Почетна / Фудбал / Супер лига

Чукарички бољи од Тузле у пријатељском мечу на Бановом брду (ВИДЕО)

Чукарички је репрезентативну паузу искористио за пријатељско одмеравање снага са чланом Премијер лиге Босне и Херцеговине, екипом Тузла сити
Чукарички – Тузла сити 3:1 (1:0)
Стрелци: 1:0 – Кајевић у 39. из једанаестерца, 1:1 – Кајевић аутогол у 49, 2:1 – Стојановић у 85. из једанаестерца, 3:1 – Ендијае у 87. минуту.
Стадион на Бановом брду. Гледалаца: 50. Судија: Милош Ђорђић. Помоћници: Драган Богићевић и Горан Станојевић (сви из Београда). Жути картони: Никчевић (Чукарички), Насим, Хасановић (Тузла сити).
ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Никчевић (од 65. Шошевић), Богосавац (од 65. Ћирковић), Остојић (од 46. Шапић), Каменовић, Терзић (од 46. Стојановић), Алексић (од 65. Доцић), Кајевић (од 65. Ковач), Цветковић (од 56. Лукић), Луковић (од 46. Мићин), Минк (од 46. Ендијае).
ТУЗЛА СИТИ: Муминовић, Терзић, Којић, Коби, Шарчевић, Сесар, Хаџановић, Насим, Црнкић, Нукић, Рамић. Играли су још: Фејзић, Мусић, Бегановић, Ковчић, Фарјашевић, Стјепановић, Ефендић.

Брђани су славили победу – 3:1, головима Кајевића и Стојановића из једанаестераца, као и Ендијаеа, док је Кајевић постигоа и аутогол почетком другог полувремена.

У десетом минуту прва велика прилика на мечу, сјајно је Цветковић протурио лопту кроз ноге ривалу у шеснаестерцу, потом лепо центрирао, а главом је шутирао Никчевић, но голман Муминовић је тај ударац одбранио.

Четири минута касније Минк је сјајно избегао офсајд замку, примио лопту и шутирао, али је Муминовић још једном изашао као победник.

Узвратили су одмах Тузлаци, Рамић је шутирао са 17 метара, али је Петровић лако обранио. Исти играч је запретио и у 17. минуту, али је поново Петровић био сигуран.

Слично је било и са шутем Црнкића са 18 метара у 30. минуту, поново није било опасности по голмана Чукаричког. Два минута касније одлична акција Минка, лако је Холанђанин преварио чувара у шеснаестерцу, проследио потом лопту до Луковића, али је овај за мало закаснио.

У 39. минуту једанаестерац за Чукарички, после прекршаја на Минку, сигуран реализатор био је на овом мечу капитен Кајевић, који је „пањенком“ савладао Муминовића – 1:0.

У завршници полувремена вредан помена је још покушај Шарчевића, али је шутирао високо преко гола са 12 метара.

Лошији почетак домаћих омогућио је Тузлацима изједначење. После смушене интервенције одбране Чукаричког и центаршута Насима, Кајевић је неспретно захватио лопту и савладао је свог голмана Петровића – 1:1.

Одмах је екипа Александра Веселиновића подигла ниво игре, па је у кратком размаку имала две одличне прилике. Најпре је Мићин шутирао са 15 метара, али је био за мало непрецизан, одмах потом после убацивања Кајевића из корнера Шапић је са пет метара главом шутирао поред гола Тузле.

Најбољу прилику у другом полувремену за вођство Тузла је имала у 79. минуту, кад је Терзић тукао главом са седам метара, али преко Петровићевог гола. Два минута касније одлична шанса за Ендијаеа, Сенегалац је са 18 метара био непрецизан.

У 85. минуту други једанаестерац за Чукарички после неопрезне интервенције одбране Тузле. Сигуран реализатор био је Лука Стојановић – 2:1.

Пресинг који је форсирао тренер Веселиновић уродио је плодом у 87. минуту, па је после једне одузете лопте севнула контра Брђана, Стојановић је додао до Ендијаеа, а Сенегалац је рутински савладао Муминовића – 3:1.