Калуђеровић поново најбољи стрелац елите у историји, Војводина разбила Раднички (ВИДЕО)

Спартак бољи од Младости, минималци ТСЦ-а и Радника у гостима, победа Чукаричког

Андрија Калуђеровић се са два гола за викенд изједначио на врху вечне листе стрелаца српске елите ас Огњеном Мудринским, а већ данас га је претекао, пошто је у 86. минуту са креча дао гол за вођсво Рада на Бањици, ипак у надокнади је изједначујући гол за Јавор постигао Пишчевић.

Калуђеровић је постигао 66 голова, Мудрински 65, Милан Бојовић 60, Ламин Дијара 56, Драган Мрђа 54...

Спартак је остварио можда и најважнију победу у досадашњем делу првенства, против Младости, директног конкурента за пласман у плеј-оф.

Суботичани су повели у 17. минуту голом Срећковића, а предност су дуплирали са беле тачке, у 74. минуту.

Наду Лучанцима да могу макар до бода вратио је Бојовић, који је као и у прошлом колу у Ивањици погодио у 88. минуту. Али, само минут касније меч је одлучио Шормаз.

Момчило Мркаић је у 1. минуту отворио серију против нишког Радничког, а у 91. је затворио за победу 3:0.

Семафор 23. кола Супер лиге Србије:

Среда:

Спартак – Младост 3:1 (Срећковић 16, Денковић 75. једанаестерац, Шормаз 89 - Бојовић 88)

Инђија – Црвена звезда 1:1 (Красић 36 - Ел Фарду Бен 75)

Чукарички – Вождовац 2:1 (Доцић 22. једанаестерац, Тедић 43 - Гјоргијевски 83)

Мачва – ТСЦ 0:1 (Тумбасевић 28)

Напредак – Радник 0:1 (Стаменковић 85)

Партизан – Пролетер (НС) 3:1 (Марковић 7, Матић 23, Милетић 87 - Балабановић 90)

Рад – Јавор 1:1 (Калуђеровић 86. једанаестерац - Пишчевић 90)

Војводина – Раднички (Ниш) 3:0 (Мркаић 1, 90+1, Вукадиновић 69)