Vojvodina bolja od Triglava, novi poraz Voždovca

2

Slovenački predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope je posle Proletera u četvrtak savladao i Zmajeve sa 1:0

Slovenački predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope je posle Proletera u četvrtak savladao i Voždovac 1:0.

Pobednika je odlučio Dario Kolobarić, on je ukrao loptu na polovini Zmajeva i sam krenuo ka golu, niko od igrača našeg superligaša nije uspeo da ga stigne, izašao je sam ispred Trkulje i savladao ga.

Najbolju priliku za izjednačenje propustio je novajlija Cvetičanin posle pasa Jevtića, izašao je sam ispred golmana Mihelaka i loše šutirao.

Vojvodina je savladala Triglav 3:2 (Petrič u 82. i Idrizi u 89. minutu za Triglav, Zukić u 65, Nešković u 71. i 85. minutu za Vojvodinu).

Triglav je u prvih 45 minuta bio potisnut na svoju polovinu terena i samo jednom ugrozio mrežu gostiju kada je neko iz novosadske odbrane nehotično ugrozio mrežu Rockova, ali je kapiten Novosađana spretnom intervencijom sprečio najgore.

Najbliža pogotku Vojvodina je bila u 55. minutu. Drinčić je iskoristio grešku odbrane Triglava i dodao loptu Bojiću, koji se našao „oči u oči” sa domaćim golmanom Alagićem. Očekivao se pogodak, ali Bojić to nije iskoristio jer je umesto mrežu loptu poslao u protivničkog golmana.

Konačno u 65. minutu Vojvodina je zasluženo došla do vodećeg pogotka. Za njega je najzaslužniji mladi Dejan Zukić, koji je iskosa sa leve strane neobranjivo poslao lotu u suprotan ugao gola Triglava.

Vojvodina je udvostručila prednost i zapečatila pobedu u 71. minutu. U toj akciji u glavnim ulogama bili su Zukić kao asistent sa leve strane i strelac Nešković, koji je utrčao u peterac Triglava i lako zatresao mrežu.

Kao što je Triglav lako došao do svog jedinog pogotka tako je i Vojvodina u 85. minutu ponovo preko Neškovića obezbedila trijumf, koji su rivali ublažili golom Idrizija u 89. minutu.