Звезда одиграла без голова са Вардаром

Имали су црвено-бели више од игре, али им је недостајало среће и умећа у завршници напада

Црвена звезда – Вардар 0:0 (0:0)

Терен: СЦ Регнум. Гледалаца: 50. Судија: Беркан Четин (Турска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Панков, Бабић, Родић, Петровић, Вулић, Симић, Матео Гарсија, Боаћи, Павков. Играли су у другом полувремену: Васиљевић, Гајић, Дегенек, Милуновић, Конатар, Јованчић, Николић, Бен, Гаврић,  Вукановић (од 77. Крстовић), Томане.

ВАРДАР: Гачевски, Тошевски, Најдовски, Младеновски, Брдаровски, Леовигилдо, Мицевски, Димоски, Попзлатанов, Аврамовски, Ибиши. Играли су у другом полувремену: Илић, Велковски, Реџепи, Колевски, Омерагић, Андов.

Меч са Вардаром није имао тако јак ритам као против пољске Арке, али у уводним минутама играчи Звезде нису успевали да успоставе жељену игру, а томе је допринео и добро организовани противник.

Каснили су играчи Звезде са пасом, па је неколико добрих идеја због тога и пропало. Ударац Милоша Вулића у 27. минуту са двадесетак метара и добра одбрана гомана Гачевског био је уједно и први ударац обе екипе у оквир гола али и увод у већу офанзиву Београђана.

Покушао је Радован Панков после корнера, али је његов ударац главом био лак плен за голмана Вардара. Милан Павков и Ричмонд Боаћи су у 32. минуту добро искомбиновали, али је нападач из Гане из чисте ситуације са 16 метара шутирао преко гола. Матео Гарсија је пред крај првог дела могао раније да се одлучи на ударац, али је направио још два лажњака, па је био изблокиран. Први део завршен је без голова.

Нова постава коју је на терен послао тренер Дејан Станковић, а у којој је деби на левој страни имао млади бек Марко Конатар, била је бржа, мобилнија и одмах је успоставила контролу.

Вељко Николић се боље кретао између линија, Звезда је имала бржи проток лопте, а одличан дубински пас ка Гајићу десни бек није успео да заврши прецизнијим пасом ка Томанеу у петерцу.

После корнера Гаврића сантиметри су делили Душана Јованчића од спектакуларног поготка. Петом је пребацио одбрану, али и пречку. Најближи голу био је Немања Милуновић који је у 70. минуту после корнера Гаврића погодио стативу. Играчи Вардара често су правили прекршаје, па је тим Звезде углавном претио из прекида.

Могао је Томане главом да донесе предност али је за мало био “кратак”. Последњу прилику имао је Никола Крстовић. Гаврић је сјајно прошао по левој страни и заврнуо лопту у шеснаестерац, она је стигла до Крстовића чији ударац је завршио преко гола, тако да је резултат остао исти 0:0.