Vojvodina – Gorica 2:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Đuričin u 3, 2:0 Saničanin u 30, 2:1 Matič u 89. minutu

VOJVODINA: Rockov (od 46. Simić), Stojković (od 70. Lazarević), Veselinović (od 70. Đurić), Saničanin, Devetak (od 70. Vučić), Drinčić (od 70. Topić), Đurišić (od 60. Milojević), Đuričin (od 31. Nešković), Bojić (od 70. Kokir), Vinsent (od 60. Zukić), Matić.

GORICA: Marjanović (od 60. Bičić), Volarič (od 60. Kolenc), Grudina (od 60. Matič), Velikonja (od 60. L. Marinič), Gulič, Osiđi (od 46. Asante), M. Kavčić, Jermol (od 60. Leban), Hodžić (od 46. T. Kavčić), Tomiček (od 70. Smajlagić), Lipušček (od 46. A. Marinič).

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Gorice 2:1 (2:0) u prijateljskom meču odigranom u Brežicama.

Pred oko 20 gledalaca na stadionu Brežica, strelci za Novosađane bili su Đuričin u trećem i Saničanin u 30. minutu, dok je jedini pogodak za Goricu postigao Matič u 89. minutu.

Već u trećem minutu, Voša je došla u vođstvo. Jedan protivnički igrač je greškom dodao loptu do Vinsenta, koji je proigrao Đuričina, a on je izašao sam ispred golmana i sa desetak metara iskosa poslao loptu pod prečku.

Na novu priliku, čekalo se do 19. minuta, kada je najpre Vinsent odigrao pas do Bojića, a on mu petom vratio loptu, nakon čega je Vinsent šutirao sa oko 17-18 metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara van okvira gola. Ipak, u 30. minutu, Voša je došla do drugog pogotka.

Korner za „staru damu“ je odlično izveo Drinčić, a na prvoj stativi je visoko skočio Saničanin i glavom sproveo loptu u mrežu.

Nova prilika za Vojvodinu usledila je u prvom minutu drugog dela meča, kada su Vošini fudbaleri u čak dva navrata imali odličnu priliku da uvećaju svoje vođstvo. Međutim, golman Marjanović je sjajno zaustavio udarac najpre Bojića, a potom i Stojkovića iz šesnaesterca.

Još bolju priliku, Vojvodina je imala u 49. minutu posle odličnog driblinga Vinsenta, koji se oslobodio svog čuvara i poslao loptu ka Matiću, a on je volej udarcem sa pet metara pogodio prečku protivničkog gola.

Na drugoj strani, Gorica je prvu šansu imala tek u 80. minutu i to nakon udarca Guliča sa oko 18 metra, ali je lopta otišla pored stative gola Simića, da bi u 89. minutu slovenački tim ipak smanjio rezultat.

Posle kornera, u šesnaestercu Vojvodine najbolje je skočio Matič i glavom uspeo da postigne gol za svoj tim.

Do kraja meča, više nije bilo pravih prilika, pa je ostalo 1:2 za Vojvodinu.