Партизан лако са Јавором, хет-трик Садика

17

Сума промашио пенал у голеади црно-белих пред Алкмар у Лиги Европе

Партизан – Jавор 6:2 (4:2)

Београд - Стадион: Партизана. Гледалаца: 1.300. Судија: Зоран Широки. Помоћници: Немања Петровић и Ивица Стојановић. Жути картони: Кувељић (Јавор). Стрелци: 0:1 Никола Петковић у 3, 1:1 Умар Садик у 9, 2:1 Бојан Остојић у 15, 3:1 Умар Садик у 37, 4:1 Немања Милетић у 40, 4:2 Алија Крнић у 45+2, 5:2 Умар Садик у 59, 6:2 Филип Стевановић у 77. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Остојић, Павловић (oд 66. Вујачић), Урошевић, Здјелар (од 86. Натхо), Шћекић, Тошић (од 81. Ивановић), Сума, Ф. Стевановић, Садик. Тренер: Саво Милошевић.

ЈАВОР: Лазовић, Цуцкић, Крнић (од 74. Звеканов), Николић, Јевремовић (од 79. Ђерић), Долмагић, Кувељић, Маричић, Пишћевић (од 79. Филиповић), Петковић, Мркаић. Тренер: Игор Бонџулић.Партизан - Јавор 4:2 (4:2)

Само што је почела утакмица Ивањичани су повели. Здјелар је изгубио лопту на средини терена, ни Павловић није реаговао најбоље, па је Лазар Николић некако успео да дода лопту до Петковића, а најбољи стрелац Супер лиге савладао је Стојковића – 0:1.

Али, то је само наљутило црно-беле. Већ у деветом минуту Умар Садик је донео изједначење, Шћекић му је додао лопту главом, а Нигеријац је поравнао – 1:1.

Већ у 15. минуту Партизан је водио. Корнер је извео Тошић, а на другој стативи главом је лопту у противничку мрежу спровео Остојић – 2:1.

Три минута касније могао је Јавор до изједначења, овога пута Павловић је погрешио, али је Петковић шутирао изнад гола.

У 34. минуту пенал за црно-беле, оправдано досуђен, Маричић је „покупио“ Филипа Стевановића, за Широког није било дилеме. Одговорност је преузео Сума, шутирао је високо преко гола Лазовића.

У 38. минуту Партизан је стекао два гола вишка. Сума је повео акцију, додао до Тошића, овај је убацио лопту у казнени простор, а тамо је Садик постигао свој други гол – 3:1.

У 40. минуту четврти гол Партизана, овога пута на убацивање Филипа Стевановића реаговао је Милетић, Лазовић је још једном био немоћан – 4:1.

Није то поколебало Ивањичане, наставили су са отвореном игром, а за то су награђени другим голом, после лепе акције у којој је Мркаић петом кроз ноге протурио лопту Павловићу, а Крнић је био прецизан – 4:2.

После убачене лопте с десне стране у петерац црно-белих у 48. минуту лопта је прошла између голмана и штопера домаћина, пред нападачем Ивањичана Петковићем је било само да постави ногу и постигне гол, али је закаснио за делић секунде.

Голман Лазовић је излетео на ивицу казненог, могао је Сума да га лобује, имао је отворен простор ка празној мрежи, али се одлучио да проба ударцем по земљи, није успео, одбрамбени играч гостију је стигао да покупи лопту.

Два шута Ивањичана у 57. минуту су изблокирана из петерца. После корнера и приговора после фаула у нападу Кувељић је добио жути картон.

Садик је у 59. минуту постигао хет-трик. Шутирао је Милетић са 17 метара, голман Ивањичана је кратко одбио лопту, натрчао је Садик на одбитак и лопту проследио у мрежу са шест метара - 5:2.

Већ у наредном нападу Петковић је могао да смањи предност домаћина, али су домаћи некако из другог покушаја отклонили опасност.

Није се дуго чекало на нову шансу Партизана, 63. минут, Садик је био сам пред голманом Лазовићем, али му је чувар мреже два пута скинуо зицер у ситуацији један на један.

Поново су црно-бели били у прилици у 67. минуту, у казнени је ушао млађани Стевановић, шутирао, одбранио му је Лазовић, лопта се одбила Шћекићу, он је покушао са 19 метара, али је одбранио Лазовић поново.

Добру лопту од Суме у простор у казнени добио је Филип Стевановић, када је остао очи у очо са Лазовићем рутински га је матирао - 6:2.

