Павков и Бен донели Звезди нову тројку, Батровић промашио зицер за вођство

29

Дуел шампиона и вицешампиона из претходне сезоне, дуел Црвене звезде и нишког Радничког, припао је домаћину, који је забележио другу првенствену победу

Црвена звезда – Раднички 2:0 (1:0)
Стрелци: 1:0 – Павков у 41, 2:0 – Бен у 85. минуту.
Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: -. Судија: Јован Шегрт. Помоћници: Милован Ристић и Далибор Ђурђевић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Панков, Бабић, Дегенек, Жандер, Кањас (од 72. Вулић), Јевтовић (од 83. Вукановић), Јованчић, Симић (од 63. Иванић), Бен, Павков.
РАДНИЧКИ: Петровић, Тодоровски, Стевановић, Остојић, С. Ђорђевић, Бондаренко, Батровић (од 72. Кнежевић), Са. Стојановић (од 69. Хаскић), Томић, Чумић, Михајловић (од 81. Ђилас).

Црвена звезда и Раднички играли су дерби друге рунде Супер лиге Србије, на стадиону „Рајко Митић” славио је шампионпротив вицешампиона, головима Павкова и Бена у финишима првог и другог полувремена.

Ток меча:

0` Владан Милојевић је „промешао” стартну поставу, у коју је уврстио повратника у тим Милоша Дегенека, дебитоваће Радован Панков управо против дојучерашњих саиграча, а одмараће Стојковић, Милуновић, Марин, Боаћи...

На другој страни, због „џентлментског споразума” у Радничком неће бити Мелега и Јирке, на гол се вратио Петровић, док је остатак тима Сима Крунића очекиван.

6` Први покушај на мечу, шутирао је из слободног ударца са 25 метара Милан Павков, био је прилично непрецизан.

9` У клинчу су се нашли Жандер и Тодоровски, судија Шегрт их је само усмено упозорио.

13` Први покушај Нишлија, после центаршута са десне стране шутирао је Михајловић, али поред Борјановог гола.

16` Каква шанса за Раднички. Овога пута после сјајног напада по левој страни, Ђорђевић је одлично проиграо Батровић, који је шутирао са седам метара, погодио је Кањаса, лопта се поново одбила до њега, после новог шута погодио је Жандера, и опет му се вратила лопта, после трећег шута уклизао је Симић, који је скренуо лопту у корнер.

18` Бен је извео корнер, пронашао је Бабића, који је шутирао главом са шест метара, али преко гола Нишлија.

23` Најбоља прилика за црвено-беле у досадашњем току меча, разменили су Бен и Павков, репрезентативац Коморских острва је шутирао, али је добио само корнер.

32` Још једна шанса за Звезду, после убацивања Жандера са леве стране волеј је захватио Бен, али је шутирао са 15 метара преко гола Радничког.

33` Још једном Жандер у акцији, Бразилац је решио да све сам заврши, шутирао је са 30 метара, био је непрецизан.

40` Велика прилика за Нишлије, Томић је прелепо проиграо Батровића, Борјан је истрчао на 17 метара од гола, Црногорац покушао да га лобује, али је погодио голмана Звезде у главу.

41` ГОООООООООООООООООООООЛ

Одмах казна на другој страни, Јевтовић је одлично центрирао, а Павков је остао усамљен, за њега је то била зицер ситуација, лако је главом матирао Петровића – 1:0.

45+1` Врло добар покушај Вељка Симића, шутирао је са 22-23 метра, али је Никола Петровић скренуо лопту у корнер.

46` Није било промена на терену, Владан Милојевић и Симо Крунић оставили су стартних 11 са почетка сусрета.

61` Прва озбиљнија прилика у наставку, Саша Стојановић је показао да је мајстор фудбала, лако је у противничком шеснаестерцу преварио Бабића, потом шутирао, али га је у последњем тренутку изблокирао Панков.

63` Прва промена на мечу, Мирко Иванић је на терену уместо Вељка Симића.

64` Каква грешка Николе Петровића и Стевановића, одбрамбени играч је без потребе вратио лопту свом голману, а овај је ухватио на шест метара од гола, судија је одмах свирао индирект.

65` Живи зид Нишлија је морао да буде на гол-линији, а после додавања Иванића шутирао је Бен, али је погодио једног од играча Радничког на гол-линији.

69` Прва измена Сима Крунића, уместо Саше Стојановића на терену је најбољи стрелац прошлогодишњег шампионата, Нермин Хаскић.

72` Друга измена код Нишлија, Филип Кнежевић је на терену уместо Батровића. Одмах измена и код домаћих, Милош Вулић је на терену уместо Кањаса.

80` Добра прилика за Раднички, главом је ка Чумићу спустио лопту Михајловић, али је првотимац Нишлија оклевао, сустигао га је Жандер, који је сјајним стартом избацио лопту у корнер.

81` Последња измена у Радничком, уместо Михајловића на терену је 36-годишњи Владимир Ђилас.

83` Последња измена на сусрету, Алекса Вукановић је добио шансу у финишу, ван игре је Јевтовић.

85` ГОООООООООООООООООООООЛ

Звезда је стигла до велике предности, пет минута пре краја. Вулић је отео лопту Тодоровском, тражиле су Нишлије прекршај, али је Звезда наставила напад, Иванић је шутирао, Петровић кратко одбио лопту, само до Бена, којем није било тешко да је убаци у празу мрежу – 2:0.

