Partizan lako sa Javorom, het-trik Sadika

17

Suma promašio penal u goleadi crno-belih pred Alkmar u Ligi Evrope

Partizan – Javor 6:2 (4:2)

Beograd - Stadion: Partizana. Gledalaca: 1.300. Sudija: Zoran Široki. Pomoćnici: Nemanja Petrović i Ivica Stojanović. Žuti kartoni: Kuveljić (Javor). Strelci: 0:1 Nikola Petković u 3, 1:1 Umar Sadik u 9, 2:1 Bojan Ostojić u 15, 3:1 Umar Sadik u 37, 4:1 Nemanja Miletić u 40, 4:2 Alija Krnić u 45+2, 5:2 Umar Sadik u 59, 6:2 Filip Stevanović u 77. minutu.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović (od 66. Vujačić), Urošević, Zdjelar (od 86. Natho), Šćekić, Tošić (od 81. Ivanović), Suma, F. Stevanović, Sadik. Trener: Savo Milošević.

JAVOR: Lazović, Cuckić, Krnić (od 74. Zvekanov), Nikolić, Jevremović (od 79. Đerić), Dolmagić, Kuveljić, Maričić, Pišćević (od 79. Filipović), Petković, Mrkaić. Trener: Igor Bondžulić.Partizan - Javor 4:2 (4:2)

Samo što je počela utakmica Ivanjičani su poveli. Zdjelar je izgubio loptu na sredini terena, ni Pavlović nije reagovao najbolje, pa je Lazar Nikolić nekako uspeo da doda loptu do Petkovića, a najbolji strelac Super lige savladao je Stojkovića – 0:1.

Ali, to je samo naljutilo crno-bele. Već u devetom minutu Umar Sadik je doneo izjednačenje, Šćekić mu je dodao loptu glavom, a Nigerijac je poravnao – 1:1.

Već u 15. minutu Partizan je vodio. Korner je izveo Tošić, a na drugoj stativi glavom je loptu u protivničku mrežu sproveo Ostojić – 2:1.

Tri minuta kasnije mogao je Javor do izjednačenja, ovoga puta Pavlović je pogrešio, ali je Petković šutirao iznad gola.

U 34. minutu penal za crno-bele, opravdano dosuđen, Maričić je „pokupio“ Filipa Stevanovića, za Širokog nije bilo dileme. Odgovornost je preuzeo Suma, šutirao je visoko preko gola Lazovića.

U 38. minutu Partizan je stekao dva gola viška. Suma je poveo akciju, dodao do Tošića, ovaj je ubacio loptu u kazneni prostor, a tamo je Sadik postigao svoj drugi gol – 3:1.

U 40. minutu četvrti gol Partizana, ovoga puta na ubacivanje Filipa Stevanovića reagovao je Miletić, Lazović je još jednom bio nemoćan – 4:1.

Nije to pokolebalo Ivanjičane, nastavili su sa otvorenom igrom, a za to su nagrađeni drugim golom, posle lepe akcije u kojoj je Mrkaić petom kroz noge proturio loptu Pavloviću, a Krnić je bio precizan – 4:2.

Posle ubačene lopte s desne strane u peterac crno-belih u 48. minutu lopta je prošla između golmana i štopera domaćina, pred napadačem Ivanjičana Petkovićem je bilo samo da postavi nogu i postigne gol, ali je zakasnio za delić sekunde.

Golman Lazović je izleteo na ivicu kaznenog, mogao je Suma da ga lobuje, imao je otvoren prostor ka praznoj mreži, ali se odlučio da proba udarcem po zemlji, nije uspeo, odbrambeni igrač gostiju je stigao da pokupi loptu.

Dva šuta Ivanjičana u 57. minutu su izblokirana iz peterca. Posle kornera i prigovora posle faula u napadu Kuveljić je dobio žuti karton.

Sadik je u 59. minutu postigao het-trik. Šutirao je Miletić sa 17 metara, golman Ivanjičana je kratko odbio loptu, natrčao je Sadik na odbitak i loptu prosledio u mrežu sa šest metara - 5:2.

Već u narednom napadu Petković je mogao da smanji prednost domaćina, ali su domaći nekako iz drugog pokušaja otklonili opasnost.

Nije se dugo čekalo na novu šansu Partizana, 63. minut, Sadik je bio sam pred golmanom Lazovićem, ali mu je čuvar mreže dva puta skinuo zicer u situaciji jedan na jedan.

Ponovo su crno-beli bili u prilici u 67. minutu, u kazneni je ušao mlađani Stevanović, šutirao, odbranio mu je Lazović, lopta se odbila Šćekiću, on je pokušao sa 19 metara, ali je odbranio Lazović ponovo.

Dobru loptu od Sume u prostor u kazneni dobio je Filip Stevanović, kada je ostao oči u očo sa Lazovićem rutinski ga je matirao - 6:2.

Semafor 17. kola Super lige:

Partizan - Javor 6:2 (Sadik 9, 37,59,  Ostojić 15, Miletić 40, F. Stevanović 77 - Petković 3, Krnić 45+2)

16.00: Čukarički - Rad

16.00: Mladost - TSC

16.00: Radnički (Niš) - Crvena zvezda

16.00: Voždovac - Proleter (NS)

18.00: Vojvodina - Napredak

13.00: Inđija - Mačva

16.00: Spartak - Radnik