Семафор 17. кола Супер лиге:

Партизан - Јавор 6:2 (Садик 9, 37,59,  Остојић 15, Милетић 40, Ф. Стевановић 77 - Петковић 3, Крнић 45+2)

Mosquito

Uf, jedva cekam novi derbi, da oderemo "starog deliju", i ostalu boraniju..

Karlo Veliki

Sa panjevima u odbrani i veznom redu(Miletic, Urosevic, Scekuc,Zdjelar, Tosic) Partizanu se lose pise u Holandiji. I da nije dao 3 gola Sadik je jedina opasnost u napadu,i on stvarno napreduje.

ccc

Kakva tuzna sklanjalica, zato ce Allkmar da vam pokaze koliko vredite.

JA

Mozda ce, a vama pokazali prvo mi, pa onda i Javor, pa Indjija....jos malo ce vam i treceligasi pokazivati gde vam je mesto FK Sklanjalica...pardon FK Crvena Sklanjalica

Ccc

Bila skkanjalica i kod 2 0 u derbiju danas vi imate u Nisu sklanjalicu

@ccc

Totenhem koji vas je odrao sa 9-0 primio je od Bajerna 7 komada a javlja mi se da cete i vi da primite najmanje toliko.Bice tto vece za pamcenjenje u Rajkovoj rupi.

dejavu

Alkmar ce sigurno igrati otvoreno "slicno" Javoru.Pod znacima navoda jer su ta dva tima nebo i zemlja.Ali ako Partizan ponovi ovakvu igru u odbrani, mi cemo biti ti sa 6 golova u mrezi.Krajnje je vreme da se Vujacic ubaci umesto Ostojica,dok za rupe koje ostavljaju Miletic i Urosevic tesko da ima leka.Ili ce krila biti brza i pomagati nazad ili se izleti bekova moraju redukovati. I jos nesto...igrali smo sa 11 igraca. Izostanak Asana se odmah primetio...nazalost jer u sustini nisam protivnik tog Japanca,ali tako je.On se uopste ne uklapa niti mu odgovara dinamika koju forsira Milosevic relativno brza igra za nas pojam, ali sa dozvoljenim slobodnim kreacijama igraca i zadrzavanjem lopte sa vise dodira). Zato treba prihvatiti bilo kakvu ponudu u januaru i naci zamenu.

Madjionicar

Apsolutno se ne slazem. Kad Asano igra em kreiramo sanse u napadu em nam je tad i odbrana na toj lijevoj strani automatski bolja. Urosevic sa Asanom u timu i Urosevic bez Asana u timu su dva razlicita igraca. U svakom slucaju, Asano nije Partizanov problem niti je, po meni, problem to sto ne daje golove (= broj 1 razlog zasto mu se prigovara da ne igra dobro) ako radi sve ostalo. Sta vise, kamo lude srece da imamo i jednog Asana na desnoj strani, pa da nam ne mora igrati Tosic.

mister no

filijala radi non-stop ... trenutni skor javor - partizan 25 - 0 - 0 ...

mister no

P.S. greska , partizan - javor 25 - 0 - 0...

Dr

Midlis ns skor sa danasnjim protivnikom u Nisu

JA

Znaci to je taj vanzemaljski Javor sto razbi drzavnu pudlicu neki dan. A Miloje kaze bas igraju brzo....pa za njegove babe u timu igraju brzo haha

Panj od 10 miliona

Prvi gol: Pavlovic los Druga sansa: Pavlovic izgubio loptu Drugi gol: Pavlovic zaboravio da obuce haljinu Zasto bi neko platio tolike pare za obicnog umisljenog lika kog fudbaleri Javora presisaju kako hoce... da ne pominjem Marcijala i Manchester "Pavlovic ubacio zeton - vrteska krece"

nemam pojma

Da, moraće odbrana da bude mnogo koncentrisanija i bolja protiv holanđana, da se vraćaju i igrači sredine, rade mnogo u odbrani. Suma da igra odgovornije, kao i Tošić, danas i pored asistencije loš. Ne sme se toliko zadržavati lopta, igramo protiv izuzetno dobre, mlade a vrlo talentovane ekipe. Gledao sam ih prošlu utakmicu protiv bivših sovjeta, bili su izuzetni. Igraju moderan, atraktivan fudbal. Inače mislim da zdrav i spreman Markec, može da bude vrhunsko pojačanje. Još Jojić i Rajković, ovaj Petković, ostaje nam da dovedemo desnog i levog beka.