Војводина боља од Триглава, нови пораз Вождовца

2

Словеначки представник у квалификацијама за Лигу Европе је после Пролетера у четвртак савладао и Змајеве са 1:0

Словеначки представник у квалификацијама за Лигу Европе је после Пролетера у четвртак савладао и Вождовац 1:0.

Победника је одлучио Дарио Колобарић, он је украо лопту на половини Змајева и сам кренуо ка голу, нико од играча нашег суперлигаша није успео да га стигне, изашао је сам испред Тркуље и савладао га.

Најбољу прилику за изједначење пропустио је новајлија Цветичанин после паса Јевтића, изашао је сам испред голмана Михелака и лоше шутирао.

Војводина је савладала Триглав 3:2 (Петрич у 82. и Идризи у 89. минуту за Триглав, Зукић у 65, Нешковић у 71. и 85. минуту за Војводину).

Триглав је у првих 45 минута био потиснут на своју половину терена и само једном угрозио мрежу гостију када је неко из новосадске одбране нехотично угрозио мрежу Роцкова, али је капитен Новосађана спретном интервенцијом спречио најгоре.

Најближа поготку Војводина је била у 55. минуту. Дринчић је искористио грешку одбране Триглава и додао лопту Бојићу, који се нашао „очи у очи” са домаћим голманом Алагићем. Очекивао се погодак, али Бојић то није искористио јер је уместо мрежу лопту послао у противничког голмана.

Коначно у 65. минуту Војводина је заслужено дошла до водећег поготка. За њега је најзаслужнији млади Дејан Зукић, који је искоса са леве стране необрањиво послао лоту у супротан угао гола Триглава.

Војводина је удвостручила предност и запечатила победу у 71. минуту. У тој акцији у главним улогама били су Зукић као асистент са леве стране и стрелац Нешковић, који је утрчао у петерац Триглава и лако затресао мрежу.

Као што је Триглав лако дошао до свог јединог поготка тако је и Војводина у 85. минуту поново преко Нешковића обезбедила тријумф, који су ривали ублажили голом Идризија у 89. минуту.