Еврогол Гарсије за победу Звезде на „Карађорђу” у дербију кола (ВИДЕО)

17

Црвена звезда је забележила пету победу у исто толико мечева у Супер лиги, Војводина је забележила први пораз

Војводина – Црвена звезда 1:2 (1:1)
Стрелци: 0:1Павков у 26, 1:1Стојковић у 36, 1:2Гарсија у 59. минуту.
Стадион: „Крађорђе”. Гледалаца: 10.000. Судија: Јован Шегрт. Помоћници: Бојан Бановић и Мирољуб Петковић. Жути картон: Симић (Црвена звезда).
ВОЈВОДИНА: Роцков, Деветак, Ђуришић, Саничанин, Дринчић, Бојић, Гемовић (од 61. Николић), Стојковић, Веселиновић, Ђуричин (од 70. Зукић), Езе (од 81. Кокир).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Милуновић, Дегенек, Панков, Јованчић, Жандер, Кањас (од 90+3` Крстовић), Гарсија (од 67. Вулић), Вукановић (од 60. Симић), Павков.

Дуго ће се памтити еврогол Матеа Гарсије на стадиону „Карађорђе”. Био је то погодак какав се заиста ретко виђа на нашим стадионима, без дилеме најлепши ове сезоне, испоставило се да је решио питање победника.

Претходно је Црвена звезда срећним голом Милана Павкова у 26. минуту повела, десет минута касније изједначио је Стојковић.

Ток меча:

0` Лалатовић није могао да рачуна на повређене Немању Николића и Бојана Матића, остатак тима је очекиван.

На другој страни, Владан Милојевић је извео занимљив састав, овога пута са Павковим у шпицу, од странаца определио се за Жандера, Кањаса и Гарсију...

12` Није било узбуђења на старту меча, чини се да је Војводина кренула нешто агилније, али нису створили изгледну прилику пред голом Борјана.

13` Први покушај Црвене звезде, после додавања Јованчића шутирао је Павков, за мало поред гола Роцкова.

26` ГОООООООООООООООООООООЛ

Сјајна акција Звезде, буквално прва права на мечу, Јованчић је прелепо проиграо Вукановића, овај је умакао одбрани Новосађана и упутио повратни пас ка Павкову, који је слабо захватио лопту, али је она уз много среће завршила у голу Војводине – 0:1.

36` ГОООООООООООООООООООООЛ

Слободан ударац за Војводину одмах је извео Дринчић, ухватио је одбрану Звезде на спавању, Аранђел Стојковић је очекивао лопту свог капитена, шутирао је, лопта је на путу до гола закачила и Јованчића, те је преварила Борјана и одсела је у његовој мрежи – 1:1.

40` Одлична прилика за Звезду, у акцији некадашњих играча Војводине. После корнера и лошије интервенције одбране домаћчих, Панков је прелепо вратио лопту ка усамљеном Јованчићу, али је овај са девет метара шутирао преко гола Новосађана.

42` Одмах су узвратили домаћи, шутирао је Ђуричин искоса са десне стране, али је Борјан скренуо лопту у корнер. После убацивања из угла очајно је интервенисао Милуновић, главом је вратио лопту уназад ка Гемовићу, који је шутирао, али је био непрецизан.

44` Тражили су у Војводини прекршај на Ђуричину, судијска пиштаљка се није огласила, Вукановић је умакао одбрани домаћих, прелепо упослио Гарсију, а Аргентинац је шутирао из прве, али је Роцков био одлично постављен.

45+1` Кошкање Милуновића и Езеа, судија Шегрт је донео најбољу могућу одлуку, свирао је крај полувремена и послао играче оба тима у свлачионицу.

55` Солидан покушај Вукановића, искоса са леве стране, са око 25 метара, али је био непрецизан.

58` Први жути картон на мечу, добио га је помоћни тренер Војводине Драган Шарац.

59` ГОООООООООООООООООООООЛ

Сјајан погодак Матеа Гарсије! Извео је Аргентинац корнер, Панков је захватио лопту главом, потом је избио један играч Војводине, на његову несрећу право на ногу Гарсије, који је шутирао левицом, био је то гол какав се ретко виђа на српским теренима – 1:2.

60` Прва измена на мечу, код гостију из игре је изашао Вукановић, на терену је Симић.

61` Одмах мења и Лалатовић, у игру је послао ровитог Немању Николића уместо Гемовића.

64` Извела је Војводина свој девети корнер на мечу, после интервенције одбране Звезде на лопту је на нешто више од 25 метара натрчао Деветак, али је шутирао за мало преко гола Борјана.

67` Делије су аплаузима испратиле Гарсију, којег је заменио Милош Вулић.

81` Последња измена код домаћих, уместо Винсента Езеа у игри је Јован Кокир.

85` Добар покушај Саничанина, са готово 40 метара је шутирао по земљи, Борјан се није дао изненадити.

