Раднички изгубио у Нишу, Војводина победом зацементирала треће место (ВИДЕО)

7

Нови пораз фењераша Мачве, Вождовац у градском дербију на Крову окренуо Рад

Раднички (Ниш) – Радник 0:2 (1:0)

Ниш - Стадион: Чаир. Гледалаца: 500. Судија Милан Митић (Лесковац). Помоћници: Дејан Димитријевић (Врање) и Чедомир Андрејић (Крушевац). Жути Картони: С. Ђорђевић (Раднички), Марковић, Вујанац (Радник). Стрелци: 0:1 Бобан Георгијев у 45+3, 0:2 Милан Макарић у 83. минуту.

РАДНИЧКИ (НИШ): Петровић, Тодоровски, Сулаку, С. Ђорђевић (од 73. Стојановић), Остојић, Л. Ђорђевић, Нома (од 55. Ф. Кнежевић), Јирка, Пантелић, Хаскић, Михајловић. Тренер: Милорад Косановић.

РАДНИК: Вујанац, Стојановић, Марковић, Крчак (од 40. Ђорђевић), Стевановић (од 44. Пејчић), Костић, Георгијев, Станисављевић, Митошевић, Даноски, Макарић. Тренер: Симо Крунић.

„Грлом у јагоде” или „из глупости у глупост” – то су дефинитивно једини закључци после сусрета у којем је Раднички поражен од Радника, трећи пут (Војводина и Партизан) ове јесени на свом стадиону. Неочекивано, свакако, али ако се говори о великом изненађењу, онда је то било само за оне који нису били на Чаиру.

Осим судара Макарића и Лазара Ђорђевића у 20. минуту - две полуприлике домаћих пред голом Радника у којим су Михајловић и Нома покушали, али нису успели добро да захвате лопту после центаршутева саиграча - све до 45. минута није виђено ништа од фудбала.

У том последњем и три минута доигравања у првом полувремену догодило се изненада много тога: једини пут је упућен шут у оквир гола Радника – шутирао је домаћи голгетер Хаскић право у руке Вујанцу.

Затим су извршене две измене код гостију и прави правцати шок. У првом нападу на утакмици Сурдуличани су дошли у вођство. Поред неодговорне и заспале одбране домаћих, која као да није била на терену, као да је већ отишла у свлачионцу и на лимунаду између два полувремена, по левој страни продро је најагилнији и најбољи појединац у мечу Милан Макарић и упутио оштар центаршут пред гол Радничког. Лопта је прошла поред најмање осморице фудбалера домаће и гостујуће екипе, да би је на три, четири метра од гол-црте сачекао Бобан Георгијев и главом закуцао у мрежу Петровића – 0:1.

Само што је почело друго полувреме, Раднику умало није увећао предност. Макарић је улетео с лоптом у казнени простор Радничког и налетео свом снагом на ноге Остојића. И пао... Гости су тражили једанаестерац, али је судија Митић само одмахнуо руком и показао да се игра настави.

Уследила је велика иницијатива домаћих, непрестани, али више стихијски него плански напади ређали су се све до 70. минута, када умало нишки фудбалери нису скупо платили нову неопрезност. Гости су узели лопту на средини терена и успели да надмудре проређену одбрану Радничког, сам у казнени простор и пред Петровића улетео је Даноски, али је нишки голман истрчавши до висине пенала успео да заустави његов шут и спречи нови погодак гостију.

Након тога, Косановић је убацио искусног Сашу Стојановића у игру, десетак минута била је боља и нешто озбиљнија и амбициознија игра домаће екипе, а онда је дошао 83. минут и игра Радничког „грлом у јагоде“ донела је гостима нови погодак и убедљиво вођство.

На убачену лопту у празан простор пред гол домаћих стартовао је одбрамбени фудбалер домаће екипе Иван Остојић, који је био бржи од Макарића, али који је катастрофално и несхватљиво реаговао – ноншалантно је хтео да интервенише, гостујући нападач му је узео лопту и послао је у мрежу – 0:2.

Био је то крај свих надања нишких фудбалера и навијача да ће преокренути резултат и освојити бодове.

А, могло је да буде и горе по домаћи Раднички - у последњим тренуцима сусрета голман Никола Петровић спречио је још већи пораз и прави дебакл своје екипе. Успео је да заустави силовит шут поново потпуног самог и ни од кога чуваног Макарића са петнаестак метара, када је са сурдуличким нападачем био „очи у очи”...

Семафор 14. кола Супер лиге:

Чукарички - Партизан 2:1 (Шапић 16, Стојановић 89 - Ивановић 70)

Раднички (Ниш) - Радник 0:1 (Георгијев 45+3, Макарић 83)

Црвена звезда - ТСЦ 3:1 (Томане 12, Грабеж 44. аутогол, Симић 78 - Жандер 62. аутогол)

Младост - Напредак 0:1 (Ивановић 62)

Спартак - Мачва 3:1 (Обрадовић 11, 17, Гојков 90 - Адамовић 19. једанаестерац)

Војводина - Инђија 1:0 (Николић 18. једанаестерац)

Вождовац - Рад 2:1 (Николић 55. аутогол, Нишић 65 - Касалица 47)

Јавор - Пролетер (НС) 1:0 (Балабановић 43. аутогол)

Kоментари (7)

Црни Железник

Косановића сменити што пре, прегазило га време, нек одмара у пензији човек. Ово је брука ко му игра... Па клупа му је дупло јача од ових слабића, ал штабвреди кад не види!?

007

Ako je Bojić mislio da je ovo pametan način da se osvajaju bodovi onda če i ovih 1500 što besplatno dolaze doći sledeči put samo ako im platite a da se utakmica prekida zbog transparenta kokeza.bet je krajnje ludilo pa šta je umislio da je džizus krajst superstar

misa tumbas

druze , ne igra onaj sto zna nego naj koji mora

Daki

Kosanovic nema bas nikakve veze sa ovim porazom Radnickog. Da si gledao utakmicu sve bi ti bilo jasno i nebi pisao ovakve komentare.