Posle dva promašena zicera Sadika Mladost kaznila Partizan i slavila golom Jovanovića

30

Beogradski crno-beli sada za vodećom Crvenom zvezdom zaostaju sedam bodova

Mladost – Partizan 1:0 (0:0)

Lučani - Stadion: Mladosti. Gledalaca: 3.000. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Nikola Đorović i Miloš Simović. Žuti kartoni: Leković, Jovanović, Eliomar (Mladost). Strelci: 1:0 Lazar Jovanović u 77. minutu.

MLADOST: Zečević, Milošević, Eliomar (od 89. Pešić), Jovanović (od 94. Tanko), Odita, Radivojević (od 84. Sinđić), Andrić, Leković, Milošević, Pavlović, Šatara. Trener: Goran Stanić.

PARTIZAN: N. Stevanović, S. Pavlović, Natho, Tošić, Sadik (od 83. Ivanović), Asano (od 72. Lakčević), Zdjelar (od 62. Suma), Šćekić, Ostojić, Urošević, Miletić. Trener: Savo Milošević.

Fudbaleri Mladosti pobedili su danas u Lučanima ekipu Partizana sa 1:0, u utakmici 12. kola Super lige Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Lazar Jovanović u 77. minutu.

Partizan je vezao i drugi poraz u domaćem šampionatu i sa 23 osvojena boda trenutno je peti na tabeli, dok je Mladost osma sa 15 bodova.

Prvo poluvreme utakmice u Lučanima nije bilo preterano sadržajno. Partizan je držao loptu u svojim nogama, ali pravih šansi za gol nije bilo, dok se Mladost dobro, disciplinovano branila.

Ništa se nije menjalo na terenu sve do 65. minuta kada Sadik nije iskoristio dobru priliku.

Kada je očekivao sve jači pritisak Partizana, usledio je kontranapad Mladosti koji je Lazar Jovanović pretvorio u vodjstvo svog tima. Leković je centrirao, a Jovanović je iz drugog pokušaja savladao golmana crno-belih.

Partizan u četvrtak očekuje meč protiv Mančester Junajteda u Ligi Evropa, dok će u narednom kolu Super lige dočekati subotički Spartak. Mladost narednog vikenda gostuje Mačvi.

6. minut: Posle faula kod desne korner zastavice Leković je dobio žuti karton. Skraćeni korner koji je izveo Tošić nije doneo ništa vredno pažnje.

14. minut: Jovanović je s leđa za dres vukao Asana u pokušaju da spreči kontru, uspeo je u tome, ali ne i da ne dobije žuti karton.

29. minut: Sadik je okrenuo rivala koji se okliznuo i pao, a onda se i napadač Partizana bacio u kaznenom, ali nije to zavaralo sudiju Simovića, samo je pokazao da se meč nastavi.

30. minut: Tošić je šutirao slabijom desnom nogom sa dvadesetak metara, ali pravo u golmana Zečevića.

33. minut: Natho je zalomio rivala na ivici kaznenog, ali je njegov plasirani udarac završio podalje od stative.

61. minut: Tošić je sa dvadesetak metara sa sredine gađao dasenu stranu Zečevićevog gola, lopta je fijuknula pored stative.

62. minut: Partizan se opredelio za ofanzivniju varijantu, defanzivnog vezistu Zdjelara zamenio je ofanzivni Suma.

65. minut: Sadik je dobio loptu na 18 metara od gola rivala, zalomio je Miloševića na ivici kaznenog, krenuo sam ka golmanu Zečeviću, šutirao plasiranu loptu po zemlji, odbranio je golman Mladosti, lopta se vratila Sadiku, a on je potom gađao pored gola.

77. minut: Kontra Lučanaca, otvorio se prostor po levoj strani, usledilo je ubacivanje na peterac gde je utrčavao Jovanović, odlično je šutirao glavom u ćošak, bacio se Stevanović i odbranio, ali je lopta ostala skoro na gol liniji, pritrčao je Jovanović i zakucao je u mrežu - 1:0.

80. minut: Sjajnim rolingom je otresao Sadik čuvara Miloševića na 20 metara, a onda iz okreta šutirao, po zemlji, po sredini gola, i opet je Zečević lako odbranio.

90. minut: Sudija Simović nadoknadio je sedam minuta.

90+6. minut: Tošić je sa 23 metra iz slobodnog udarca gađao pod prečku, ali je Zečević loptu izboksovao u korner.

Semafor 12. kola Super lige:

Čukarički - Vojvodina 0:0

Crvena zvezda - Rad 3:1 (Pavkov 6, Marin 39. jedanaesterac, Gobeljić 75 - Perendija 66. jedanaesterac)

Mladost - Partizan 1:0 (Jovanović 77)

18.00: Javor - TSC

18.00: Proleter (NS) - Radnik

18.00: Radnički (Niš) - Napredak

18.00: Spartak - Inđija

18.00: Voždovac - Mačva