89` Добра покушај Вулића из слободног ударца са 30 метара, лопта је отишла за мало поред гола Емила Роцкова.

90` Четврти судија је показао три минута надокнаде. Дринчић је извео корнер, Николић је главом шутирао преко гола Звезде.

90+3` Крај.

Семафор седмог кола Супер лиге:
Војводина – Црвена звезда 1:2 (Стојковић 36 – Павков 26, Гарсија )
Спартак – Вождовац 2:1 (Денковић 4, Марчић 51 – Красић 15)
Мачва – Радник 1:1 (Јовановић 27 – Бојић 90+3)

Čupavi

Vučiću koga si zvao pre tekme , aj reci brate da bacimo tiket ....

Panonija@cupavi

Pre TEKME nikoga mozda je zvao pre utakmice

ćela

Baci ti sebe na sveobuhvatne preglede , bolje za tvoju okolinu i tvoju obitelj !!!!

Che

Ako je Garsija hteo da da ovakav gol onda je majstor.

Miki

Ma ne nije. On šutno onako bez veze da pogodi semafor...

@Miki

Semafor je na drugoj strani.

zvezdas

Garsija mora da preuzima odgovornost i da vodi loptu ...

Fk CZ. Velikan

Bravo sampioni, tako se to radi! Izadjes i pokazes zasto si najaci i zasto igras najace klupsko takmicenje na svetu, LS. Idemo dalje jako i predano.

realno

Ovaj Djuricin bi u Zvezdi cuda pravio...kakvi Cavrici,Muhe i ostali.

Севера део

Опалио Гарсија као из тенка.Утакмица да се поништи због онаквог пројектила.

Bravo.

Slave

Kakav potez,kakav gol!? Aal vera momak...

MX.

Pun pogodak je Garsija! Kakav izvanredan igrac,nemam reci! Drugi gol na trecem mecu u Zvezdi i to kakav,nesvakidasnji. Bice on Zvezdino super oruzje u LS ove sezone,a tek u derbiju s Partizanom.

Milovan Z.

Kakve je golove davao Leonardo pa nisu bajke pisane o njima, koliko se samo velicaju zvezdini igraci i rezultati? Izbacili Yang Boys neresenim rezultatom a to se velica kao da su pobedili Barcelonu!

алекса

Какве је голове давао!? Коме!? Оно по чему га ја памтим је да је једино умео да се лакта и удара на кварно. И где вам је тај Леонардо сада!? Мали Гарсија ће из Звезде на Запад за 3-4 пута веће паре него што је дошао. Да, избацили смо Јанг Бојс нерешеним резултатом јер је битно да се прође. Победе нису битне. Победе ћа да дођу у ЛШ. Седи ти, "мајсторе", кокице у шаке и гледај Звезду у ЛШ. Надај се некој петарди да потрхраниш своју сујету и мржњу.

opsenar.com

Čuli smo telefonom oko podne ili je možda bilo i jedan, pola dva, ne znam tačno jer ja inače ne spavam ni noću, a kamoli da dremam posle ručka i rekao sam tada Vukanoviću: sine, uradi asistenciju Pavkovu, odigraj povratnu. Ponosan sam, međutim, i zbog Aranđela i s njim sam se čuo još juče i rekao mu da će da postigne gol. Nisam jedino znao i to moram da priznam svima vama da li će taj gol da bude vodeći ili izjednačujući. A šta tek reći za gol Garsije, zbog njega sam posebno srećan i ponosan jer i s njim sam se čuo i rekao da će da bude strelac udarcem iskosa. Pričao sam s njim desetak minuta na mom odličnom i tečnom španskom. Rekao sam mu: Teo, ovo će biti tvoj meč.

Kanter

Zvezda nikad slabija. Nisam verovao da ću ovo reći, ali Zvezda ne zna da igra protiv ekipa koje "nisu spremne da parkiraju autobus ispred šesnaesterca". Što se Milojevića tiče, nisam mislio da je toliki magup. Na stranu što je trenerska struka odavno u problemima, ali ako si trener u elitnom rangu onda nema držanja ruku u džepovima. Time ne samo što time ne poštuješ protivnika i sportske radnike na utakmici već ne poštuješ ni samog sebe. A što se gostujućih navijača tiče; kad budete otišli u Mali Mokri Lug i pobedili imenjka sa 5:0 onda možete da vičete do mile volje kako ste nekoga "pregazli". Činjenica je da ste se i ovog puta "provukli". Ali neka, LŠ će pokazati koliko ste stvarno kvalitetni ili niste. U svakom slučaju, nemate sreće jer ste lišeni toga da u svakoj utakmici morate da dokazujete svoj renome. Ovako u ovoj našoj ligi dovoljno je da se pojavite na travntom terenu, a neko će se već van terena pobrinuti da taj renome ostane na istom nivou.