Рикардо са два гола "потписао" победу Партизана против Рада

Голман црно-белих Владимир Стојковић повредио се на загревању и није играо на Бањици

Рад – Партизан 0:3 (0:2)

Београд - Стадион: Краљ Петар I. Гледалаца: 600. Судија: Милан Илић (Ћуприја). Помоћници: Јован Грујић (Ниш) и Дејан Димитријевић (Врање). Жути картони: Лутовац, Касалица (Рад). Стрелци: 0:1 Рикардо Гомеш у 5, 0:2 Немања Р. Милетић у 10, 0:3 Рикардо Гомеш у 71. минуту.

РАД: Д. Марковић, Младеновић, Тричковић, Лутовац (од 70. Маринковић), Петровић, Буснић, Шипчић, Игњатијевић (од 64. Касалица), Перендија, М. Марковић, Јовић (од 46. Баиновић). Тренер: Драган Стевановић.

ПАРТИЗАН: Кљајић, Н. Р. Милетић, Валиенте, Марковић, Урошевић, Здјелар, Ивановић (од 81. Стевановић), Пантић (од 79. Ђерлек), Закарић (од 75. Тошић), Косовић, Гомеш. Тренер: Зоран Мирковић.

Партизан је славио на Бањици и побегао четвртопласираном Чукаричком четири бода.

Прва права прилика донела је и гол. Лоше је била постављена одбрана Рада у 5. минуту, Закарић је пребацио задњу линију, Гомеш је добио лопту у фор у празан простор, повукао је, а када је ушао у казнени одлучио се на ударац и лопту је послао поред голмана Грађевинара - 0:1.

Није се дуго чекало на нови гол, пет минута. Поново је асистент био Закарић, убацио је из корнера, лопта је прелетела све, пала на другу стативу где је спреман био репрезентативац Милетић и главом је послао у мрежу - 0:2.

На наредну озбиљнију прилику чекало се до 20. минута када је са више од 20 метара шутирао Косовић, лопта је одскочила испред голмана Марковића, но успео је врховима прстију да је скрене у корнер.

Ни 120 секунди касније још боља акција црно-белих, Ивановић је ушао у казнени и са 12 метара шутирао, али је Марковић одбранио његов ударац. После корнера зицер за Парни ваљак, лопта је у гужви на седам осам метара од гола дошла до Гомеша, који је шутирао кроз "шуму" ногу, али је на гол линији био Шипчић и избацио је лопту.

Тек у 31. минуту Грађевинари су дошли до прве прилике, и то после грешке Милетића, бек црно-белих је лоше примио лопту пред својим казненим, отео му је Шипчић, ушао искоса са леве стране у казнени, али је ударац са десета метара био преслаб, уз то је лопта ишла право у Кљајића.

Пробао је Здјелар са више од 30 метара у 36. минуту, али је лопта отишла високо изнад пречке.

Два минута касније у прилици је био Ивановић, али је погодио спољни део мреже.

Два минута пре одмора Перендија је направио фаул, а Лутовац је добио жути картон због приговора. Умало из поменутог фаула да Партизан повиси предност. Убачена лопта, Милетић је уклизао на петерцу, али је није захватио, али јесте на другој стативи Валијенте, али је погодио спољни део мреже.

На старту другог полувремена у тиму Рада Јовића је заменио Баиновић.

Поново је серију шанси отворио Гомеш, запретио је у 51. минуту са десетак метара искоса са леве стране, али је Марковић одбранио.

До 67. минута затишје, а одличан пас Здјелара у простор, Пантић је избио сам испред голмана искоса са леве стране, али оклевао је, уклизао је Перендија и у покушају да избије лопту напуцао је Пантића од кога се лопта одбила ка мрежи, али је Марковић сјајно интервенисао, лопта је остала у блату, али играч Партизана који је био у близини само је посматрао.

Ипак, нешто касније нови гол за црно-беле. Убачена лопта, одлично је реаговао Валијенте, шутирао под пречку, Марковић је одбранио крајљим напором, лопта је потом падала на другу стативу где је утрчало неколико играча тима из Хумске, најсналажљивији гомеш, само је поставио ногу и лопта се од ње одбила у мрежу у 71. минуту - 0:3.

У 81. минуту Милетић је добро прошао по десној страни, убацио на петерац, лопта је одскочила, пробао је коленом Ивановић, али је био непрецизан. Одмах потом заменио га је млађани Стевановић.

Могао је Гомеш до хет-трика у надокнади. Напад Рада, контра Партизана преко Стевановића, дошао је сам пред голмана Марковића, пробао да га обиђе са десне стране, није успео, вратио је лопту Тошићу, он је проследио Гомешу, а овај је чекао, оклевао, намештао се, а онда распалио са осам метара - Марковић му је ухватио живу лопту.

Семафор 20. кола Супер лиге Србије:

Црвена звезда – Напредак 3:0 (Симић 13, Вешковац 60. аутогол, Бен 79)

Динамо (Вр) – Вождовац 1:2 (Димитров 75 - Машовић 39, 74)

Раднички (Ниш) – Спартак 3:0 (Станисављевић 8, Грбић 54, Текијашки 85. аутогол)

Мачва – Радник 1:2 (Адамовић 15 - Златановић 23, Стојановић 29)

Земун – Младост 0:3 (Радивојевић 32, Павловић 45+. једанаестерац, Трајковић 89. аутогол)

Пролетер (НС) – Чукарички 0:0

ОФК Бачка – Војводина 0:0

Рад – Партизан 0:3 (Гомеш 5, 71, Милетић 10)