Радничком дерби кола, еврогол Дринчића против "свог" Чукаричког (ВИДЕО)

У дербију 22. кола Супер лиге Раднички је у Нишу заслужено славио против Чукаричког
Раднички (Ниш) – Чукарички 2:0 (2:0)
Стрелци: 1:0 – Дринчић у 27, 2:0 – Хаскић у 43. минуту.
Стадион: „Чаир“. Гледалаца: 1.500. Судија: Новица Анђелоски. Помоћници: Светозар Живин и Драган Перановић. Жути картон: М. Стевановић (Чукарички).
РАДНИЧКИ: Ристић, С. Ђорђевић, Панков, Тодоровски, Бондаренко, Црномарковић, Хаскић, Грбић (од 70. Никодијевић), Дринчић, Ранђеловић (од 59. Петровић), Којашевић (од 65. Стојановић).
ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић, Величковић, Шапић, М. Стевановић, Богосавац (од 46. Стојановић), Доцић, А. Ђорђевић, Овусу, Кајевић, Бирманчевић (од 63. Луковић), Мудрински.

У дербију 22. кола Супер лиге Чукарички је у Нишу поражен од Радничког, головима Дринчића и Хаскића – 2:0.

Чукарички је имао великих кадровских проблема пред гостовање у Нишу, због повреде није могао да игра Дарко Пушкарић, због суспензије Борис Копитовић, а два дана пред утакмицу разболео се трећи штопер, Стефан Шапић.

Он је ипак био у саставу тима, у пару са Миладином Стевановићем, по вокацији десном беку. На његову позицију је отишао Стефан Величковић.

Први је запретио Раднички, у петом минуту после добре акције по десној страни, лопта је дошла до Ранђеловића, који је шутирао са 16 метара, али поред гола Немање Стевановића.

У 17. минуту још један добар напад по десној страни Нишлија, који је ударцем завршио Грбић, али је лопта прохујала поред гола Чукаричког.

У 27. минуту вођство Радничког. Дринчић је прихватио лопту на 40 метара од гола, неометан направио корак-два и шутирао, лопта је „пропала“ и преварила Стевановића – 1:0.

Осам минута касније нова приика за домаће, Грбић је надмудрио Шапића, а потом решио да сам заврши напад, али је био непрецизан са 18 метара.

У 42. минуту још једна добра прилика за Нишлије, Хаскић је сам себи направио шансу после сјајног потеза у шеснаестрецу Чукаричког, али му је недостајала реализација, био је за мало непрецизан.

Aли, само минут касније исти играч је исправио своју грешку, натрчао је на одбијену лопту и неометан, закуцао је са осам метера у мрежу Чукаричког – 2:0.

Прву изгледну прилику на мечу Брђани су имали у последњем минуту првог полувремена, из првог корнера. Одлично га је извео Доцић, највиши у скоку био је Шапић, али је лопта за који сантиметар прохујала изнад шречке Ристићевог гола.

На старту другог полувремена тренер Брђана Симо Крунић морао је да направи измену, повређеног Богосавца на месту левог бека принудно је заменио Лука Стојановић.

Лако су Нишлије могле и до трећег гола у 53. минуту. Хаскић је умакао одбрани бело-црних, преварио и голмана Стевановића, но отишао је сувише искоса са леве стране, успео је да шутирао, али покрај гола.

На нову прилику, поново за Раднички, чекало се до 73. минута, Тодоровски је на десној страни умакао чуварима, уследио је одличан центаршут, на лопту је на 12 метара од гола Чукаричког натрчао Петровић, али је шутирао високо изнад пречке.