TSC ostao bez prvog mesta, doskorašnjeg lidera zaustavio fenjeraš iz Šapca, briljirao golman Puletić

3

Mladost u Lučanima bolja od Spartaka golovima Radivojevića i Eliomara

TSC – Mačva 0:0

Senta - Gradski. Gledalaca: 2.200. Sudija: Nemanja Gajdobranski (Novi Sad). Pomoćnici: Svetozar Živin (Novi Sad) i Milan Šuturović (Novi Sad). Žuti kartoni: Šušnjar, Tošić, Ivić, Pejović, (Mačva). Crveni Karton: fizioterapeut Zoran Jovanović (Mačva)

TSC: Filipović, Varga (88. Rovčanin), Antonić, Balaž, Grabež, Tomanović, Tumbasević, Duronjić, Milićević (od 64. Arsenijević, od 75. Galić), Lukić, Silađi.

MAČVA: Puletić, Pejović, Ivić (od 3. Kovačević), Jovanović, Tošić, Jevtić, Mijailović, Adamović, Marinković, Milosavljević, Šušnjar (od 62. Ašćerić).

Bačkotopolčani prvi put ove sezone nisu iskoristili prednost domaćeg terena, drugi meč uzastopno su remizirali. Šapčani su s novim trenerom Draganom Aničićem prekinuli crni niz.

Prvu priliku domaćin je imao u 19. minutu: Tumbasević je izveo slobodan udarac, ubacio je loptu u gostujući šesnaesterac, neko od igrača Mačve je igrao rukom, igrači TSC-a su tražili penal, ali je sudija samo mahnuo da se igra nastavi.

Tim Zoltana Saboa je stalno opsedao gol Puletića. U 30. minutu kapiten Tomanović idealno je poslužio Silađija u šesnaestercu, napadaču domaćina lopta je ipak, pobegla za delić sekunde tako je šansa propala. Lukić je u 37. minutu šutirao sa 12 metara, a golman Mačve ovog puta je bio siguran.

Čivijaši su se munjevito branili, pokušavali su iz kontre, ali nisu zapretili do odlaska na odmor.

TSC je mogao do pogotka u 40. minutu: na 20 metara od gola srušen je Duronjić, slobodan udarac je izveo Lukić, oštro upućena lopta sa dvadesetak metara bila je težak, ali ipak, rešiv problem za golmana Puletića.

Bačkotopolčani su pripretili početkom nastavka, Silađi je ipak, slabo šutirao sa pet metara. Najbolju šansu je imao je Varga u 55. minutu, Puletića je  krajnjim naporom izbacio u korner.

Domaćin je zatim krenuo na na sve ili ništa, stvarao je šanse, Lukić je pogodio prečku sa 18 metra, Milićevićev udarac zaustavio je Puletić.

Gosti su jedinu šansu imali u 84. minutu: Stefan Milosavljević je šutirao sa deset metara, golman  Filipović je odbio loptu, ona je ponovo došla do Milosavljevića, čiji je udarac završio na prečki.

Semafor 8. kola Super lige:

Radnički (Niš) – Vojvodina 1:2 (Mihajlović 9 - Matić 33, Devetak 77)

Crvena zvezda – Inđija 2:1 (Pavkov 88. jedanaesterac, 90. jedanaesterac - Tomić 35)

Javor – Rad 3:0 (Maričić 25, Petković 63, Mrkaić 66)

Radnik – Napredak 1:4 (Makarić 36. jedanaesterac - Bjeloš 9, Ivanović 16, Zec 67, 76)

Voždovac – Čukarički 2:2 (Stojčev 61, Nikolić 65 - Stojanović 34, Birmančević 59)

Proleter (NS) – Partizan 0:3 (Tošić 56, Sadik 73, Marković 78)

Mladost  Spartak 2:0 (Radivojević 38, Eliomar Silva 50)