88` Чумић је лако умакао одбрани Звезде, покушао је да пребаци Борјана, али је голман Звезде скренуо лопту, на крају је Панков са метар од гола избио у корнер.

89` Још једна шанса за госте, после убацивања из угла лопта је изненада погодила Хаскића на метар од гола, али је завршила у гол-ауту.

90+3` Судија Јован Шегрт означио је крај меча.

Naravno

I po ko zna kojo put, Zvezdin napadač sam samcijat u petercu...!!!

Deki

Zvezda ima neke stelt (nevidljive) napadače?!

Naravno

I god drugog gola ista se pesma pevala. Samo drugi pevač, umesto Pavkova Ben. Sam samcijat, i oba puta centralni odbrambeni ISTRČAVA iz peterca! A ostali statiraju, još se malo i razmiču da ne zasmetaju slučajno!

Limi

Uigrana akcija,segrt-jevtovic-pavkov

Somi

Samo polako u Helsinkiju nece suditi Segrt

@somi

Au da, u Bg ste se bas pokazali, Tresle bi vam se gace da ne udje onaj slucajan gol u poslednjem minutu. Da je ostalo 1-0 samo ispali bi ladno tamo. Ovako cete se provuci sigurno jer oni jadnici moraju da napadnu od prvog minuta. Onako pa pa zvezda bi bilo.

Zvezdas

Koja je svrha Kanjasa kao defanzivnog veznog, jel pokusao da oduzme loptu nekom igracu?

@zvezda

A sto da oduzima, da rizikuje da povredi sebe ili nekog igraca ili se pak umori kada mu je receno da je sve sredjeno vec.

los penzos 47

Što bi rekao Bata Mirković"Eh,tako se to radi!"Bez spinovanja o penalima,bez War-a,bez priča o sudijama-jednostavno,Milojev bus tek ubacuje u...prvu!

Merak mi je

Simo odlazi! Kakva je to postavka odbrane kod oba gola?! Napadač sam kao duh!

Pedja

Zvezda polako dize formu i igra sve bolje. Vidimo sve cesce uigrane, brze akcije. Jos to malo zapinje, ali bice sve kako treba kad bude trebalo. Pankov mi je igrom potvrdio da je odlicno pojacanje i sad sa Milunovicem ili Degenekom, tek to bi trebao biti stoperski tandem, Babic bas cesto gresi, a i lose dodaje lopte. Kanjas ce biti odlican igrac sa jos malo kondicije, vidi se da covek zna svoju ulogu, gde i sta treba, potrebno samo jos da neki igraci shvate kako da odigraju. Zander takodje odlican i najzad neko ko centrira, malo treba sa njim poraditi da smanji temperament, da ne ulazi u sukobe, i malo jos popraviti centarsut, kao i uigravanje sa ostatkom ekipe. Jedino Ivanic jos da digne napokon formu, svaku utakmicu udje u sansu sam ispred golmana i nijednom da da gol, a ima i odlicna udarac iz daljine, ali nista za sada.

@pedja

Ti batice jos mnogo, mnogo treba da ucis o ovoj igri. Ovoliki komentar, a zaista slabo poznajes gradivo. Igrate sve bolje i bolje? A sta to? Pa filijala napravi 4 "mrtve" sanse, kakvu vi nijednu niste imali. Dali ste im smesne golove, gde njihova odbrana ne zna ko gde stoji! Pomoc sudije se vec podrazumeva (mozda je bio i vas najbolji igrac). Bez Marina, vi niste nista vise od liga proseka, a ti ovde mozes da nabrajas sve ove kapitalce od golmana do Bena, ali svi oni - smuti pa prospi...

Miki

WAR pod hitno...zvezda opet namesta..

sve jasno

Pa zato ga i nece biti u dogledno vreme...

Udbaš

Zahuktava se Tra la la liga !

Mirko

Najbolji na terenu ...sudija Segrt.

Hoćemo Denkovića u Zvezdi.

Samo pitam

A šta je sa najboljom i najbrojnijom publikom na svetu?!

sokovi i sendvici

...971, 972, 973...Ma, pisi 5028! Da, se zna!

limeni delija cokijevac

malo pavkov,malo ben,malo Vucic i SNS,malo sklanjanje...

trnina

Zar treba da podsećam da sam naapisao komentar kako neće biti ni jedan žuti karton od igrača Radničkog. Oštrije se igra na treninzima i jednog i drugog tima, promašaji igrača Radničkog iz čistih zicera nisu slučajnost. To sve pokazuje kako cigani dobijaju utakmice. Nema kluba u ligi osim Partizana gde nisu ubacili svog čoveka, kao trenera ili direktor kluba. Ovo je druga utakmica u ligi gde protivnička ekipa ne dobije žuti karton, i neće ih skupiti ni deset kartona osim Partizana, i to pokazuje kako cigani dolaze do pobeda, a niko iz FSS da reaguje.

@trnina

Ko bre, da reaguje? Pa svi su na istom zadatku! Nazalost, ima i nekih u samom Partizanu. E, vidis, zato ce ova liga za dve godine da daje predstavnike u onaj toto kup ili kako vec, a mi cemo onda da se pitamo, kako, zasto, mrze nas i slicno. Pa zar zaista mislis da u uefa u Evropi, ne znaju (bar oni koje zanima ili kojima je to posao) sta se ovde desava?