Radnički izgubio u Nišu, Vojvodina pobedom zacementirala treće mesto (VIDEO)

7

Novi poraz fenjeraša Mačve, Voždovac u gradskom derbiju na Krovu okrenuo Rad

Radnički (Niš) – Radnik 0:2 (1:0)

Niš - Stadion: Čair. Gledalaca: 500. Sudija Milan Mitić (Leskovac). Pomoćnici: Dejan Dimitrijević (Vranje) i Čedomir Andrejić (Kruševac). Žuti Kartoni: S. Đorđević (Radnički), Marković, Vujanac (Radnik). Strelci: 0:1 Boban Georgijev u 45+3, 0:2 Milan Makarić u 83. minutu.

RADNIČKI (NIŠ): Petrović, Todorovski, Sulaku, S. Đorđević (od 73. Stojanović), Ostojić, L. Đorđević, Noma (od 55. F. Knežević), Jirka, Pantelić, Haskić, Mihajlović. Trener: Milorad Kosanović.

RADNIK: Vujanac, Stojanović, Marković, Krčak (od 40. Đorđević), Stevanović (od 44. Pejčić), Kostić, Georgijev, Stanisavljević, Mitošević, Danoski, Makarić. Trener: Simo Krunić.

„Grlom u jagode” ili „iz gluposti u glupost” – to su definitivno jedini zaključci posle susreta u kojem je Radnički poražen od Radnika, treći put (Vojvodina i Partizan) ove jeseni na svom stadionu. Neočekivano, svakako, ali ako se govori o velikom iznenađenju, onda je to bilo samo za one koji nisu bili na Čairu.

Osim sudara Makarića i Lazara Đorđevića u 20. minutu - dve poluprilike domaćih pred golom Radnika u kojim su Mihajlović i Noma pokušali, ali nisu uspeli dobro da zahvate loptu posle centaršuteva saigrača - sve do 45. minuta nije viđeno ništa od fudbala.

U tom poslednjem i tri minuta doigravanja u prvom poluvremenu dogodilo se iznenada mnogo toga: jedini put je upućen šut u okvir gola Radnika – šutirao je domaći golgeter Haskić pravo u ruke Vujancu.

Zatim su izvršene dve izmene kod gostiju i pravi pravcati šok. U prvom napadu na utakmici Surduličani su došli u vođstvo. Pored neodgovorne i zaspale odbrane domaćih, koja kao da nije bila na terenu, kao da je već otišla u svlačioncu i na limunadu između dva poluvremena, po levoj strani prodro je najagilniji i najbolji pojedinac u meču Milan Makarić i uputio oštar centaršut pred gol Radničkog. Lopta je prošla pored najmanje osmorice fudbalera domaće i gostujuće ekipe, da bi je na tri, četiri metra od gol-crte sačekao Boban Georgijev i glavom zakucao u mrežu Petrovića – 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Radniku umalo nije uvećao prednost. Makarić je uleteo s loptom u kazneni prostor Radničkog i naleteo svom snagom na noge Ostojića. I pao... Gosti su tražili jedanaesterac, ali je sudija Mitić samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Usledila je velika inicijativa domaćih, neprestani, ali više stihijski nego planski napadi ređali su se sve do 70. minuta, kada umalo niški fudbaleri nisu skupo platili novu neopreznost. Gosti su uzeli loptu na sredini terena i uspeli da nadmudre proređenu odbranu Radničkog, sam u kazneni prostor i pred Petrovića uleteo je Danoski, ali je niški golman istrčavši do visine penala uspeo da zaustavi njegov šut i spreči novi pogodak gostiju.

Nakon toga, Kosanović je ubacio iskusnog Sašu Stojanovića u igru, desetak minuta bila je bolja i nešto ozbiljnija i ambicioznija igra domaće ekipe, a onda je došao 83. minut i igra Radničkog „grlom u jagode“ donela je gostima novi pogodak i ubedljivo vođstvo.

Na ubačenu loptu u prazan prostor pred gol domaćih startovao je odbrambeni fudbaler domaće ekipe Ivan Ostojić, koji je bio brži od Makarića, ali koji je katastrofalno i neshvatljivo reagovao – nonšalantno je hteo da interveniše, gostujući napadač mu je uzeo loptu i poslao je u mrežu – 0:2.

Bio je to kraj svih nadanja niških fudbalera i navijača da će preokrenuti rezultat i osvojiti bodove.

A, moglo je da bude i gore po domaći Radnički - u poslednjim trenucima susreta golman Nikola Petrović sprečio je još veći poraz i pravi debakl svoje ekipe. Uspeo je da zaustavi silovit šut ponovo potpunog samog i ni od koga čuvanog Makarića sa petnaestak metara, kada je sa surduličkim napadačem bio „oči u oči”...

Semafor 14. kola Super lige:

Čukarički - Partizan 2:1 (Šapić 16, Stojanović 89 - Ivanović 70)

Radnički (Niš) - Radnik 0:1 (Georgijev 45+3, Makarić 83)

Crvena zvezda - TSC 3:1 (Tomane 12, Grabež 44. autogol, Simić 78 - Žander 62. autogol)

Mladost - Napredak 0:1 (Ivanović 62)

Spartak - Mačva 3:1 (Obradović 11, 17, Gojkov 90 - Adamović 19. jedanaesterac)

Vojvodina - Inđija 1:0 (Nikolić 18. jedanaesterac)

Voždovac - Rad 2:1 (Nikolić 55. autogol, Nišić 65 - Kasalica 47)

Javor - Proleter (NS) 1:0 (Balabanović 43. autogol)