rada, kontra Partizana preko Stevanovića, došao je sam pred golmana Markovića, probao da ga obiđe sa desne strane, nije uspeo, vratio je loptu Tošiću, on je prosledio Gomešu, a ovaj je čekao, oklevao, nameštao se, a onda raspalio sa osam metara - Marković mu je uhvatio živu loptu.

Semafor 20. kola Super lige Srbije:

Crvena zvezda – Napredak 3:0 (Simić 13, Veškovac 60. autogol, Ben 79)

Dinamo (Vr) – Voždovac 1:2 (Dimitrov 75 - Mašović 39, 74)

Radnički (Niš) – Spartak 3:0 (Stanisavljević 8, Grbić 54, Tekijaški 85. autogol)

Mačva – Radnik 1:2 (Adamović 15 - Zlatanović 23, Stojanović 29)

Zemun – Mladost 0:3 (Radivojević 32, Pavlović 45+. jedanaesterac, Trajković 89. autogol)

Proleter (NS) – Čukarički 0:0

OFK Bačka – Vojvodina 0:0

Rad – Partizan 0:3 (Gomeš 5, 71, Miletić 10)