Војводина победила Горицу пред повратак кући

Војводина – Горица 2:1 (2:0)

Стрелци: 1:0 Ђуричин у 3, 2:0 Саничанин у 30, 2:1 Матич у 89. минуту

ВОЈВОДИНА: Роцков (од 46. Симић), Стојковић (од 70. Лазаревић), Веселиновић (од 70. Ђурић), Саничанин, Деветак (од 70. Вучић), Дринчић (од 70. Топић), Ђуришић (од 60. Милојевић), Ђуричин (од 31. Нешковић), Бојић (од 70. Кокир), Винсент (од 60. Зукић), Матић.

ГОРИЦА: Марјановић (од 60. Бичић), Воларич (од 60. Коленц), Грудина (од 60. Матич), Великоња (од 60. Л. Маринич), Гулич, Осиђи (од 46. Асанте), М. Кавчић, Јермол (од 60. Лебан), Хоџић (од 46. Т. Кавчић), Томичек (од 70. Смајлагић), Липушчек (од 46. А. Маринич).

Фудбалери Војводине победили су екипу Горице 2:1 (2:0) у пријатељском мечу одиграном у Брежицама.

Пред око 20 гледалаца на стадиону Брежица, стрелци за Новосађане били су Ђуричин у трећем и Саничанин у 30. минуту, док је једини погодак за Горицу постигао Матич у 89. минуту.

Већ у трећем минуту, Воша је дошла у вођство. Један противнички играч је грешком додао лопту до Винсента, који је проиграо Ђуричина, а он је изашао сам испред голмана и са десетак метара искоса послао лопту под пречку.

На нову прилику, чекало се до 19. минута, када је најпре Винсент одиграо пас до Бојића, а он му петом вратио лопту, након чега је Винсент шутирао са око 17-18 метара искоса, али је лопта отишла неколико центиметара ван оквира гола. Ипак, у 30. минуту, Воша је дошла до другог поготка.

Корнер за „стару даму“ је одлично извео Дринчић, а на првој стативи је високо скочио Саничанин и главом спровео лопту у мрежу.

Нова прилика за Војводину уследила је у првом минуту другог дела меча, када су Вошини фудбалери у чак два наврата имали одличну прилику да увећају своје вођство. Међутим, голман Марјановић је сјајно зауставио ударац најпре Бојића, а потом и Стојковића из шеснаестерца.

Још бољу прилику, Војводина је имала у 49. минуту после одличног дриблинга Винсента, који се ослободио свог чувара и послао лопту ка Матићу, а он је волеј ударцем са пет метара погодио пречку противничког гола.

На другој страни, Горица је прву шансу имала тек у 80. минуту и то након ударца Гулича са око 18 метра, али је лопта отишла поред стативе гола Симића, да би у 89. минуту словеначки тим ипак смањио резултат.

После корнера, у шеснаестерцу Војводине најбоље је скочио Матич и главом успео да постигне гол за свој тим.

До краја меча, више није било правих прилика, па је остало 1:2 за Војводину.