Zvezda krenula silovito, osam golova, osam strelaca (FOTO)

9

Crvena zvezda ubedljiva u prvoj proveri pred nastavak sezone, Akritasu smestili osam lopti u mrežu

Crvena zvezda – Akritas 8:1 (4:0)

Crvena zvezda je odigrala prvi kontrolni meč u novoj godini, ujedno jedini tokom priprema na Kipru, slavila je protiv Akritasa sa 8:1.

Trener Vladan Milojević meč je počeo sa sledećom jedanaestorkom: Popović, Gobeljić, Savić, Milunović, Terzić, Čaušić, Meleg, Kafu, Ebisilio, Jevtović, Pavkov.

Samo tri minuta bilo je potrebno ljubimcu Delija da zatrese mrežu. Milan Pavkov je sa ivice šesnaesterca prelepo lobovao golmana Akritasa Kamaru – 1:0.

Pokušao je posle dodavanja Pavkova petom Jevtović deset minuta kasnije, ali je iznudio samo korner, dok je Kamara odbranio udarac Melega sa više od 20 metara u 22. minutu.

Pet minuta kasnije akcija Zvezde krenula je od Ebisilija, dodao je do Jevtovića, čiji je udarac izblokiran, lopta se odbila do Terzića, ali je on iskosa sa leve strane šutirao preko prečke.

Ipak, tri minuta kasnije crveno-beli su duplirali prednost. Ebisilio je iz kornera centrirao na drugu stativu, Čaušić je odatle pogodio prečku, a lopta se odbila do Milunovića, koji je glavom ubacio u mrežu – 2:0.

Jevtović je pokušao i u 34. minutu, posle centaršuta Kafua, ali je bio za malo neprecizan. Ipak, isti igrač je inicirao treći pogodak, u 36. minutu je uzvratio asitenciju Kafuu, a Brazilac je oštrim udarcem iz prve pogodio dalji ugao – 3:0.

Mogao je Pavkov i makazicama da savladal golmana Kiprana, ali je u 38. minutu bio neprecizan, ali je minut kasnije Ebisilio zakucao loptui pod prečku sa 15 metara – 4:0.

U drugom poluvremenu za Zvezdu su igrali: Stanković, Hajdin, Stojković, Babić, Rodić, Jovičić, Jovančić, Jirka, Marin, Vukanović i Joveljić.

Nije prošlo mnogo vremena, a Zvezda jepostigla peti pogodak, Babić je posle ubacivanja iz kornera bio najviši u skoku, a Hajdin dovoljno spretan da potom ćušne loptu u mrežu rivala – 5:0.

U 57. minutu odlična kacija Marina i Jirke, bivši nemački reprezentativac je dodao loptu Slovaku, a ovaj je udarcem sa 20-tak metara zatresao prečku.

Ipak, dva minuta kasnije pogodak, Marin je ovoga puta iz kornera pronašao Babića, a Zvezdin štoper je glavom uvećao prednost – 6:0.

Prvu asistenciju upisao je i Vukanović, koji je u 72. minutu nesebično uposlio Joveljića, a Zvezdin špic je lako pogodio mrežu – 7:0.

Sedam minuta pre kraja počasni pogodak za Akritas, posle akcije po desnoj strani pogodio je Lukaidis – 7:1.

Posle asistencije, Vukanović je upisao i pogodak, u 89. minutu je dobru igru krunisao golom, prvim za Crvenu zvezdu – 8:1.