Почетна / Фудбал / Супер лига

Погледајте најзанимљивије детаље са мечева Супер лиге играних у суботу (ВИДЕО)

Спартак после преокрета савладао Грађевинаре, Младост на исти начин до плена против Радника

Чукарички – Напредак 1:0 (1:0)

Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Никола Ђоровић и Милош Симовић. Жути картони: Доцић, Ковач, Стојановић, Богосавац, Белић (Чукарички), Зец, Ћуковић, Пајовић, Ожеговић, Аксентијевић (Напредак). Црвени картон: Доцић (Чукарички) у 77. минуту. Стрелац: 1:0 Лука Стојановић у 42. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Ћирковић, Копитовић, Шапић, Богосавац, Доцић, Ковач, Видосављевић (од 69. Никчевић, од 78. Ђорђевић), Луковић (од 46. Бирманчевић), Стојановић, Тедић. Тренер: Александар Веселиновић.

НАПРЕДАК: Милошевић, Миловановић, Ожеговић (од 58. Десанчић), Ивановић, Ендијае, Зец, Ђорић (од 81. Маркоски), Аксентијевић, Пајовић, Павићевић (од 68. Илић), Ћуковић. Тренер: Предраг Роган.

Чукарички је славио у дерби мечу првог кола Супер лиге против одличне екипе Напретка. У отвореном мечу, са мноштвом шанси на обе стране, пресудан је био 42. минут, кад је Лука Стојановић после центаршута Доцића главом матирао Милошевића – 1:0.

Прву прилику имао је Доцић у шестом минуту, шутирао је капитен Чукаричког са 18 метара, али је био непрецизан. Осам минута касније сјајна прилика за домаће, била је то прелепа контра, Ковач је додао лопту Богосавцу, овај још лепше проследио до Тедића, али је нападачу Чукаричког шут са 15 метара одбранио голман Милошевић.

У истом минуту уследила је контра на другој страни, повукао је Павићевић, који је додао до Ивановића, овај је одмах проследио ка Ендијаеу, али је његов шут са десет метара, искоса са десне стране, одбранио Белић.

У 25. минуту добар покушај Павићевића са 20 метара, али је лопта после његовог шута отишла за мало преко пречке гола домаћих.

Изненада је дошао Чукарички до шансе у 33. минуту, лопта се у шеснаестерцу одбила до Видосављевића, а овај је са шест-седам метара слабије шутирао, те није било проблема за Милошевића.

После грубе грешке одбране Брђана севнула је контра Напретка, Павићевић је снажно шутирао са 12 метара, али за мало преко Белићевог гола. Одличан покушај Ендијаеа у 40. минуту, шутирао је прецизно са 20 метара Сенегалац, а крајњим напором је Белић успео да скрене лопту у корнер.

У 42. минуту фантастична акција бело-црних и вођство. Доцић је на метар од гол-аут линије прелепо „заломио“ Ендијаеа, потом је још боље центрирао, а Лука Стојановић је главом закуцао лопту у мрежу Крушевљана – 1:0.

Много трчања било је на обе стране на старту другог полувремена, али до прве озбиљније прилике чекало се све до 62. минута.

Тада је Ковач одлично прошао по левој страни, ушао и у шеснаестерац и потом шутирао, али је Милошевић спасао свој тим. Пет минута касније одлична соло акција Ендијаеа, промешао је одбрану Чукаричког и шутирао, али је лопта прохујала метар поред гола Белића.

Можда и најбољи прилику Крушевљани су имали у 73. минуту, Миловановић је остао усамљен на седам-осам метара од Белићевог гола, шутирао је, али је лопта прохујала који сантиметар поред десне стативе.

Четири минута касније капитен Чукаричког Доцић добио је директан црвени картон. Тренер Веселиновић је одмах реаговао, уместо Никћевића на терен је послао дефанзивнијег Ђорђевића.

Већ у 79. минуту Напредак је могао до изједначења, али је Десанчић са 18 метара шутирао преко Белићевог гола.

У 86. минуту још једна сјајна прилика за госте, резервиста Илић је шутирао са три метра, али је Белић био маестралан. Три минута касније још једна сјајна прилика за Напредак, али је Ивановић преслабо шутирао, иако је био усамљен на седам метара, Белић је лако ухватио лопту.