Dinamo i Rad se pobedama vratili u život, Bačka za sedam minuta prokockala 2:0 i pobedu (VIDEO)

2

Napredak "petardom" počastio Vojvodinu u Kruševcu, ali je još daleko od Evrope

Dinamo (Vr) – Voždovac 1:0 (1:0)

Vranje - Stadion: Jumka. Gledalaca: 4.500. Sudija: Dragan Čolović (Raška). Pomoćnici: Nenad Kurčubić (Kragujevac) i Aleksandar Živković (Niš). Žuti Karton: Ožegović, Gašić, N. Stevanović, M. Stevanović, Pavišić (Dinamo), Bošnjak, Mihajlov, Arsić, Srnić (Voždovac). Strelac: 1:0 Željko Dimitrov (jedanaesterac) u 8. minutu.

DINAMO (VR): Perić, Ratković, Pavišić, Gašić, N. Stevanović, Ožegović (od 71. Sejdou), M. Stevanović, Popović, Mitrović (od 45. Đurišić), Macukas (od 79. Spasić), Dimitrov.

VOŽDOVAC: Ilić, Ćirković, Mihajlov, Jovanović, Bošnjak (od 61. Kovačević), Stuparević (od 45. Duronjić), Srnić, Mašović, Arsić, Sikimić, Luković.

Posle skoro godinu dana čekanja, vranjanska publika imala je prilike da uživa u prolećnoj premijeri. Fudbaleri Dinama priredili su odličnu fudbalsku predstavu napravivši neverovatan podvig pobedom nad Voždovcem. Obe ekipe raspoložene da se nadigravaju i uzavrela atmosfera u režiji najvatrenijih navijača Dinama bili su dodatni vetar u leđa „žutom” timu.

Vranjanci su krenuli furiozno u startu, imali raspoložene igrače spremne da iskoriste prostor prema protivničkom golu. Put do pobede otvorio je Ratković već u 6. minutu, ali je ubrzo oboren u kaznenom prostoru. Za sudiju Čolovića nije bilo dileme i pokazao je na belu tačku. Precizan s kreča bio je najbolji napadač Dinama Dimitrov – 1:0.

Debitant bi mogao i da žali za šansom u 10. minutu, Mitrović je asistirao Dimitrovu, ali je napadač Dinama bio neprecizan. Minut kasnije, ni Mitrović nije umeo da iskoristi gužvu u šesnaestercu, lopta je pogodila pravo golmana Voždovca. Osokoljen prednošću, Dinamo je ređao šanse. U 17. minutu, Ratković se odlično probio sa desne strane uposlio Dimitrova, koji je tukao daleko iznad gola gostiju.

Voždovac je prvi šut ka golu uputio u 27. minutu, kad je Mašović poslao loptu pored stative. S druge strane, Popović je pokušao da iznenadi Ilića, ali je čuvar mreže Zmajeva bio na visini zadatka. Gosti su uspeli da odole naletima rivala, a u finišu prvog dela Arsić je gađao iznad gola.

U drugom delu, Popović je posle sjajne akcije po desnoj strani pokušao da ugrozi gol Voždovca, ali je bio neprecizan i lopta je prohujala malo pored stative. Dobro je regovao i čuvar mreže Dinama, kad je Luković u 75. minutu pokušao da ga iznenadi šutirajući sa desetak metara..

Semafor 2. kola Super lige (plej-of):

Čukarički – Crvena zvezda 3:2 (Mudrinski 22, 67, Stojanović 38 - Marin 7, El Fardu Ben 19. jedanaesterac)

Napredak  Vojvodina 5:0 (Đorić 7, Ivanović 17, 73, Ilić 52, Ndiaj 86)

17.00Proleter (NS)  Mladost

18.30: Radnički (Niš) – Partizan

Semafor 2. kola Super lige (plej-aut):

Zemun – Spartak 0:0

Dinamo (Vr)  Voždovac 1:0 (Dimitrov 8. jedanaesterac)

Bačka – Mačva 2:2 (Ilić 24, Makarić 53 - Gojković 82. autogol, Milosavljević 89)

Rad – Radnik 1:0 (Jovanović 72)