Стојановић у 91. минуту утишао Чаир (ВИДЕО)

Земун се "петардом" у Шапцу враћа у борбу за опстанак, Младост до победе уз два пенала, два црвена у Сурдулици, Златановић промашио пенал, на крају Радник - Динамо 1:1

Раднички (Ниш) – Чукарички 2:2 (1:1)

Ниш - Стадион: Чаир. Гледалаца: 1.500. Судија: Петар Пипер. Помоћници: Драган Богићевић и Александар Станојковић. Жути картони: Црномарковић, Грбић, Ђорђевић, Панков (Раднички), Пушкарић (Чукарички). Црвени картони: тренер Видак Братић (Раднички), тренер Симо Крунић (Чукарички) у 89. минуту. Стрелци: 0:1 Стојановић у 11, 1:1 Ранђеловић у 24, 2:1 Хаскић у 61, 2:2 Стојановић у 90+1. минуту.

РАДНИЧКИ (НИШ): Ристић, Ђорђевић, Панков, Са. Стојановић (од 71. А. Јовановић), Тодоровски, Бондаренко (од 55. Нома), Црномарковић, Хаскић, Грбић (од 81. Чумић), Дринчић, Ранђеловић. Тренер: Драган Шарац.

ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић, Пушкарић, Шапић, Копитовић, Богосавац, Доцић, Ковач (од 87. Кајевић), Овусу (од 67. Бирманчевић), Луковић, Стојановић, Мудрински (од 46. Тедић). Тренер: Симо Крунић.

Чукарички је после драматичног финиша освојио бод против Радничког и укочио Нишлије на путу ка титули.

Овога пута бело-црни су играли далеко боље него што је то био у првом мечу у овој календарској години, повели су голом Стојановића у 11. минуту, али су Нишлије преокренуле погоцима Ранђеловића и Хаскића – 2:1. Ипак, у првом минуту судијске надокнаде Стојановић је својим другим голом обезбедио бод Брђанима – 2:2.

Већ до десетог минута Чукарички је извео три корнера. Тај трећи био је са десне стране, за разлику од прва два, маестрално је центрирао Доцић, а главом је лопту у мрежу Ристића закуцао Лука Стојановић – 0:1.

Препустио је потом Чукарички иницијативу домаћима, који су из прве изгледне прилике успели да изједначе. После центаршута са леве стране највиши у скоку био је Ранђеловић, шутирао је главом, Стевановић је кратко одбио лопту до истог играча, којем није било тешко да је потом ногом убаци у мрежу Београђана – 1:1.

У 28. минуту сјајна контра Нишлија, Ристић је испуцао лопту до Ранђеловића, који је повукао напад и потом шутирао са 20 метара, али је Стевановић крајњим напором избио лопту у корнер.

Шест минута касније опробао је ударац Саша Стојановић, али је изнудио само корнер. После убацивања из угла Дринчића, није било опасности. После дуго времена запретио је и Чукарички, Доцић је центрирао са леве стране, а Мудрински главом шутирао преко гола Ристића, у 36. минуту.

Два минута касније, после лошег испуцавања Богосавца одлично је шутирао Тодоровски са 17 метара, али је Стевановић још једном успео да одбрани. У последњим тренуцима првог полувремена Доцић је маестрално извео слободан ударац са 30 метара, циљао је доњи десни угао Ристићевог гола, али је чувар мреже Нишлија фантастично одбранио и избио лопту у корнер. Судија Пипер није дозволио убацивање из угла, већ је одсвирао крај полувремена.

Крунић је већ на полувремену извршио измену, уместо Мудринског на терен је послао Тедића. Управо је он после свега 30 секунди изнудио корнер, извео га је Доцић, али се играчи Чукаричког нису најбоље снашли у шеснаестерцу ривала. Опробао је ударац у 54. минуту Стојановић, али је после његовог шута са 25 метара лопта отишла далеко од гола Нишлија.

Само минут касније нови покушај Стојановића, овога пута је после грешке Номе био много прецизнији, Ристић је успео да одбије лопту, а потом је из готово мртвог угла шутирао Тедић, али је био непрецизан. У 61. минуту преокрет. Сјајно је по левој страни прошао Грбић, још боље центрирао, а Хаскић је надскочио чуваре и главом матирао Стевановића – 2:1.

Већ три минута касније нова сјајна прилика за Нишлије, овога пута је Грбић ушао у шеснаестерац и шутирао, али је лопта прохујала поред леве стативе Стевановићевог гола. Одличну прилику је себи створио у 70. минуту Бирманчевић, дриблингом је избацио двојицу чувара и потом шутирао са 17 метара, али је Ристић био сјајан.

Одличну прилику из слободног ударца имао је у 77. минуту Стојановић, са 25 метара је пребацио живи зид, Ристић је остао непомичан, али је лопта за мало прохујала поред стативе гола Радничког.

Четири минута касније још једна сјајна прилика за бело-црне, Ковач је прелепо проиграо Тедића, који је са 16 метара шутирао из окрета, поново је Раднички имао много среће, за који сантиметар је промашио центарфор Београђана.

У 89. минуту Пипер је досудио индиректан ударац за Чукарички, Ристић је предуго држао лопту, не желећи да је испуца. У међувремену је Крунић искључен због вербалног сукоба са једним чланом стручног штаба Нишлија. После два минута прекида Доцић је кратко додао до Стојановића, а овај је сјајно шутирао, лопта се од стативе одбила у гол Радничког – 2:2.

Семафор 3. кола Супер лиге (плеј-оф):

Четвртак:

Раднички (Ниш) – Чукарички 2:2 (Ранђеловић 24, Хаскић 61 - Стојановић 11, 90+1)

Младост – Војводина 3:1 (Пејовић 30. једанаестерац, 48. једанаестерац, Радивојевић 57 - Матић 76)

Напредак – Пролетер (НС) 2:0 (Аливодић 17, Зукановић 90)

19.00: Црвена звезда – Партизан

Семафор 3. кола Супер лиге (плеј-аут):

Четвртак:

Вождовац – Рад 1:1 (Машовић 43 - Баиновић 87)

Мачва – Земун 1:5 (Пејовић 40 - Кукуличић 9, 77, Илић 26, Ристовић 56, Томић 66)

Радник – Динамо (Вр) 1:1 (Стојановић 45 - Мацукас 47)

Спартак – Бачка 0:1 (Жарковић 80)