Partizan uz malo sreće do pobede nad Proleterom uz prvenac Matića

8

Crno-beli igrali bez napadača Sadika, koji neće izostati sa 162. večitog derbija

Partizan – Proleter (NS) 3:1 (2:0)

Beograd - Stadion: Partizana. Gledalaca: 2.000. Sudija: Milan Ilić. Pomoćnici: Oliver Petrović i Srđan Minić. Žuti kartoni: Rušević, Andrejević, Radinović, Joković (Proleter). Strelci: 1:0 Lazar Marković u 7, 2:0 Bojan Matić u 23, 3:0 Nemanja Miletić u 87, 3:1 Milorad Balabanović u 90. minutu.

PARTIZAN: Stojković, S. Pavlović, Natho (od 46. L. Pavlović), Asano (od 76. Lakčević), Vitas, Zdjelar, Šćekić, Brežančić, Marković (od 46. F. Stevanović), Miletić, Matić. Trener: Savo Milošević.

PROLETER (NS): Petrić, Mitrović, Pejić, Karaklajić, Joković, Radinović, Andrejević (od 82. Lukaševič), Šćepanović (od 65. Novaković), Tanasin, Vesić (od 65. Balabanović), Rušević. Trener: Branko Žigić.

Partizan je bio bez Tošića koji je dogovorio transfer u Kinu, štopera Ostojića, i napadača Sadika, kome je zbog žutog kartona pretio izostanak sa 162. večitog derbija, ali je lako savladao Proleter - 3:1 (2:0).

Prvi su do ozbiljnije prilike došli Novosađani, Rušević je umakao pažnji čuvara, potom ga zalomio, a onda sa 13 metara šutirao, Stojković je ostao na kolenima, pogledom je ispratio loptu koja je završile tik kraj stative.

Kazna maltene u narednom napadu crno-belih, sa dvadesetak metara šut Markovića, lopta je okrznula Mitrovića, promenila smer i prevarila golmana Petrića - 1:0.

Gol Matića u 21. minutu je poništen zbog ofsajda, ali dva minuta kasnije nije, a situacija takođe diskutabilna. Lopta je ubačena u prostor po levom krilu, ugao kamere nije mogao da da odgovor, sudija je pustio akciju, Matić je zaobišao Petrića i postigao prvenac u crno-belom dresu - 2:0.

Drugi deo do pred sam kraj neinteresantan, a ona je u 87. minutu sa desne strane iz slobodnog udarca u gol šutirao Brežančić, golman Petrić je vratio loptu na nogu Miletiću koji mu je sa pet metara poslao kroz noge - 3:0.

Pre poslednjeg zvižduka sudije Ilića u napadu su bili Novosađani, usledio je šut van kaznenog, na desetak metara loptu je u ugao gola skrenuo Balabanović - 3:1.

Partizan u nedelju u 18 časova igra večiti derbi sa Crevnom zvezdom na Marakani.

Semafor 23. kola Super lige Srbije:

Sreda:

Spartak – Mladost 3:1 (Srećković 16, Denković 75. jedanaesterac, Šormaz 89 - Bojović 88)

Inđija – Crvena zvezda 1:1 (Krasić 36 - El Fardu Ben 75)

Čukarički – Voždovac 2:1 (Docić 22. jedanaesterac, Tedić 43 - Gjorgijevski 83)

Mačva – TSC 0:1 (Tumbasević 28)

Napredak – Radnik 0:1 (Stamenković 85)

Partizan – Proleter (NS) 3:1 (Marković 7, Matić 23, Miletić 87 - Balabanović 90)

Rad – Javor 1:1 (Kaluđerović 86. jedanaesterac - Piščević 90)

Vojvodina – Radnički (Niš) 3:0 (Mrkaić 1, 90+1, Vukadinović 69)