Партизан лако са Спартаком у Хумској, Садик од мноштва шанси искористио само једну

Натхо још једном одиграо одлично, тренер Милошевић га извео на полувремену да га сачува

Партизан – Спартак 4:0 (3:0)

Београд - Стадион: Партизана. Гледалала: 2.545. Судија: Данило Грујић. Помоћници: Ивица Стојановић и Јован Грујић. Жути картони: Милошевић, Текијашки, Докић (Спартак). Стрелци: 1:0 Бибрас Натхо у 17, 2:0 Умар Садик у 39, 3:0 Сејдуба Сума у 41, 4:0 Ђорђе Ивановић (једанаестерац) у 77. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, С. Павловић, Натхо (од 46. Шћекић), Садик (од 65. Ивановић), Асано, Здјелар, Сума (од 75. Л . Павловић), Остојић, Урошевић, Милетић, Ф. Стевановић. Тренер: Саво Милошевић.

СПАРТАК: Докић, Иванчевић, Текијашки, Срећковић (од 46. Гојков), Милошевић, Видаковић, Денковић, Обрадовић (од 62. Баић), Туфегџић (од 87. Андрезињо), Марчић, Оташевић. Тренер: Владимир Гаћиновић.

Партизан је победио Спартак у Београду, Сума, Натхо, Асано и Садик разиграни, али се и напромашивали - 4:0.

10. минут: Десет минута ничега, осим три офсајда Садика, а онда изузетна прилика за Спартак, капитен Милошевић је на ивици казненог гурнуо лопту кроз ноге ривала, обишао га, други је пробао да му уклиза, прескочио га је, изашао је сам пред голмана Стојковића који му се бацио у ноге, али је склонио руке, а Милошевић се заролао, но на његову несрећу судија Грујић је био у близини, приметио симулирање и дао му жути картон.

11. минут: Сјајан пас за Садика, по средини је кренуо ка голу, пет, шест метара никог иза њега, чекао је, оклевао, осветило му се то, штопер Спартака је ко зна одакле дотрчао, уклизао и спречио да црно-бели поведу изблокиравши Умаров ударац.

13. минут: Сума је дао лопту иза леђа одбране Суботичана, у ноге Садику, који је обишао голмана Докића, а онда уместо празне мреже погодио стативу.

17. минут: Натхо је покренуо кацију, дао добар пас Асану по десној страни, Јапанац је ушао у казнени, добро шутирао, одбранио је Докић, лопта је падала на главу Садику, самом пред мрежом, а он је шутирао уназад!? али је натрчао Натхо и послао лопту у празну мрежу - 1:0. Приликом ударца Асана чини се да је Садик био у офсајду, но то судије нису сигнализирале. Руку на срце било је тешко и уочити и уз неколико понављања на малом екрану, камоли на терену.

23. минут: Денковић је са више од тридесет метара добро шутирао, лопта је пропала и завршила десетак центиметара изнад пречке Стојковићевог гола.

27. минут: Срећковић је искоса шутирао у први угао Партизановог гола, али је ударац био преслаб да би изненадио Стојковића.

35. минут: Контра 2 на 1 Партизана, Садик је проиграо Стевановића, млади нападач је шутирао са 13 метара искоса, али скоро по средини гола, па Докић није имао превише проблема.

39. минут: Сјајна асистенција Суме ка Натху избацила је скоро целу одбрану Суботичана на двадесетак метара, секунд два касније био је то напад 3 на 1, Израелац је био несебичан, проиграо је Садика који из четвртог није омануо - 2:0.

41. минут: Исти актери, другачији распоре, исход исти - гол. Натхо је проиграо Садика, сада је он био несебичан, проследио је лопту до Суме који се нашао пред празном мрежом, одрадио је лакши део посла - 3:0.

76. минут: Очајно враћена лопта ка голману Докићу, који је кренуо на њу, као и Лазар Павловић, нико је није дотакао, али је по мишљењу судије Грујића чувар мреже Спартака фаулирао играча Партизана, па је показао на белу тачку.

77. минут: Погодио је Докић страну где ће да шутира Ивановић, али није одбранио - 4:0.

80. минут: Баић је ушао у казнени са леве стране, пребацио голмана Стојковића када је дошао до њега, али је леђа голману црно-белих сачувао бек Урошевић и избацио лопту испред небрањене мреже.

84. минут: Сјајна лопта за Ивановића, остао је сам пред голманом Докићем, пришао му на десетак метара, надмудрио га, али и промашио гол.

Семафор 13. кола Супер лиге:
Напредак – Вождовац 1:1 (Гаврић 83 – Машовић 62)
Радник – Црвена звезда 0:5 (ПАвков 6. једанаестерац, Вукановић 12, Ел Фарду Бен 38, 57. једанаестерац, Гарсија 65)
Војводина – Јавор 2:2 (Веселиновић 3, Бојић 44 - Петковић 19, Звеканов 73)
Рад – Раднички (Ниш) 1:2 (Бједов 46 - Јирка 59, Хаскић 81)
Мачва – Младост 0:1 (Шатара 41)
Инђија – Чукарички 1:3 (Димитров 90 - Доцић 53. једанаестерац, 90+4. једанаестерац, Богосавац 70)
Партизан – Спартак 4:0 (Натхо 17, Садик 39, Сума 41, Ивановић 77. једанаестерац)
ТСЦ – Пролетер (НС) 1:1 (Лукић 45 - Бабић 15)